Vombat Jirka

Vombat je zvláštní zvířátko, které žije na druhé straně zeměkoule, až v daleké Austrálii. Hrozně rádo spí a taky hrozně rádo hrabe díry. I malý vombatí kluk Jirka je rád hrabe jako jeho tatínek. Jenomže i malí vombati musí chodit na nočník. A tak maminka rozhodne – nejdřív nočník, pak hrabání. Jirka sedí a sedí, ale na nočníku se mu nedaří. Chodí kolem něj kamarádi a udílejí mu všemožné přátelské rady, co dělat, aby se dařilo. Klokan radí skákat, husa zase hodně pít… Dopadne to samozřejmě kýženým, i když trochu překvapivým, výsledkem – koneckonců tato nesmírně vtipná a krásně ilustrovaná kniha pomůže těm nejmenším dětem a jejich rodičům, aby to na nočníku vždycky dobře dopadlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310959/big_vombat-jirka-knizka-na-nocnik-a8V-310959.jpg 3.846

Kniha Vombat Jirka

muchomurka
20.07.2020

Krásné ilustrace, ty polohy Jirky na nočníku byly nápadité. Ale vůbec nechápu, co je poselstvím této knihy. Čekala jsem nějakou pointu a nic. A přitom mám knížku celou, nechybí tam stránky. Tak nevím. Ještě, že ji máme půjčenou jen z knihovny. A naši skoro dvouletou prďolku knížka nebavila, nezaujala.

blackoutzuzi
14.05.2020

Boží ilustrace a příběh pro mrňata, ačkoli myšlenka knihy je trochu zvláštní - nevím, co přesně si o tom myslet a nejsem si zcela jistá, zda bych to chtěla svému dítěti číst. Nicméně já jsem se u toho pobavila :D

Petja
29.08.2019

Vombat Jirka je chudák, který musí sedět na nočníku a nesmí nic jiného dělat, dokud se mu nepovede bobek. Zajímalo by mne, co autorku inspirovalo zrovna k takovému "příběhu". Dvě hvězdičky dávám za vtipné ilustrace a poučení, že vombat je australské zvíře s hranatými bobky. Stačí vypůjčit z knihovny, není nutné pořizovat domů.

Pavlice126
29.07.2019

Podivnost. Pointa u nás teda nezafungovala. Ale obrázky pěkný.

Romanka89
20.06.2019

Krásná roztomilá knížka. O knize vím díky mámě, která učí ve školce a byli s dětma v knihovně a paní knihovnice jim z ní předčítala. Máma mi o tom vyprávěla a mě ta kniha zaujala, že jsem ji chtěla. Tak mi ji maminka koupila k narozeninám. Děti zatim nemám, dítě je "na cestě", ale těším se že budu předčítat a třeba zaujme, třeba ne, kdoví, to nechám osudu :)

lisbeth23
28.04.2019

Môj syn (mimochodom tiež Jirka) knižku zbožňuje, čítame ju skoro každý deň. Bavia ho hlavne obrázky, tie sú naozaj krásne, ale opakuje aj text. Pri učení na nočník nám trochu asi pomohla, lebo videl vombata na nočníku, tak to po ňom opakoval. A presne ako je na konci knihy pochvala od vombat mami ,,no vidíš! ..." (ďalej nebudem napovedať) tak to si náš malý pokaždé zakričí, keď vykoná potrebu. :D A pamätá si aj to, že vombat žije v Austrálii. Takže u nás má kniha úspech. :)

Biance
23.03.2019

Podle mé 3-leté dcerky je knížka skvělá!

katerina9455
24.02.2019

Opravdu jsou maminky nadšené z takového typu literatury? :D
Jediné, co si zaslouží pochvalu jsou krásné ilustrace, ale příběh a podstata příběhu to jako vážně? Číst dítěti takový žvást jen proto abychom se nakonec dozvěděli, že vombat to má hranaté. Navíc malý vombat musí za každou cenu sedět na nočníku dokud se nevyprázdní a to i když se mu fyziologicky nechce. Já bych to svému dítěti nikde nekoupila a autorku bych také zavřela na záchod a nepustila ji nikam dokud by se nevy......