Korzáři krále Slunce

Podtitul: Korzárská válka I.

Kniha líčí nejen velké námořní bitvy, ale i podmínky a zvyklosti korzárské války, způsoby, jimiž se vedly, život na lodích i pravidla boje.

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37285/korzari-krale-slunce-37285.jpg 4.85
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Akcent

Kniha Korzáři krále Slunce

Richie1
29.09.2018

Výborná kniha o námořnictví doby vlády Ludvíka XIV., především v souvislosti s korzárkou válkou, kterou tento "král Slunce" velmi podporoval. Ludvík XIV. po většinu své vlády válčil s mnoha státy celé Evropy a byť byl více úspěšný v bojích na pevnině, dokázal zatápět svým nepřátelům i na moři. Vzhledem k omezeným zdrojům válkou vyčerpané země sice francouzský král rezignoval na budování mohutných válečných eskader, o to více však podporoval korzárskou válku. A v té dosahovali mnozí korzárští kapitáni vynikajících výsledků.
Jiří Kovařík popsal životy a činy těch nejznámějších francouzských korzárů (i několika méně známých) se svou obvyklou spisovatelskou virtuozitou, takže čtení této historie se podobá skoro čtení dobrodružné literatury. Moc se těším na druhý díl - o korzárech Francouzské revoluce. 85%

Francois17
19.10.2017

Literatura faktu, která nepostrádá napětí, ani silný příběh. Ani chvilku nenudí a člověk musí pořád číst dál. Skutečně úžasná knížka. Zájemcům o korzárské řemeslo objasní vše - včetně účetnictví.

braunerova
12.05.2014

Tahle kniha o korzárech Ludvíka XIV dokazuje, že i historická fakta lze psát jako dobrodružný román. O téhle kapitole dějin jsem nikdy nic nečetl, přitom lidé jako Bart, Forbin a další dokázali úžasné věci. Akce stíhá akci, napínavé až do konce. Už se těším na další díl, Korzáry Francouzské revoluce.