Korunní princezny

Korunní princezny https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516640/bmid_korunni-princezny-zFE-516640.jpeg 4 220 65

Korunní princezny série

Wren a Rose jsou dvojčata z královského rodu, jež osud poslal každé jiným směrem. Rose vyrostla v královském paláci pod dohledem poručníka a vůbec netuší, že má sestru. Wren je čarodějka a odmala se připravuje na to, že těsně před korunovací zaujme Rosino místo – jen tak zajistí, že v její zemi skončí hon na čarodějnice. Když si dívky vymění místa, je zaděláno na potíže, ve kterých sehrají roli pohlední strážci, nevázaná magie i mocichtiví šlechtici. Na čí hlavě nakonec koruna skončí?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Twin Crowns , 2022

Book_adam_73
16.05.2023 4 z 5

Ahojky všichni, vítám vás u recenze na nový (už třináctý) #humbooktip KORUNNÍ PRINCEZNY

4,5*/5*

Jako první bych chtěl moc poděkovat @humbook @humbook_blogeri @endlessbibliophile za zaslání #readingcopy v rámci #spoluprace , kniha už vyšla

Tohle byla taaaaak hezu knížka!! Začal bych asi tím, že jak mi knížka došla, tak jsem se zhrozil nad tou délkou, protože knížka má skoro 500 stran! Ale jak jsem začal číst, tak jsem zjistil že má kniha velice svižné tempo a nemohl jsem se odtrhnout. Takže dámy a pánové, já jsem těch skoro 500 stran přečetl za tři dny!! A to mluví za mnoho
Kniha má mimochodem nádhernou obálku
Taky jsem asi ještě nezmínil, že kniha je psaná ze dvou úhlů pohledu a to od dvou sester: princezny a čarodějnice. Každá z autorek knihy psala právě jeden z pohledů, a to přišlo strašně zajímavé. A ještě víc mi zajímavé přišlo to, jak jsou autorky sehrané, protože já kdybych nevěděl, že to napsaly dvě autorky, tak bych to asi ani netipl

Ano, občas příběh býval takový ten klasický a klišoidní, ale já si rád jednou za čas odpočinu u takovýhle knížek.
Konec jsem popravdě asi takovýhle nečekal a je tam hodně potenciálu na druhý díl, který myslím že už vyšel v angličtině, takže snad příští rok v létě? Prosím @cooboo_redakce
A jen tak na závěr, věděli jste, že se chystá filmová adaptace? Já si to teda úplně dokážu představit, protože ta knížka ja úplně jak nějaká pohádka od Disneyho

evineckY
15.05.2023 5 z 5

Toto je moc pěkná fantasy pohádka :-)
Dvě sestry, které si jsou k sobě jako jin a jang.
S Wren se hodně nasmějete. Je to taková divoška z pouště a i když je připravovaná převzít korunu, přeci na život v paláci jen zhruba.
Zato princezna Rose, ač se zdá rozmazlená a zhýčkaná, není na tom tak skvěle, jak by se mohlo zdát. Doufám jen, že bude pokračování, protože to má velký potenciál.

eDraček
15.05.2023

Ani se nestačíte pořádně rozkoukat a máte tu unesenou princeznu na cestě do zapadlé čarodějnické vesnice a divokou emancipovanou čarodějku v přestrojení na královském zámku. Krátké kapitoly, střídání pohledů a stránky mizí pod rukami jakoby nic. Jak už to u střídání pohledů bývá jedna čarodějka je lepší než korunní princezna. Wren v přestrojení za princeznu se protlouká světem mužů, kteří všichni moc dobře ví, co je pro ni nejlepší, naráží na neustálé překážky k dosažení jejího cíle a seznamuje se s jedním velmi okouzlujícím strážcem. Oproti tomu Rose se vypořádává s jedním otravně roztomilým únoscem, pravdou nebo nečekaným rodinným setkáním.

Jak už jste možná o knize mohli slyšet celé to prostředí, děj i styl jakým je to napsaný vytváří pocit jako byste četli pohádku. Jen nálepka Disney na přebalu chybí. Bohužel co knize k dokonalosti chybí je promyšlený děj. Zápletka knihy je jednoduchá a velmi předvídatelná. Nemůžu říct, že by se v knize nic nedělo, především Wren se neustále vypořádává s novými a nebezpečnějšími překážkami, ale jak děj postupuje přišlo mi, že Wren i Rose dělaly více ukvapená a hloupá rozhodnutí. Korunou na závěr pro mě byl velký převrat u kterého už nešlo jinak než protáčet oči.

Pokud vám nic z toho, co jsem zde vyjmenovala nevadí, chcete si u knihy spíše odpočinout, nebo hledáte knihu s dobrou zakázanou láskou tohle je kniha pro vás. Jinak vám knihu doporučuji na vlastní nebezpečí.

Za knihu moc děkuji @humbook_blogeri, @humbook, #spolupráce

Local_Bunny
15.05.2023 3 z 5

3.5
Korunní princezny měly skvělý námět, ale zpracování trošku pokulhávalo. Máme zde dvě hlavní hrdinky - Rose a Wren, které jsou sice dvojčata, ale nikdy se nesetkaly. Rose je princezna, která má jednou usednout na trůn jako královna země a Wren je čarodějka, která to naopak má vše překazit. Výměna ovšem nejde úplně podle plánu. Obě rychle narazí na obrovské problémy a dojde jim, jak složitý život ta druhá ve skutečnosti vedla. Nicméně zde přišel i můj první problém s knihou.
Wren se na roli své sestry připravuje celý život, ale vůbec připravená není. Dělá zbytečné chyby, nehlídá se, prostě jsem ji to nevěřila. Zhýčkaná Rose naopak velmi ochotně uvěří pro ní naprosto cizím lidem, kteří ji přednesou novou pravdu. Obě měly své chyby a tak jsem si moc k ani jedné nenašla cestu, nicméně Wren mi asi přišla trošku sympatičtější, jelikož Rose má ve zvyku neustále fňukat, vše si přivlastňovat a stěžovat si, jak život není fér.
Skvělé byly naopak vedlejší postavy. Celeste a Shen měli velký prostor v ději, jelikož naše hrdinky provází a já si oba neskutečně oblíbila. Celeste je taková držka, která si i přes své postavení u dvora nic nenechá líbit. Shen je zase dobrák od kosti, který oplývá humorem, naší princeznu chrání za každou cenu a ve všem ji pomáhá. Také mě hodně bavilo rozděleni děje na dvě linky. Čtenář tak vždy věděl, co se na které straně děje a měl přehled. Rosina mě bavila víc, jelikož jsme se dozvídali hrozně moc příběhů o historii země a postupně přicházeli na to, o čem celá zápletka je a dostali jsme i druhou, utajenou verzi. Tenhle nápad se mi líbil, jak to měl guvernér skvěle vymyšlené a jak celému světu dokázal zamotat hlavu.
Závěr knihy mi přišel dost zbrzklý, takové honem honem a konec. Klidně bych to více natáhla, čtenář ani nezaznamenal, že se něco děje a ono už to skončilo.
Za mě si tedy autorky mohly více pohrát s příběhem, trošku lépe zpracovat charaktery hlavních hrdinek a mohla to být skvělá kniha.
za knihu děkuji @humbook_blogeri #spoluprace

lena.o.knihach
15.05.2023 4 z 5

Dvě princezny a jeden trůn.
Jedna vyrůstá na královském dvoře, druhá mezi čaroději.
Zatímco Rose koketuje s princem, Wren cvičí a trénuje, aby mohla jednoho dne zaujmout místo své sestry a vládnout.

Hned poté, co se pokocháte mapou, vás autorky hodí do děje, kdy se Wren s Rose prohodí. A tak se čarodějka ocitá v paláci a nic netušící princezna je unášena přes poušť na samý okraj země.

Ačkoli Korunní princezny nepřinesly v žánru young adult fantasy nic originálního, mně se líbily. Okamžitě jsem se začetla, postavy mi byly sympatické a humor knize nechybí.

Krátké kapitoly se střídají z pohledů obou sester, takže má čtenář stále přehled o tom, jak (dobře) si Wren hraje na princeznu i to, jak si Rose zvyká na život obklopený magií.

Když mě kniha baví a směju se u ní, tak nemám problém přimhouřit oči nad nepřipraveností Wren, mužskými postavami a nevyužitým potenciálem, které Korunní princezny mají.

Je to taková pohádka pro čtenáře, kteří chtějí nenáročnou oddechovou fantasy. Mně ale perfektně sedla do nálady, takže se na pokračování moc těším.

#spoluprace @albatrosmedia