Korunní princezny

Korunní princezny https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516640/bmid_korunni-princezny-zFE-516640.jpeg 4 220 65

Korunní princezny série

Wren a Rose jsou dvojčata z královského rodu, jež osud poslal každé jiným směrem. Rose vyrostla v královském paláci pod dohledem poručníka a vůbec netuší, že má sestru. Wren je čarodějka a odmala se připravuje na to, že těsně před korunovací zaujme Rosino místo – jen tak zajistí, že v její zemi skončí hon na čarodějnice. Když si dívky vymění místa, je zaděláno na potíže, ve kterých sehrají roli pohlední strážci, nevázaná magie i mocichtiví šlechtici. Na čí hlavě nakonec koruna skončí?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Twin Crowns , 2022

Kizuizi
08.06.2023 4 z 5

Tohle bylo tak skvělé! Čtivé, napínavé, místy romantické a nechybí tomu ani humor nebo magie. A je to tak pohádkové! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, jak dobře se četla a kdybych neměla jiné povinnosti, nejspíš bych ji slupla jak malinu na posezení.

Bryel
08.06.2023 5 z 5

"Jistě máš poslední přání."
"Princezno, jestli ti to udělá radost, klidně si kleknu. Ale mýho koně nikam tahat nebudeš. Bouřka je jako já, narozená v poušti a volná jako vítr." Ušklíbl se a na pravé tváři se mu objevil dolíček. "S tou by sis neporadila."

Parádní jízda!! Pohádkově laděné fantasy okořeněné ne jednou, ale hned dvěma romantickými linkami.. To přesně můžu!

Co bych vyzdvihla na této knize, je skvělá ukázka toho, jak je pravda relativní. Sestry, které by nemohly být rozdílnější a každa vnímá stejné události odlišně, jejich vzájemné prolínání a pochopení se mi moc líbilo. Zamlouvaly se mi obě linie příběhu, o ždibec víc mi byla sympatičtější Rose, naivní princezna, které se v okamžiku zhroutil celý svět a vše, v co kdy věřila. Líbil se mi její klidnější charakter a vývoj, kterým prochází. Druhá sestra Wren jakožto protřelá divoká čarodějka vychovaná pro nastolení spravedlnosti a pomsty byla se svými drzými poznámkami zase zdrojem mnoha vtipných situací.
Bylo to akční, bylo to čtivé a celé takové roztomilé. Rozhodně doporučuju a budu se moc těšit na pokračování..

"Mám i jiné zbraně."
"Nebojím se tě, čarodějko."
"A já se nebojím tebe, krotiteli. Chytil jsi mě čirou náhodou."
"A chytil bych tě mnohem dřív, kdybys mě nerozptylovala."
Wren se mu zasmála do tváře. "Prosím tě. Líbilo se ti to. Chtěl jsi to. Chceš to i teď."

sebemi
06.06.2023 4 z 5

Okolo princezen je takový povyk, že jsem je musela přečíst taky. Nazvala bych to takovou pěknou pohádkou. Hezky se to čte, je tam trocha romantiky a dobře vymyšlený fantasy svět. Na tu pátou hvězdu tomu u mě něco chybí, nijak extra jsem to neprožívala.

Mamka_cte
05.06.2023 4 z 5

Kniha, která mě opět nalákala doporučením a hlavně propagací z okolí. Prvních asi 150 stran jsem se proklínala, co jsem to zase koupila za blbost. Příběh mě nedokázal vtáhnout do děje, ale postupem to bylo lepší a lepší. Nakonec jsem si oblíbila obě prostředí a hlavně Wren a Tora. Rose mě spíše štvala.

Fantasy je v knize moc hezky podané, i když je spíše pohádkové, ale ne pro malé děti (objeví se zde krev a nahota,..).

Jak už jsem naťukla postavy, tak u mě zvítězila ze sester Wren. Více akce, bojovnost, humor.. i když je jasné, že je to především výchovou. Rose udělá vše co se jí řekne, ale po nalezení své sestry se vzepře a dokáže říct ne. Plusové body.

Objeví se i dost záporných postav, které dodávají příběhu šťávu. A ty zvířata? TOP.

Kniha je vyprávěna z pohledu Wren a Rose. Opět vyhrála Wren. Kapitoly s Rose byly někdy dost nudné.

Objevují se zde pár romantických linek a ta s Wren u mě samozřejmě zase vyhrála!

Chtěla jsem dát 3 hvězdy, ale nakonec za zajímavý konec dávám 4. Těším se na další díl!

LenaWirus
04.06.2023 5 z 5

Na tento kousek jsem netrpělivě čekala - jedná se přesně o můj žánr a styl. Zamilovala jsem si oba mužské hrdiny, mezi dívkami mi ale více sedla Rose. Rozjezd byl pomalejší, jinak se ale stále něco dělo a romantická linka byla kouzelná, ačkoliv jsem doufala, že dostane víc prostoru. Škoda, že se bude jednat opět o sérii - nemám je ráda, ocenila bych spíše jednu obsáhlou knihu.

BellaIrisBenson
31.05.2023 5 z 5

panebože tenhle nový humbooktip byl naprosto dokonalý!! miluju ten svět, postavy a styl kterým je kniha napsaná. Osobně miluju více kapitoly s pohledu Rose díky prostředí divočiny. Jednoduše je to ya fantasy s krásnou disneyovkou. Já knize dávám 5/5. Miluju tu knihu a opravdu ji doporučuji všem.

Jinak kniha vypraví o 2 princeznách. Rose a Wren. Rose žila celý život na zámku a její život byl ovlivněn dá se říct špatným způsobem a Wren žila celý život s čaroději v osadě. Aby čarodějové nebyli "vyvražděni" musí se Wren vyměnit s Rose.

Za knihu děkuji albatrosmedia #spoluprace #recenznivytisk

KnihomoLucy196
31.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Uh..no... Nevím, proč ji tak všichni chválí, je to průměrná YA fantasy, o magii, magických sestrách a lásce..
V podstatě jsem ani od toho nic moc neočekávala.. ale překvapilo mě, jak moc tuhle knížku lidé chválí a já jí přesto nepropadla..
Asi nejvíc jsem si oblíbila Shena, pořád dělal vtípky a jeho průpovídkám jsem se musela zasmát :D
Mou nejoblíbenější pasáží knížky asi bylo, jak spolu s Rose putovali do Orthy. Vždy, když tam pak byla kapitola Wren, tak jsem to přeskočila (ale samozřejmě jsem se k tomu pak vrátila!) jen abych si přečetla další kus jejich cesty. Jinak, abych řekla pravdu, mě to celkově moc nezaujalo a i ten konec mi vzhledem k akci a stylu té akce moc nešmakoval..
Asi jsem si prostě po trilogii Smrtka zvykla, že každá knížka bude nádherná..ale tahle mě prostě neohromila.
Já vím že to tady melu pořád dokola, já už přestanu. Nechci vám vnucovat můj názor, prostě ho sem jen dávám, aby ostatní věděli, že ne všem se může líbit tahle knížka s krásnou obálkou.

Magdalenkačte
29.05.2023 5 z 5

Korunní princezny jsou úžasný příběh o odvaze, síle a lásce dvou sester.
Rose je dokonalou princeznou, která žije za zdmi paláce a o své zemi toho moc neví.
Naproti tomu Wren vyrůstá u své babičky a čarodějů, kteří ji na její pravou roli poctivě připravují.
Sestry-dvojčata rozdělená při porodu se znovu setkávají, aby společně postavily zlu, které vládne v jejich zemi.
Tato young adult fantasy má neuvěřitelný spád a děj vás do země princezen skutečně vtáhne.
Věřte, že těch skoro 500 stran opravdu stojí za to. A co dodat? Těším se na pokračování. A to moc!

A jako poslední myšlenku musím dodat, že někdy vystoupit ze zajetých čtenářskýchkolejích opravdu stojí za to!!! Takhle kniha mě o tom přesvědčila

Kate3003
29.05.2023 4 z 5

Na tuto knihu jsem byla velice zvědavá, protože anotace působila zajímavě. A celkově námět výměny dvojčat mě zaujal. Navíc si autorky obě sestry rozdělili a každá psala kapitoly z pohledu jedné z nich. Takže jsem byla zvědavá jak to dopadne.
Mě samotné střídání pohledů né vždy vyhovuje, ale tady jsem s tím byla naprosto v pohodě a nijak mě to nerušilo. Bylo fajn, že na sebe kapitoly navazovaly a děj se neopakoval. Líbilo se mi jak je každá ze sester úplně jiná, ale zároveň jsou si vlastně dost podobné. Bylo zajímavé sledovat jak někdo dokáže překroutit pravdu, proto aby lépe vyhovovala jeho záměrům a jak moc tím dokáže ovlivnit lidi kolem.
Wren i Rose dostali za svůj život velmi odlišné informace. Rose do dne než se vyměnili žila v domnění, že její rodiče zavraždili čarodějnice, které jsou tím největším zlem, co její zemi potkalo. O tom, že by mohla mít sestru nemá ani tušení. A vše si představuje trošku jako Hurvínek válku. O to větší léčba šokem ji při výměně čeká. Wren naopak o své sestře celý život věděla. Stejně tak věděla jak to doopravdy bylo s jejich rodiči a celou pravdu o čarodějnicích. Myslí si že hrát si na princeznu nebude nic těžkého, ale jisté záležitosti vše zkomplikují a vše není tak jak si představovala.

V první polovině knihy sledujeme dvě dějové linky, které se postupně prolínají. Stejně tak jsou dvě i romantické linky, ale za mě je romantická linka Wren mnohem lépe vystavěná a celkově uvěřitelnější. Chemie mezi ní a Torem fungovala velmi dobře a jejich náhodná setkání mě opravdu bavila. U knihy mi trošku chybí lepší představení magie a jejího fungování, ale je to začátek série takže k tomu možná ještě dojde. Celkově je kniha spíš taková pohádková než fantasy, ale to vlastně vůbec nevadí.
Přestože má kniha skoro 500 stran četla se velmi lehce a stránky mizeli v podstatě sami. Jsem zvědavá co přinesou další díly.
Za poskytnutí knihy k recenzi velmi děkuji albatrosmedia.

M.C.SMITH
29.05.2023 5 z 5

Tak tohle bylo parádní čtení. Naprosto jsem si to užila. Postavy byly skvělé.
Oblíbila jsem si Shena.
Kniha se četla jedna báseň, okamžitě jsem si ji zamilovala a stránky mi běžely pod rukama.
Tuhle knihu mohu jen a jen doporučit.

kolacky
28.05.2023 5 z 5

Pěkná knížka, krásná obálka a u druhého dílu taky, jen abychom se brzy dočkali překladu!!!

Matri
27.05.2023 5 z 5

Toto je vlastne taký dvojitý nášup!
Na knihu som sa už dlhšie moc moc tešila a teda stalo to za to.
Milujem romantické linky vo fantasy, a tu som dostala rovno dve. Jedna lepšia ako druhá. Vyhrala dvojica Wren a Tor - ich chémia ma fakt bavila!
Hlavne hrdinky som dostala tiež rovno dve - jedna lepšia ako druhá. O malý chĺpok vyhrala opäť Wren - mám jednoducho radšej tie silnejšie, odvážne, akčnejšie a spontánnejšie charaktery.
V príbehu som sa absolútne nenudila. Páčilo sa mi zapojenie zvierat (kôň Búrka, vlčica Eleske). Hlavne pointa Tor - Eleske - Wren v závere knihy bola úžasná (kto čítal vie).
Mimochodom, ešte aj tí záporáci sa mi páčili (kráľ Alrik a spol.), najmä ich spojenie so zvieracími, nazvime to "kamarátmi", a celkovo taká tá ich temná aura. Jednoducho aj záporáci môžu byť perspektívne pútaví k pokračovaniu.
Jedina výčitka - viac by sa mi páčilo, keby je dej písaný vo forme rozprávania a myšlienok hlavných postáv (ja forma), takto v tretej osobe to bolo trošku "neosobné" ;-)
Nesmierne sa teším na pokračovanie, ktorého sa verím dočkám čím skôr!

Njangu
27.05.2023 5 z 5

Korunní princezny jsem si opravdu užila. Příběh je krásně vystavěný. Možná tam mohli být víc rozbrojů čarodějek a Willema. Nicméně se moc těším na další díl. Dost často jsem se u zasmála. Některé dialogy jsou fakt hodně dobré. Jen ten konec. Bohužel zase série a čekání na nový díl snad rychle uteče.

blanka5960
25.05.2023 5 z 5

Korunní princezny je Humbook tip z žánru YA fantasy, kterou napsaly společně dvě autorky a napsaly ji skvěle!!! Knížka, ač má skoro 500 stran, je nesmírně čtivá, střídání kapitol z pohledu obou hrdinek dodává knize spád.
Dvě dívky, princezny Wren a Rose, dvojčata která byla po narození rozdělena a žila každá naprosto v jiném prostředí. Rose byla vychovávána poručníkem v královském paláci, druhá žila na odlehlém místě u moře ve společnosti čarodějnic.
Princezna Rose, je opravdu princezna se vším všudy. Krásná, milá, laskavá, s vybranými způsoby, ale i odvážná.
A vůbec nemá ponětí, že má sestru.
Wren je naopak prostořeká, divoká, bojovná, dobré způsoby ji moc neříkají. Je tak trochu horká hlava, ale má laskavé srdce a odvahu. Je připravena usednout na trůn, získat a vrátit zpět svou zemi čarodějnicím. .
Záměna identity, vydržet pár dnů do korunovace, úkol který Wren musí zvládnout. Jenže jednoduchý plán, začíná mít trhliny.
Princezna Rose, na druhé straně země poznává krutou pravdu. Pravdou kterou ji celý život vštěpovali je jen zrada a lež. Rose se nenechá zlomit, je odhodlaná odhalit svému lidu pravdu, usednout na trůn, nastolit pořádek Vždyť ona je princezna, budoucí královna a rozhodně se nehodlá trůnu vzdát.
Samozřejmě v knize máme romantickou linku, lépe řečeno dvě a velmi dobře napsané.;-)
Možná je příběh plný klišé, možná nepřekvapí žádným velkým zvratem, ale já si říkám proč by měl. Proč měnit něco, co funguje, co nás všechny baví. Za mě skvělá pohádková fantasy, má sice své mouchy, ale zároveň je tak nádherná, čtivá, laskavá, humorná, napínavá, protkaná magií, kouzly a láskou.
A já jsem si ji neskutečně moc užila. Navíc ta obálka je nádherná, jo a taky je v knize mapa a to já můžu.
Takže jedno velký doporučení.

Paja.92
24.05.2023 3 z 5

3,5*

Z této knihy mám dost rozporuplné pocity. Mé rozčarování je zřejmě způsobeno tím, že to byl Humbook tip. Sice jsem očekávala, že to bude spíš feel-good kniha, ale i tak to na mě působilo průměrně. Přitom to nebylo špatně napsané. Četlo se to dobře, ale prostě tomu něco chybělo. Nevtáhlo mě to děje a pořád jsem čekala, kdy přijde ten okamžik, kdy nebudu moct pustit knihu z ruky

Možná to bylo způsobeno tím, že to nebylo psáno v ich formě. Myslím, že kdyby byl příběh vyprávěn přímo z pohledu sester, mělo by to větší říz a i chemie mezi hlavními postavami by byla lépe zachycená. Takhle mě romantická linka Rose a Shena nechala de facto chladnou. Lépe byla zpracovaná chemie mezi Torem a Wren, kde jsem skutečně měla pocit, že to mezi nimi jiskří.

Co se týče děje, tak ten je sice předvídatelný, ale to tak většinou u prvních dílů bývá uvidíme, jak se bude vyvíjet pokračování.

Každý to ale máme jinak, takže věřím, že hodně čtenářů bude z příběhu dvou princezen nadšených. :)

Tereziee
22.05.2023 4 z 5

Myslím, že jsem objevila novou fantasy sérii, která se stane moji srdcovkou. Korunní princezny mě zaujaly hned, když jsem je v internetových vodách zaregistrovala. Zaujala mě jak anotace, tak obálka a hlavně to, že knihu společně píší dvě autorky. Kniha jde do akce hned od začátku a obě hlavní hrdinky jsem si velmi oblíbila. Bylo cítit, že pohled každé hrdinky píše jiná autorka a bylo to dobře. Víc pak vynikl kontrast mezi sestrami. Rose byla něžná, srdečná a velmi statečná. Wren zase naopak víc drsnější, drzá ale s dobrým srdcem.

Rýsují se zde dvě romantické linky, které jsou od začátku předvídatelné ale tak to u young adult fantasy bývá. Víc mě bavila romantická linka u Wren, tam to pořádně jiskřilo. Konec jak jinak než otevřený a mě nezbývá než doufat, že se brzy dočkáme překladu druhého dílu.

Vendulis
20.05.2023 5 z 5

Na začátku jsem si nebyla úplně jistá, jestli to bude to pravé vořechové, ale bylo a příběh jsem si užila. Super zpracovaní příběhu - dvě dějové linky, které se na konci spojí v jednu, sympatické postavy, zajimavý svět, nechybělo ani napětí....hlavně teda na konci. Za mě fajnová oddechová fantasy, kterou přectete za víkend. :)

nada3314
18.05.2023 5 z 5

Tohle byla tak krásná, odpočinková a dokonalá pohádka. Neskutečně se mi trefila do nálady. Obsah je spíše pro mladší dívky, ale mě nadchla moc. Klidně bych se teď hned pustila do pokračování.

Příběh nás provází životem dvou děvčat - princezen, ze kterých se hned po narození stali sirotci. Rodiče jim zabili a holky rozdělili. Rose zůstala v paláci, kde ji jako princeznu vychovával přítel otce a Wren odnesla potají chůva k babičce. Rose necelých 18 let nechali v nevědomosti, že je čarodějnice a že má nějakou sestru, neměla ani tušení, ale Wren o sestře i svém čarodějnickém nadání věděla.

Zpracování příběhu je úžasné. Do víc než poloviny pozorujeme dva plnohodnotné příběhy, které se na konci spojí v jeden. Každá ze sester má svůj příběh. Rose se připravuje na svatbu a kralování a Wren posiluje své čarodějné umění a připravuje se na výměnu. Tato výměna a následné její kralování by zaručovala to, že zachrání svůj čarodějný lid, kterému před staletími toto království patřilo.

Autorka skvěle vybrala holkám partnery. Ani jeden není nudný a já jsem byla poháněna otáčet stránky, a až do konce mě napětí neopustilo. A to jich opravdu není málo je to bichlička o 500 stranách.

Jsem překvapená, že takto úžasně dokázaly dvě autorky příběh napsat. Takhle sladěné postavy jsem už dlouho nezažila. Moc se to povedlo. Děkuji za zpříjemnění víkendu a možnost si knihu přečíst.

Za filmové zpracování se přimlouvám, vůbec by nebylo na škodu využít tento námět. Naposled, kdy jsem se takto setkala s dvojčaty, byla komedie: Past na rodiče - a tahle kniha je stejně skvělá.

jitka_dankova
17.05.2023 5 z 5

První díl milé dívčí pohádkové trilogie s pěkně pojatou zápletkou záměny princezen. Příběh je vyprávěn v er-formě střídavě vždycky z pohledu jedné a druhé sestry. Charaktery postav, magie, věštby a kletby a ta zápletka vůbec jsou prostě takové pohádkové, knížka je hezká, cílená je pro náctiletá děvčata. Jednotlivé romantické linky i budování sesterského vztahu bylo milé, počítejte ale s tím, že se knížka nevyhýbá smrti některých vedlejších postav. Kniha mne zaujala, i když už dávno nejsem cílovou skupinou.

Akléda_
16.05.2023 4 z 5

Na každý další HumbookTip jsem zvědavá, protože tyhle knížky by se měly něčím odlišovat od ostatních. Minimálně já to tedy očekávám a jsem ráda, že Korunní princezny mě nezklamaly. Ze začátku mi to atmosférou hodně připomínalo Barbie princezna švadlenka, potom to byla taková temnější Disney pohádka a pak už se to vydalo jiným směrem, pořád mě to ale dost bavilo. Ten svět je tu popsaný moc hezky, i když jsme z něho neviděli asi zase úplně tolik a rozhodně by se na tom dalo ještě zapracovat. Stejně tak magie je hezky vymyšlená, za mě to dávalo smysl a užívala jsem si to. Líbil se mi motiv toho, jak Rose o Wren vůbec neví a když to zjistí, můžeme sledovat jaké má ohledně toho pocity. Moc hezky autorky pracují se vztahy a s city, ať už ohledně sester, samotných čarodějů a jejich "spolku" nebo i romantické linky. Na začátku jsem úplně nevěděla kam se to vyvine, ale ve výsledku jsem byla spokojená. Hezky bylo popsané i to samotné čarodějnictví, to mě hodně bavilo. Jen mi přišlo, že zvraty, které se v knížce odehrály byly všechny očekávatelné, minimálně mě tedy nic z toho úplně neohromilo. Taky si myslím, že by se knížka dala trochu zkrátit, někdy okolo půlky mi přišlo, že trochu ztrácí tempo, ale pak se to zase zlepšilo. Celkově jsem tedy spokojená, spojení dvou autorek velmi dobře fungovalo, já si to užila a těším se na pokračování.
#humbookblogeri #spoluprace