Korunní princezny

Korunní princezny https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516640/bmid_korunni-princezny-zFE-516640.jpeg 4 220 65

Korunní princezny série

Wren a Rose jsou dvojčata z královského rodu, jež osud poslal každé jiným směrem. Rose vyrostla v královském paláci pod dohledem poručníka a vůbec netuší, že má sestru. Wren je čarodějka a odmala se připravuje na to, že těsně před korunovací zaujme Rosino místo – jen tak zajistí, že v její zemi skončí hon na čarodějnice. Když si dívky vymění místa, je zaděláno na potíže, ve kterých sehrají roli pohlední strážci, nevázaná magie i mocichtiví šlechtici. Na čí hlavě nakonec koruna skončí?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

Twin Crowns , 2022

Carol1122
29.08.2023 5 z 5

Dokonalý příběh! Byla jsem tak unešená, že jsem si ani nevšimla, že už jsem na konci. Opravdu jsem si dlouho nepřečetla tak propracované YA fantasy. Úžasné charaktery hrdinek, skvěle zápletky, vtipné dialogy a celkově prostě BOMBA :-) Musím říct, že i nádherná mapička a po dlouhé době mám pocit, že s ní autorky hodně pracovaly. Potěšil mě i doslov a poděkování, že se chystá filmové zpracování! Každopádně jestliže to není konec příběhu, těším se na pokračování. Byla to vážně jízda:-)

ydnac
13.08.2023 5 z 5

MOC HEZKÁ POHÁDKA :-)

Jedna koruna.
Dvě princezny.

Rose vychoval vrah jejích rodičů (což samozřejmě netušila) - guvernér Eany. Vedl ji k tomu, že čarodějové jsou nepřátelé a je potřeba od nich svět oprostit.
Wren vychovali čarodějové a sama je také čarodějka - po mamince.
Čarodějové chtějí zpět své království...
Guvernér ho chce také, ale v cestě mu stojí princezna, nebo obě?
První díl má dobře nakročeno :-), nechybí dobrodružství, láska, kouzla a přátelství.
Rose a Wren jsou každá jiná, ale oblíbila jsem si obě :-).
Tor a Shen je skvěle doplňují a gevranská vlčice Eleske je dobrým strážcem :-) i mazlíčkem :-).
Já jsem spokojená, já mám pohádky ráda :-).
Těším se na další díl :-).

Kaduri
29.07.2023 4 z 5

Jedná sa o klasickú YA fantasy. Ja už dávnejšie nepatrím do cieľovej skupiny, ale nevadí:). Knižka sa mi páčila.
Aspoň zo začiatku moc.
Príbeh dvoch sestier násilne rozdelených po pôrode. Rose, princeznej, a Wren, čarodejnice.
Čo nastane, keď si tak trošku dobrovoľne nasilu vymenia svoje roly?
Poriadne zvrúšo, to vám poviem:).
Vskutku príjemne čítanie, vtipné dialógy, pekné romantické linky.
Až na ten koniec ... zase. Príbeh postupne stratil tempo. Politické machinácie v paláci a "veľká bitka" na záver proste v YA fantasy pokuľhávajú. A v tejto tiež.
Druhý diel si však nenechám ujsť. Snáď sa ho čoskoro dočkáme.

6493
26.07.2023 4 z 5

Příjemné čtení, nic extra překvapivého, ani originálního, ale zabaví. V knize sledujete ob kapitolu vždy jedno z dvojčat a vlastně mě docela zklamala forma, jakou byla kniha pojatá. Když máte 2 autorky a 2 hlavní hrdinky, jak super by bylo napsat knihu v ich formě s tím, že by si každá autorka vybrala hrdinku, za kterou bude psát? Za mě unikátní a dost cool. Takhle je to sice zábavné, ale vzhledem k hajpu, který tahle kniha po releasu dostala, jsem čekala, že mě to vystřelí až na Mars, ale zůstala jsem přilepená na gauči.

natalka1555
23.07.2023 5 z 5

Na tuhle knihu jsem v knihovně čekala poměrně dlouho a jsem ráda že jsem se dočkala. Byla vážně skvělá. Přečetla jsem ji za velmi krátkou dobu a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Navíc se mi líbil úhel pohled od Wren i Rose což se mi u podobných knih moc často nestává. Nakonec se velmi těším na další díl a doufám že autorky spolu v budoucnu napíšou i něco dalšího.

Markett
12.07.2023 5 z 5

Tak tohle byla úžasná jízda!

Když jsem Korunní princezny začala číst, byla jsem trošku na rozpacích - opravdu to začne tím, že je unesena princezna? Ale pak se to začínalo rozjíždět a vlastně jsem zjistila, že je to hodně dobré čtení, které je akční hned od začátku.

Když jsem se o knížce dozvěděla, už podle anotace jsem si řekla, že by se mi to mohlo líbit, nakonec můžu říct - jsem nadšená a líbily se mi obě dějové linky, které se hezky doplňovaly.

Rose Valhartová, princezna se vším všudy - chytrá, ale přesto naivní, kdy jejím jediným cílem je provdat se za prince a stát se královnou. Než tam vtrhne Shen a všechno se zkomplikuje. Můžu říct, že mi Rosina dějová linka přišla místy zajímavější než ta druhá, hlavně asi i kvůli Shenovi, který se k ní už od začátku chovat s úctou a dalo se čekat, jak tohle skončí... A vlastně jsem byla moc ráda, že tam tahle romantická linka je, protože začala tak krásně pozvolna, až jsem sama měla motýlky v břiše.

Zato Wren je pěkný kvítko. Její dějová linka byla zase akčnější, a na to, že se připravovala celý život na to, že nahradí Rose, tak se jí to dost vymykalo z rukou. Což mi zas až tak nevadilo, protože se mi líbily ty rozdílnosti, které sestry mají. A díky Wren jsme se setkali s Elske a Torem. To mi připomíná, že tahle romantická linka je dost divočejší a vášnivější, prostě přesný opak sestry. A tak to má prostě být.

Konec mě opravdu překvapil. Vlastně celkově jsem čekala, co se bude dít, když se Rose a Wren setkaly, a od té doby to byla opravdu jízda, která dospěla k dost akčními konci. A jak už to bývá, tak konec je nejen akční, ale i otevřený, tak doufám že další díl se nám dostane do rukou ce nejdříve, protože jsem zvědavá, jak si tyto princezny poradí dál.

Já jen můžu říct - doporučuji. :)

__Vev__
12.07.2023 5 z 5

Já nevěřím, že poslední tři knížky, které jsem přečetla, byly úžasné.
Velice mě to bavilo. Wren, Tor, Rose a Shen. Každá postava byla skvělá. Číst dva různé pohledy bylo božské. Občas, pokud je nějaká kniha psaná dvěma úhly pohledu, se mi líbil vždycky jen jeden z nich. Tady se mi líbily oba. Pasáže na sebe dokonale navazovaly, vůbec bych nepoznala, že to píšou dvě různý autorky. A vůbec nechápu, jak to mohly společně napsat! To mi hlava nebere.
Děj byl parádní, krásně se to četlo. Zápletka byla dobrá, jen se mi konec zdál trošku uspěchaný.
Vše se mi ale moc líbilo. A komu se líbí knihy se zakázanou láskou, sáhněte po Korunních princeznách. Je to opravdu pěkné čtení lehce líznuté Disneym, které vůbec neurazí, ale ohromně vás nadchne!

A BUDE DRUHÝ DÍL! A já se neskonale těším!

Ann1307
06.07.2023 5 z 5

Korunní princezny jsou kniha, která mi snad byla napsána na míru.
Je tam všechno! :)
Magie, tajemství, dobrodružství, jiskření, zakázaná láska, únos, dvě sestry, které se celý život neznaly a jejich výměna alá Past na rodiče.

Skvělý to bylo!
Rose i Wren mi obě sedly, Wren možná o maličko víc, přecejen není tak rozmazlená a taky se mi líbí, že jde do všeho po hlavě.

Rose je taková mírnější a naivnější, ale když jí o něco jde, umí se do toho taky opřít.

No a Tor? Už jen to jméno z něj udělalo mou nejoblíbenější mužskou postavu v téhle knize.

Skoro 500 stran zhltnutých za jeden den, nešlo jinak.
Takže ano! Tenhle humbooktip se zase povedl a já jsem nadšená, tohle čtení moc doporučuju a těším se na další díly! :)

Savelok
27.06.2023 3 z 5

Začátek knihy mě bavil naprosto neskutečně. Námět super, postavy trochu naivní, ale milé. Přebal knihy je nádherný. O to víc mě zklamal konec, kdy tam autorky na sílu vložily intimní scénu, která se tam podle mě vůbec nehodila. Kdyby tahle knížka byla založená jen na hlavním dobrodružném příběhu, byla bych asi z knihy nadšená, takhle to ve mě nechalo rozporuplné pocity.

kvetinkovedny
24.06.2023

Odloženo v 27 % - tohle bylo naivní a hloupý (i na YA) a já už to nemohla vydržet.

Knihu jsem rozečetla, protože obálka a námět. Dvě princezny, které se vymění? Miluju. A nejdřív mě to bavilo, ale potom přišlo najednou několik věcí, které už jsem nezvládla.

- Princeznu Rose někdo unese a za pár hodin už spolu flirtují. Excuse me? Jako já chápu, že Shen nebo jak se jmenuje nemá být záporák, ale tu holku unesl z její postele. Já být Rose, jsem trochu víc znepokojená a míň obdivuju jeho stehna.
- Wren se celý život připravovala na výměnu s Rose... a přesto sere úplně všechno.
- Obě holky se chovají, jako by jim bylo tak 13 let.
- "Za všechno zlé mohou čarodějnice." Tak jasně.
- Celý je to neskutečně naivní až hloupý. Místo YA bych řekla, že je to middle grade (a bohužel ne taková, která baví i starší čtenáře, jako třeba Percy Jackson).

Takže za mě bohužel. Neříkám, že je kniha úplně špatná, ale na tohle jsem opravdu už moc stará - a domnívám se, že většina YA čtenářů na tom bude stejně.

DreamerX9
20.06.2023 4 z 5

Pozor může obsahovat spoilery

Za mě milé pohádkové čtení. Co bych vytkla tak dějovou linku, kde se zachraňovaní života až nuceně vtírá až do konce. Jinak celkove knihu hodnotím pozitivně. Moc hezky se četla, milé oddechové místy i vtipné obě sestry se tam hezky hodily jedna naivní princeznička a druhá zabiják ale fungovalo to. I milostná linka děj hezky dokreslovala zaujala mě i magie a svět čarodějů, který byl krásně vykreslený a originální :)) a co se konce týče myslím že mi to takto stačilo ale pokud vyjde v češtině druhý díl ráda si ho přečtu.

Fortuna7
19.06.2023 4 z 5

Oddechovější YA fantasy, která mě bavila hlavně díky svému modernímu stylu psaní. Námět je vcelku originální a neskutečně mě bavily hlavní hrdinky, dvojčata Rose a Wren. Celkově byly všechny postavy zábavné i když jsem občas nevěřila jejich vývoji. Romantické linky v knize se mi sice moc líbily a užívala jsem si je, ale byly vlastně absolutně nerealistické. Přišlo mi, že vznikly jakoby z ničeho nic.
Korunní princezny jsou podle mě příjemným oddechovým čtením, od kterého rozhodně neočekávajte extrémně propracovaný fantasy svět nebo velká odhalení. Jestli si ale chcete užít zábavné situace a vtipné dialogy, tak tohle je něco pro vás.

ElissBooks
19.06.2023

Tohle byla za mě moc příjemná fantasy. Je to přesně ta nenáročná odpočinková četba, která se velmi dobře čte a občas se u ní i pousmějete. Není to žádné komplikované a propracované fantasy, takže tohle určitě nečekejte. Přesto mi to přišlo originální a příběh obou sester mě bavil. Je pravda, že občas mi trochu vadilo, že hlavní hrdinky jsou malinko naivní a že některé věci se v knize vyřešily až moc jednoduše. Je vidět, že je to kniha psaná opravdu pro YA čtenáře a starší čtenáři tam určitě uvidí spoustu nedostatků. Přesto jsem se u čtení několikrát zasmála a číst mě to velmi bavilo. Osobně neholduji komplikovaným fantasy knihám, proto si myslím, že mě tohle zaujala právě svou jednoduchostí. Mohla jsem u toho hezky vypnout a jen plout příběhem. Je skvělé, že se tam střídají pohledy obou sester a že každá z dvojčat je opravdu naprosto rozdílná. Trochu mě mrzí, že v příběhu není více rozebraný ten magický svět čarodějnic, ale to si autorka nejspíš nechává na další díly. Za mě tedy mohu doporučit, pokud hledáte nějaké příjemné nenáročné fantasy A téma jednovaječných dvojčat mě bude bavit snad všude.

3,5/5 - Nenáročné fantasy po YA čtenáře, které je velmi čtivé a má originální námět

LuiSummer_
19.06.2023 5 z 5

Tohle byla jízda a naprosto to miluju! Magie, láska, humor, napětí... co víc si přát? Ze začátku mě dost znepokojovalo, že knihu napsaly dvě autorky a pohledy princezen se střídají po kapitolách, ale nakonec mi to vůbec nevadilo, všechno do sebe krásně zapadalo, neskutečný obdiv autorkám, opravdu. Příběh jsem si zkrátka užívala od začátku do konce. Ani nevím, která z princezen mě vlastně bavila více, zamilovala jsem si je obě, možná i díky tomu, jak byla každá úplně jiná. Už se moc těším na pokračování.

johi_murasova
18.06.2023 4 z 5

Páni. Tak tohle bylo naprosto úžasné! Byl to můj první HumbookTip a nezklamal, takže děkuji @humbook za doporučení nejsem úplně milovník fantasy, ale kniha mě vtáhla do děje od první strany. Postavy byly úžasné, Wren i Rose byly sympatické, jejich love interest byli taktéž sympaťáci, i když závěr jednoho z párů mě docela zklamal, ale chápu, že to muselo nějak skončit, aby to bylo ready na další díl Absolutně nechápu, jak to mohly napsat dvě autorky, opravdu neskutečné. Nešlo to vůbec poznat, děj ubíhal, byl plynulý, nijak zdlouhavý a opravdu čtivý. Moc se těším na další díl a určitě ještě popřemýšlím nad nějakým fantasy

michaela_books
18.06.2023 3 z 5

Když jsem viděla obálku Korunních princezen, tak se musím přiznat, že mi to hodně připomnělo Kouzelníky z Waverly a taky film Program na ochranu princezen se Selenou a Demi z doby, kdy jsem pořádně ujížděla na Disney Channelu. Ale tady máme princeznu a čarodějku. Kniha Korunní princezny mě zaujala už samotnou anotací, vypráví o dvou velmi silných a odvážných sester. Kapitoly jsou napsané z pohledu Wren a Rose a střídají se vlastně od dvou autorek, což mi přišlo velmi originální a hodně netradiční. Celkově vás tato čtivá, napínavá a hlavně pohádková YA vtáhne svým magickým kouzlem a při čtení si odpočinete. Nechyběla ani dávka humoru a zakázané lásky Za sebe můžu říct, že toto disneyovské zpracování pohádky a fantasy světa je neobvyklé a rozhodně se můžeme těšit, co v dalším pokračování objevíme

Sabča92
15.06.2023 5 z 5

Jestli něčemu bezesporu v young adult fantasy žánru nedokážu odolat, tak to jsou čarodějnice, romantika. Korunní princezny jsou první díl nové série, kterou jsem si naprosto zamilovala. Jedná se o další Humbooktip, který vám stejně jako holky z týmu můžu s klidným srdcem jen a jen doporučit.Hlavní hrdinka není jedna, ale rovnou dvě - sestry dvojčata! Wren a Rose jsou princezny, které byly rozděleny krátce po porodu. A zatímco Wren o své sestře ví, a celý život se připravuje na to, aby ji mohla zastoupit, Rose o ní nemá nejmenší ponětí. Wren je velmi odvážná, bojovná, své čarodějné nadání, které zdědila po své matce a babičce, skvěle ovládá. Nebojí se krve a je plně odhodlána zabít nepřátele vlastníma rukama. Rose je jiná, je jemná, jako své poslání vnímá stát se královnou a pokornou manželkou, věří, že se zamiluje.
Skvělá zápletka o záměně sester dvojčat mě bavila od první strany. Ačkoliv má kniha skoro pět set stran nemusíte se bát, že by se kniha nějak vlekla. Není ani nijak zdlouhavý začátek. Nechybí ani romantická a místy pěkně vášnivá linka. Jak Rose, tak Wren zahoří láskou, naštěstí ne k jednomu muži. Jejich romance není podstatou příběhu, ale jen ho krásně doplňuje. Zejména u Rose je ale důležitá, protože u ní dojde k největšímu vývoji. Z plaché a poddajné princezny se stává princezna rebelka. Je vám tedy jasné, kterou ze dvou sester jsem si oblíbila víc.
Dvojice autorek se věnovala každá své princezně, a myslím, že je to ve výsledku hezky znát, protože každá z dívek je trošku jiná. Svět, který ale obě vykreslily mě nesmírně bavil. Po dočtení poslední stránky je znát, že se jedná o sérii, je naznačeno, co by se mohlo dít v dalším díle, ale tentokrát tu není obrovský cliffhanger, který vám nedovolí spát, dokud nedostanete další díl. Já se na dvojku nesmírně těším a doufám, že neztratí svůj šarm.
Pokud jste si zamilovali první díl ze série Holubice a had, a máte rádi Disney příběhy nebo muzikálovou Princeznu a švadlenku, tak si Korunní princezny rozhodně zamilujete.

Wajny
14.06.2023 5 z 5

Korunní princezny předčily všechna má očekávání, ačkoli bývám k Humbook tipům hodně skeptická. Na začátku se zdálo, že má příběh pomalejší tempo, ale i přes svých 500 stran je kniha velmi čtivá. Děj je plný akce, vtipných momentů a přináší sympatické postavy, i když se v něm objevují předvídatelné události a pár klišé.

Příběh sice není zcela originální, i přestože se odehrává v novém magickém světě, má jistou podobnost s jinými příběhy tohoto žánru zakázaná magie, lži, intriky, tajemství, obr hajzl a hrdinky, které mají moc změnit celý svět. Nicméně to nevadí, protože způsob, jakým je kniha napsaná, ji dělá skvělou.

Hlavní hrdinky, dvě sestry, jsou napsány každá jinou autorkou, což přidává na zajímavosti. Každá sestra má svůj vlastní styl a osobnost, což se promítá i do atmosféry jejich dějových linií. Ke konci knihy se obě linky spojí a přináší nám tak komplexní příběh, kde figurují všechny postavy.

Každá ze sester je jiná. Rose je dokonalou princeznou, která teprve začíná poznávat svět. Je naivní, důvěřivá, ale zároveň odvážná a laskavá. Wren je drsná a na svou roli je připravována od mala. Je nedůvěřivá, prostořeká, divoká, občas trochu lehkovážná a odvážná.

Jelikož jsou dvě hlavní postavy, tak jsou i dvě romantické linky, které skvěle doplňovaly příběh a krásně zapadají do pohádkového světa knihy. Obě dvě jsou uvěřitelné a mezi postavami to jiskří. Autorky si daly práci s jejich postupným rozvojem a prozkoumáváním emocí do hloubky. U Rose mě bavilo objevování něčeho nového a vzrušení, které zažívala. Wrenin vztah je napjatější, ale o to víc zajímavý.

Konec knihy byl překvapivý a otevřel mnoho možností pro druhý díl. Já už se nemůžu dočkat a jsem zvědavá, jak ho autorky zpracují.

Korunní princezny jsou krásnou odpočinkovou pohádkovou YA fantasy. Navzdory tomu, že by si autorky mohly s příběhem více pohrát, je kniha opravdu skvělá.

Instagram - Nikmakbooks

Fidibus
11.06.2023 3 z 5

Myslím si, že kniha je opravdu pro YA. Nápad s fantasy světem hezký, ale přišlo mi to naivně napsané. Občas dobré vtipy, chvílemi nudnější děj, konec pravda dost akční. Dočetla jsem, ale nejsem si jistá, že budu v sérii pokračovat.

1259
09.06.2023 5 z 5

Celá kniha byla úžasná, ale ten konec pro Wren je vážně na dvě věci. I když mají koruny, tak jedna musí stratit lásku, tak to asi je všude.