Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276859/bmid_neuveritelne-prihody-zaku-kopyta-a--YxO-276859.jpg 5 346 53

Kopyto a Mňouk série

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1. Vydání třetí (doplněné). Obsah: 26 povídek.

Jaruš7
25.02.2020 4 z 5

Příhody žáků K+M jsou kanadské žertíky nechtěně vydařené a chtěné s důsledkem jiného významu.
Dnes, kdyby autor mohl příběhům zdeformovat slovní zásobu bylo by to cool.
Z obsahu v jiném znění : Ledová blamáž- cesta ke štěstí, Pukavec pro pěvecké sólo, Štěniční nadílka, Záchranář sněhulák, atd.
Citace:" Holku, kterou táta pleská, nezkazí se, bude hezká."
Využití školních znalostí v akčních nápravách životních trablů, kamarádů na život a na smrt.

n.ezn.amy
30.10.2019 5 z 5

Příběhy žáků Kopyta a Mňouka, kteří pátrají po záhadách v okolí Sázavy. U téhle knihy se člověk musí smát nahlas, humor pana Švandrlíka je naprosto jedinečný

McLovin
26.04.2019 5 z 5

Naprosto dokonalé....

katka.oo
21.04.2019 5 z 5

Příhody žáků Kopyta a Mňouka jsou jedny z nejoblíbenějších knih mého dětství, moje srdcovka. Četla jsem teda to první vydání z roku 91, které není tak tlusté, ale s chutí se pustím i do dalších jejich dobrodružství :-). Doporučuji malým i velkým čtenářům :-).

ijcro
14.01.2019 5 z 5

Poprvé jsem to četl z kompletního sebraného vydání z roku 1973, tohle je rozšířené o několik příběhů a hlavně z něj zmizeli soudruzi i soudružky a další reálsoc (nutno podotknout, že nedůsledně, korektor asi svou práci odfláknul, ale klobouk dolů mistrovi, je to kumšt převyprávět to do jiných reálií, i když nějaký ten diverzant zůstal). Rozhodně to za přečení stojí jako výborná oddechovka (však původní příběhy vycházely v nějakém časopise, tuším, že to byl snad Pionýr?) Supr!

Kerberos
12.09.2018 4 z 5

Vtipné vyprávění,hlavně když si poslechnete vyprávění Liška-Matonoha.

KAREL6725
14.02.2018 5 z 5

Jako kluk jsem četl příběhy ve Větrníku, když se mi po letech dostala do ruky kniha , která poprvé obsahovala všechny příhody byl jsem úplně nadšený. Tohle nikdy neomrzí, nezklame , vždy dobře pobaví. Plný počet hvězd , pořád perfektní čtení.

maramisak03
22.12.2017 5 z 5

Knížka je moc úžasná a někdy vtipná. Švandrlík píše hezky a vtipně. Je napsána starší češtinou třeba: Kolna, což znamená kůlna.

Kopyto a Mňouk chtějí vyřešit pachatele, ale nikdy se jim to nepovede. Asi v 15 příbězích se opakuje ,,V rekordním čase."

petrakočárová
12.08.2017 5 z 5

Povedené!

Lucissia
02.04.2017 5 z 5

Doteď si pamatuju, jak jsme kdysi dávno byly s mamkou v knihkupectví a ona mi u Kopyta a Mňouka řekla: Na to si pamatuju, to jsem četla v časopisech (a já už nevím v jakých), a moc se mi to líbilo. A knížku mi koupila a ta odstartovala mojí éru Kopyta a Mňouka. A klidně si ji přečtu i ve skoro čtyřiceti a bavím se skvěle. :-)
Kdyby maminka vzala na Old Shatterhanda rákosku, poručila mu, aby svlékl kalhoty a ohnul se přes otoman, tak by mu asi do smíchu nebylo. :-)))
Prostě je miluju i v dospělosti. :-)

RSR
28.11.2016 4 z 5

Četla jsem svým dětem, moc se jim líbila a musím říct, že i já jsem se skvěle bavila.

cenichajda
08.09.2016 4 z 5

Ctenim teto knizky jsem se vratila do detstvi, ktere jsem shodou okolnosti take travila na Sazave. Kazde prazdniny jsem marne doufala a cekala, jestli se nahodou slavna dvojice K+M odnekud nevytasi Samozrejme marne :D
Mam doma vsechny "lumparny" teto povedene dvojice (ano ja vim, sprave je to dobrodruzstvi :D ) a jsem na to extremne hrda :D :D

Je to proste skvela oddychovka a relax, u ktere se treba i nekdo pobavi. A jen pro potvrzeni pridavam par, alespon pro me, vtipnych hlasek:

" Vas dva pustit do Tater a dat vam volnou ruku, tak z nich za par dni udelate druhe Polabi"

" No," rekl rozpacite Kopyto, "ja jsem v zivote zadny letajici talir nevidel. Tak si myslim..."
" Gronsko jsi taky nikdy nevidel a existuje" minil Mnouk.

" Co to je za psa?" Zeptal se Kopyto?
" Nejaky krizenec! Neco mezi medvedem a muflonem" odvetil Breburda :D :D

P.S. Milovala jsem Mnouka
P.S.2 Nesnasela Jindru Beneckou ;)

AllyKumari
10.07.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších humoristických knih, které znám. Je mi záhadou, proč se dnes skoro vůbec neobjevuje u knihkupců a mladší než já ji prakticky neznají.... Jejich škoda :)

jakafe
20.05.2016 5 z 5

V dětství jsem milovala tři knižní série z prostředí klučičích part: Mikuláše, Boříka a spol. a Kopyta a Mňouka. Právě tuto povídkovou knihu jsem od nich měla nejraději. Dnes jsem si je půjčila z knihovny od rodičů a zase se směju nahlas. Fakt pecka - vtipné, dobrodružné příhody obyčejných českých kluků a obyvatelů jednoho městečka.

Tazz1
22.03.2016 5 z 5

Jako kluk jsem to hltal a chtěl jsem zažívat dobrodružství jako oni :-)

sulcv
28.02.2016 5 z 5

Knížka která je určena především dětem. Potěší ovšem i starší čtenáře, kteří se na jejích stránkách mohou vrátit do dětství.

Mates84
27.10.2015 5 z 5

zbožňuji:)))

Negative13
28.09.2015 5 z 5

Četl jsem jako kluk... BOMBA :-)

toecutter
29.06.2015 5 z 5

Příhody žáků Kopyta a Mňouka znám ještě jako malý chlapec z otcových super časopisů Větrník a Pionýr,které vycházeli myslím v 60-70 letech a fotr je měl doma schovaný-byli to parádní časopisy,kterým ty dnešní pro mládež nesahají ani po paty-a mimo plno výborného čtení v nich vycházel i K+M-typický Švandrlíkův humor,příběhy dětsky super a excelentní kresby Neprakty

Daniel.F
28.06.2015 5 z 5