Koniec hry

Koniec hry
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495735/bmid_koniec-hry-daX-495735.jpg 4 911 911

Bývalého detektíva seržanta Finlaya Shawa nájdu mŕtveho v zamknutej miestnosti rodinného domu. Všetci jeho smrť považujú za samovraždu, iba zdiskreditovaný detektív William „Wolf“ Fawkes si tým nie je taký istý. Wolf s bývalou partnerkou detektívkou Emily Baxterovou a so súkromným vyšetrovateľom Edmundsom začnú preverovať Shawove začiatky v polícii, keď bol ešte obyčajným pochôdzkarom. Bol ich kolega a priateľ naozaj taký čestný, ako sa zdá? Alebo je na jeho minulosti viac, než boli ochotní pripustiť? Shawova smrť postavila detektívov pred skutočný hlavolam v najzložitejšom prípade, aký kedy vyšetrovali. Wolfov návrat si neželajú všetci. Vyšetrovanie ho čoraz hlbšie vťahuje do bahna policajnej korupcie a v ohrození sa neocitne iba jeho kariéra, ale aj životy ľudí, na ktorých mu najviac záleží.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Endgame , 2019

Avila
28.06.2020 4 z 5

Tahle série byla skvělá, tak jsem se na poslední díl opravdu hodně těšila. Kniha je čtivá o tom žádná ale něco mi zde chybělo.... To něco co bylo u předchozích dílů.....
A trochu mě zklamalo že už před polovinou jsem tušila kdo je vrah a lehce za půlkou se mé tušení potvrdilo.
Každopádně se těším co si pro nás autor přichystá příště.

Twinny
28.06.2020 4 z 5

Závěrečný díl skvělé série jsem si musela přečíst hned po Loutkáři. Protože jeho konec vybízel k přečtení pokračování. Nový případ, který je opět osobní a setkáváme se se starými postavami, které se ve dvojce, i přes svou důležitost v prvním díle, stáhly do pozadí.
Opět napětí, skvělá akce, humor. Rozplétání zdánlivě nevyřešitelného. Ovšem musím strhnout jednu hvězdu za to, že ke konci už ubývalo logiky.

lalaserka
20.06.2020 5 z 5

Další skvělá knížka od tohoto autora. Kniha se mi četla moc dobře. Překvapivý děj. Kniha měla šťastný a překvapivý konec. Skvělé zakončení úspěšné série. Jsem zvědavá s čím novým autor příjde.

MarkétaI.
20.06.2020 5 z 5

Hurá Wolf se vrátil :-) Ten mi v druhém díle chyběl. Kniha se čte dobře, příběh zajímavý a konec je šťastný. Já jsem rozhodně spokojená.

Lubisek
18.06.2020 4 z 5

Po dvou letech jsme se konečně dočkali rozuzlení celé série!

Hned ze začátku je jasné, že se jedná úplně o odlišný případ než v předešlých dílech.
Na scénu se vrací Wolf, který se snaží vyřešit pravděpodobně svůj poslední případ - (sebe)vraždu jeho bývalého kolegy Finlaye, jenž je nalezen úplně sám v zamčené místnosti.

Jak to celé dopadne? Jedná se skutečně o sebevraždu? A co bude nadále s Wolfem?
Na tyto otázky najdete odpověď právě v tomto finálovém dílu.

Na závěr jen můžu říci, že je vidět pokrok v autorově psaní. Není to příliš brutální, klade důraz na promyšlenost vraždy a propojení mezi přítomností a minulostí. Konec možná trochu "přeslazený", když si vybavím předchozí díly, ale velmi příjemný. :)

Didi15
12.06.2020 5 z 5

Čtivé, rychlé, zajímavé, co víc si přát :)
Jsem zvědavá s čím autor vyrukuje příště.

Sabina335
05.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Wolf se po 18 měsících na útěku vrací opět na scénu. Nechává se zatknout a uzavře dohodu, díky které může vyšetřovat údajnou sebevraždu jeho kolegy a nejlepšího přítele v jedné osobě.

Kniha má velmi krátké a čtivé kapitoly, které nutí číst dál a dál. V knize se prolíná skutečnost s minulostí, což mě občas trochu mátlo, než jsem si uvědomila, kde vlastně jsem. Kniha byla skvělá, ale malinko jsem se ztrácela v postavách. Přišlo mi jich tam nějak moc, ale i tak jsem si čtení velmi užila.

Celé tři díly jsem čekala, jak se rozvine příběh/vztah Wolfa a Baxterové a musím říct, že jsem se konečně dočkala nečekaného rozuzlení. Posledních cca 50 stran jsem hltala jedním dechem a nebyla jsem schopná knihu odložit. Závěr byl už tak trochu předvídatelný, jelikož vrah se dal celkem brzy odhalit, ale i tak motiv super.

Makyny
28.05.2020 4 z 5

Závětečný díl této série byl oproti prvnímu a druhému dílu skvělý. Dobře se četl, hlavní postavy mě bavily, i přes to, že, kdo je vrahem, zjistíte celkem brzy, bylo celkové závěrečné rozuzlení nečekané. Epilog byl možná oproti celému příběhu trochu sladký, ale tak budiž... Tahle knížka stála za to...

Martina1805
28.05.2020 3 z 5

Tahle kniha mě nenadchla, čekala jsem něco víc a docela jsem byla zklamaná

Kekik
26.05.2020 4 z 5

Patřím ke skupině čtenářů, kterým se série Hadrový panák líbí. Moc jsem se těšila na zakončení. Bohužel, přišlo mírné zklamání.
Třetí díl je stejně jako předcházející dva čtivý, obsahuje humor, který mě baví, a postavy, kterým fandím. Ale chybí mu dravost, napětí a akčnost. A přebývá nelogické chování jedné z postav (Baxterová).
Tentokrát je kniha psána v poklidnějším tempu. Více se zde rozvinula love story, které jsem dlouho nefandila. Po uvážení uznávám, že to tak mělo dopadnout, ale je mi moc líto toho "třetího". Tohle si nezasloužil.

Rozhodně se těším na další autorovu knihu. Jsem zvědavá, s jakou sérii mě překvapí tentokrát.

namornice
25.05.2020 4 z 5

Na rozdíl od Loutkáře, kde je mrtvol jak píšťal u varhan, není Konec hry až takový krvák. Mrtvola je tu jen jedna a cele vyšetřování a honba za vrahem je celkově komornější. Ze začátku jsem byla trošku ztracená, protože předchozí díly jsem četla už před docela dlouhou dobou. Ale po pár kapitolách jsem se zorientovala. Wolf se vrací, aby se spolu s Baxtrovou, Edmundsem a Saundersem zapojil do vyšetřování údajné sebevraždy blízkého přítele. Příběh rozvíji i víc osobnich dějovych linek a dozvídame se víc o minulosti postav. Jsem ráda, že i postava agenta Rouche se tu pořád objevuje. Vraha sice odhalíme asi ve dvou třetinách knihy, ale i přesto děj dál pokračuje napínavě. Kniha je taky úplně jinak psána než předchozí dva díly. Namísto zmiňované hromady mrtvol tu máme hromadu humoru, vtipných dialogů a hlášek. Při čteni jsme se uculovala a četla a četla dokud jsem ji celou nedočetla a spát jsem šla ve dvě ráno. Wolfovy náčrtky někdy v závěru knihy mě rozesmály skoro nahlas a stejně mě pobavila i vydařená scéna v bytě Baxterové. Tenhle závěr trilogie mě bavil ze všech tří knih nejvíc. Daniel Cole by měl psát všechny svoje další knihy podobným stylem. Jsem zvědavá s čím přijde příště.

Nymfadora.T.
24.05.2020 4 z 5

Předchozí dvě knihy jsem četla před delším časem, takže jsem měla občas problém se ,,chytit"… nebylo to špatné, ale stačilo, asi je dobře, že je konec hry...

jiri9568
21.05.2020 5 z 5

Super čtení jako předchozí dva díly doporucuji

cornetka
21.05.2020 3 z 5

Musím říct, že závěrečný díl celé série mě příliš nenadchl. Předchozí díly jsem četla už před nějakou dobou, takže jsem lovila v paměti souvislosti. Děj se mi zdál taky takový zvláštní a romantický konec se mi tam vůbec nehodil. Stejně tak mi tentokrát nevyhovovalo přeskakování v čase.

mikika
18.05.2020 5 z 5

perfektní zakončení série, bavila jsem se a trnula o život oblíbených hrdinů, kterým autor nedal nic zadarmo.

Theresa.2679
16.05.2020 4 z 5

Hodnotila bych jako nejlepší díl z trilogie, děj byl ok, utíkal, nejlépe napsáno.

m_martina
13.05.2020 4 z 5

Asi nejlepší část série, ale i tak se ke knihám už vracet nebudu.

Petraxxx
11.05.2020 2 z 5

Jsem ráda, že jsem dočetla. Sice nejlepší díl z trilogie, ale hlavně ať už autor další díl nepíše. Nezvykla jsem si autorův styl psaní. A některé pasáže, které měly být patrně vtipné, byly spíše trapné.

Silka1@
10.05.2020 5 z 5

Výborné zakončení strhující série

astra3
08.05.2020 5 z 5

Ani se mi nechce věřit, že trilogii psal jeden člověk. Třetí díl asi nejlepší. Tak dám autorovi ještě šanci ...

napětí

Daniel Cole