Koniec hry

Koniec hry
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495735/bmid_koniec-hry-daX-495735.jpg 4 911 911

Bývalého detektíva seržanta Finlaya Shawa nájdu mŕtveho v zamknutej miestnosti rodinného domu. Všetci jeho smrť považujú za samovraždu, iba zdiskreditovaný detektív William „Wolf“ Fawkes si tým nie je taký istý. Wolf s bývalou partnerkou detektívkou Emily Baxterovou a so súkromným vyšetrovateľom Edmundsom začnú preverovať Shawove začiatky v polícii, keď bol ešte obyčajným pochôdzkarom. Bol ich kolega a priateľ naozaj taký čestný, ako sa zdá? Alebo je na jeho minulosti viac, než boli ochotní pripustiť? Shawova smrť postavila detektívov pred skutočný hlavolam v najzložitejšom prípade, aký kedy vyšetrovali. Wolfov návrat si neželajú všetci. Vyšetrovanie ho čoraz hlbšie vťahuje do bahna policajnej korupcie a v ohrození sa neocitne iba jeho kariéra, ale aj životy ľudí, na ktorých mu najviac záleží.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Endgame , 2019

ivca84
02.05.2020 4 z 5

v knize se rozkryje minulost nekterych hrdinu

MichalHoráček
02.05.2020 3 z 5

Poslední díl trilogie, v úplně jiném stylu než předchozí díly. Tohle je spíš komedie než thriller, ale i přesto se mi líbil a je na něm vidět, že se autor ve psaní lepší a jsem zvědav na jeho další knihy, které už nebudou o Wolfovi.

Lucinka20002
01.05.2020 4 z 5

Četla se jedním dechem, ani nevím, jak jsem to rychle precetla. Popravdě, předchozí díly byly lepší, napinavejsi, krutejsi a barvitejsi.

Rodaw
30.04.2020 2 z 5

KONEC HRY
Hodnocení Knihánkova: 2 ⭐️
Tak a mám tuto sérii za sebou, jupí:). Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, protože jsem to plánovala opravdu dlouho, ale znovu bych ji už nečetla a bohužel sama za sebe nedoporučuji. Nebo spíš takto: pokud máte rádi detektivky plné vyšetřování, břitký humor, "oprsklé" (pardon, že to tak píšu, ale na některé hrdiny v této knize mi toto slovo opravdu sedí:D) postavy, je velká šance, že by Vám tato série mohla sednout. Já ovšem očekávala spíše mrazivé (a nebo aspoň trošku napínavé) thrillery a k hrdinům jsem si neodkázala vytvořit sympatie (až na dvě výjimky: Edmundse a Thomase). Takže za mě spíše ne. Uvidím, zda si knížky bude chtít přečíst maminka, jinak je s radostí věnuji na bazárek pro pejsky (kde doufám najdou spokojené majitele, protože tato série je u mnoha čtenářů velice populární). Přímo k tomuto, závěrečnému, dílu: hodně vztahové, thriller v žádném případě, spíše pomalá detektivka. Tento díl je úplně jiný, než Hadrový panák a Loutkář (mimochodem: podle mě je nutné obě dvě knížky před Koncem hry přečíst, jinak Vám knížka nebude dávat smysl), ve všem:). Je tu linka z minulosti, která byla příjemným zpestřením a vcelku mě bavila. Ujistila jsem se, že postava Baxterové mi opravdu není sympatická (a jak tak koukám, v tomhle budu asi taky takový ufounek, ale fakt není), "hlavnímu" páru jsem nefandila. Takže jednou a stačilo. Více na mém YouTube :-).

kalimaskry
28.04.2020 5 z 5

Tento díl byl volnější, vtipný místy, nebyl to takový krvák... Ale za mě rozhodně asi nejlepší, ač mě bylo líto, že je konec....

Ivuska.09
25.04.2020 4 z 5

Pro mě byl tohle nejlepší díl z celé série. Není to přehnaně drastické, počet mrtvých se oproti předchozímu dílu drží na velmi nízké úrovni. Jde spíše o pátrání, to mám raději. Bavil mě Wolf, který se opět vrátil na scénu, zároveň svůj prostor získali i hlavní hrdinové z druhého dílu, takže v tomhle směru jsem spokojená. Celkově bych sérii hodnotila jako průměrnou, ale jsem moc zvědavá, co dalšího si autor pro své čtenáře přichystá.

simona g.
23.04.2020 5 z 5

Spokojenost. Třetí kniha v řadě, která uzavírá delší dějovou linii. Prima oddech čtení, kdo četl ty dvě předchozí, bude spokojen.

LittleK
23.04.2020 5 z 5

Konec hry je thriller prošpikovaný humorem s netradiční zápletkou. Daniel odhaluje hlavního padoucha hned od začátku, ale není to ukázka autorova omylu, naopak se vše točí na intrikách a manipulacích, jejichž pomocí se snaží tým elitních vyšetřovatelů, který byl sešitý horkou jehlou a přesto funguje jako dokonale promazaný stroj, usvědčit a polapit hlavního ničemu. Musím uznat, že tento díl se mi líbil ze všeho nejvíce a měla jsem ho přečtený mrknutím oka.

maxx
21.04.2020 5 z 5

Četl jsem hodně špatných recenzi na Daniela Cola ale mě se jeho trilogie moc líbila naopak byla velmi zajímavá a nečekaná do konce. A poslední díl byl nejlepší a jeho zápletka i konec se my moc libili. Knihy doporučuji a opravdu za to stali????????????určitě se ke knihám vrátím.

anishta
21.04.2020 3 z 5

Tak za mě to bylo bohužel zklamání, prostě jsem čekala něco více ve stylu předchozích dílů. Nějakého vyčůraného a chytrého vraha, bohužel tohle mi nesedlo tématem. Každopádně i tak je to velice dobré čtivo a konečně se vrátil Wolf, takže to bylo snesitelnější.

ElikaS
16.04.2020 5 z 5

Knížka byla skvělá. Ze začátku mi přišla škoda, že se vyšetřuje jen jedna vražda, ale zase na druhou stranu vyšetřování bylo skvěle vystavěno a případ byl hodně zajímavý a napínavý i tak. Hodně mě potěšil návrat Wolfa i samotné uzavření série.

Martiiiik
13.04.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, bylo to velmi čtivé dílko, nechybělo mnoho překvapení a spousta napětí, kdy pořád musíte číst, protože doufáte, že to takhle nemůže dopadnout.. myslím, že se autor vyvíjí tím správným směrem a už se moc těším na další knihu :-)

zuziosi
13.04.2020 5 z 5

Hadrový panák se skvěle rozjel, ale z konce jsem moc odvařená nebyla.
Loutkář byl trochu přepálený.
Konec hry byl perfektní, opravdu nemám, co bych vytkla. Ze začátku bylo těžší se orientovat v osudech některých hrdinů, protože už je to nějaký ten pátek, co jsem předchozí knihy četla, ale zase jsem se relativně rozpomenula, případně dohledala. Setkali jsme se s všemi oblíbenými postavami, některé dostaly méně prostoru, některé více, ale každý si v tom najde to svoje ????

anetka.repova
13.04.2020 4 z 5

Co napsat po dočtení knihy. Bylo to skvělé. Byla jsem nadšená, když se mi vrátila moje oblíbená postava z prvního dílu a podílela se na vyšetřování .

Příběh se mi velice líbil z toho důvodu, že zde nebylo několik vražd a autor se zaměřil na životy Baxtrove, Wolfa a dalších.

Škoda je toho druhého dílu. Ten byl za mě zbytečný, prostě jsem ho nepochopila a čekala hodně jiný příběh. Za mě by druhý díl nemusel vůbec být a třetí díl měl být druhý. Kdybych necetla dvojku nic by se nestalo.

Jinak vřele doporučuji jedničku a dvojku této série.

kachnat
12.04.2020 4 z 5

Moc jsem se na další díl těšila. Uběhla asi moc dlouhá doba, takže jsem zpočátku trochu tápala, knihy na sebe navazují. Předchozí díly byly víc vražedné, krvavé. V tomto dílu se autor věnoval více soukromí postav a děj obsahuje hodně dialogů a vtipných hlášek. Konec je (epilog) šťastný, přestože bych to nečekala. Celá serie se mi líbila a jistě se k ní zase vrátím.

mirunda
11.04.2020 5 z 5

Kniha byla napínavá, byť se mi hůře četla v této divné době, ale za konec jsem byla ráda ...

bara0452
10.04.2020 3 z 5

Na knížku jsem se strašně těšila, ale nevím, jestli to stalo za to. Já osobně mám ráda napínavý příběhy a pořádnou zápletku, jako byly v předchozích knihách. Tady mi to přišlo, jako chození kolem horké kaše... Fajn oddechovka, ale nevrátila bych se k ní.

Tereyciiik
07.04.2020 5 z 5

Teď jsem to dočetla.
Jako fakt úžasný, super, moc se mi to líbilo, ale....
Přišlo mi to moc krátke..
Bylo tam víc osobního života Wolfa a Emily..
Šťastný, přehnaný konec..

Četla se jedním dechem, ani nevím, jak jsem to rychle.precetla. Popravdě, předchozí díly byli lepší, napinavejsi, krutejsi a barvitejsi. Ale i tak se mi moc líbilo, že zapojili celý tým a nešlo jen o hrdinské jednotlivce, což je super. To jak si Wolfova partička krásně povodila komisaře, jako kočka myš. Škoda, že už je konec.
P. S. Rouche ti dal, Juchůů :-D

Bishi
06.04.2020 5 z 5

Pro mě nejlepší ze všech dílů. Série mě bavila a mohu doporučit všem milovníkům krimi. Rozhodně ale doporučuju číst od začátku, kdo nečetl, asi by nepochopil :)

blonďatá.luc
04.04.2020 5 z 5

Konečně jsme se dočkali posledního dílu! A podle mě je úplně nejlepší! Tentokrát se neřeší sériový vrah, a proto je více prostoru pro řešení vztahů hlavních hrdinů (a možná proto mi kniha tak sedla). Dialogy byly vtipné, svižné a děj příjemně rychle utíkal - od poloviny knihy jsem se od čtení ani nemohla odtrhnout. No a ten epilog? Prostě pecka! Každopádně před čtením doporučuji znovu pročíst předchozí dva díly - z počátku jsem měla problémy vzpomenout si, co se vlastně stalo (protože to na sebe časově navazuje).

napětí

Daniel Cole