Věž

Věž https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518163/bmid_vez-Arv-518163.jpeg 3 206 44

Koncovka série

< 3. díl

V té slonovinové věži, kterou pro mě Gabriel Miller vystavěl, jsem v bezpečí. Alespoň on to tvrdí. Nic mi tu neschází. Hlídá mě ta nejlepší ochranka, jaká se dá za peníze koupit. Tam venku číhají na každém kroku nepřátelé, připraveni zaútočit. Celá nepřátelská armáda, před kterou mě chrání tyhle tlusté zdi. Jenomže jakýsi zvířecí instinkt mě varuje, že nebezpečí číhá ještě mnohem blíž. Možná přímo uvnitř těch zdí. Už je tady. Na dosah. Slyším ho ve snech, jenomže jsou to skutečně sny? Není to skutečnost? Je Gabriel Miller skutečně můj ochránce? Nebo můj největší nepřítel? Je tenhle dům nedobytná pevnost, nebo klec? Nebylo by bezpečnější odsud utéct, dokud to jde? Jenomže já nemám kam jít, nemám nikoho, komu bych mohla věřit. Jsem lapená v pasti věže, ze které není úniku. Před minulostí, odhodlanou získat svou kořist, není úniku.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Red

The Castle , 2017

virgo_books
19.06.2023 3 z 5

Závěrečný díl této série byl pro mě asi nejvíce čtivý. Bylo tam ale nejméně zvratů a něčeho, čím by se děj pohnul kupředu.

Nejprve jsem tomu chtěla dát nejlepší hodnocení z celé série, ale čím víc nad tím přemýšlím, tím víc přicházím na věci, které bych knize vytkla.

Není tam úplně moc akce, ta je tam spíš ke konci, ale mně to ubíhalo rychle a měla jsem to za chvilku přečtené.

Dozvěděli jsme se zase něco málo o minulosti Avery a ke konci bylo jedno menší odhalení. To bylo za mě ale docela moc. Autorka to asi maličko přehnala.

Dostali jsme odpovědi na otázky z předchozích dílů a konečně se to celé nějak uzavřelo.

Musím říct, že mě Gabriel začal štvát s tou jeho přezdívku pro Avery, ale nějak jsem to přecházela.

Celkově sérii hodnotím jako menší nadprůměr. Mně se série četla dobře a chtěla jsem vědět, jak to vlastně celé skončí. Asi si ji znovu nepřečtu, ale čtení to bylo fajn.

3/5

Za knihu moc děkuji @sberatelka.knih a @knihydobrovsky

Hatshepsut
18.06.2023 3 z 5

Závěr série už byl dost temný, šílený a to doslova, přesto si autorka umí udržet svým psaním pozornost čtenáře. Celou sérii jsem přečetla během dvou dnů. Za řeckou mytologii a šachovou tématiku určitě bod.

Pandora byla první žena stvořená bohy. Zeus nařídil, že má být vytvarována z hlíny. Její stvoření bylo trestem za Prométheovu krádež ohně.
V tomto smyslu byla její zvědavost předem daná, byla součástí jejího osudu.

Literarytwins
18.06.2023 2 z 5

Skye Warren vtrhla svou knihou Pěšec na náš trh erotické literatury a zaujala poměrně veliké množství zdejších čtenářů, mě nevyjímaje. Její příběh byl poměrně originální a krásně ho osvěžovalo zakomponování řecké mytologie a šachové tematiky. Jenže jak jsme prvním dílem vyjeli na horské dráze vzhůru, Jezdec mě zase hodně rychle vrátil nohami na zem. Byla to pro mě prudká jízda kvalitou dolů. Opravdu jsem doufala, že věží bychom se mohli na této cestě opět dostat vzhůru na vrchol a zachránit tak celkový dojem z celé série. Bohužel se však velké finále nekonalo. Naopak vozík z dráhy tentokrát zcela vykolejil.

Hlavní hrdinka Avery mi přišla, že je opravdu blázen. Nebylo tomu však z důvodů, kterých se sama obávala. V jednu chvíli tvrdila A a vzápětí konala B. Ze závěru Jezdce jsme čekali velkou zápletku a tajemství. Zhruba do dvou třetin knihy však čteme pouze myšlenkové pochody Avery doplněné o pokusy filozofování. Nic neříkající omáčka, která vás sune slimáčím tempem do konce. V momentě, kdy se tam konečně začne něco dít a my lapíme padoucha a odhalíme podivné a záhadné hlasy, Avery zasáhne a její srdce by s tím nedokázalo žít. A já se ptám, to jako vážně? Opravdu jsme celou knihu čekali na tohle? Zápletka měla poměrně slušná potenciál a celkově i nápad této série. Bohužel však zůstal absolutně nevyužitý. Autorka to podle mě ne úplně šťastně uchopila a výsledné zpracování tomu značně odpovídalo.

Největší korunu tomu už pak dodalo neustále omílané oslovení "Malá Panno". Ne už opravdu ne, děkuji, Gabrieli. A vzhledem k tomu, že jde o erotickou literaturu, vyjádřím se ještě k erotickým scénám, a to krátce. To bylo strašné. No, posuďte sami.

Tu druhou část rozptyluje jeho ruka, kterou mi sjíždí dolů po bříšku. Níž a níž, až k chumáčku chloupků, které mi narostly, co jsem ležela v posteli. Každodenní hygiena nezahrnovala holení a já si najednou plně uvědomím ten přirozený stav mého těla. Nezdá se, že by se mu to hnusilo. Jeho pták se mi opírá zespodu do zadečku, když mezi prsty probírá ty jemné kudrliny. Hladí mě bez naléhavosti, skoro jako nějaké zvířátko, jako by to mohl dělat celé hodiny, nebo dokonce dny.

Jediná škoda, že tato série má tak nádherné obálky. Za ni a za celkový prvotní nápad zápletky dávám body do hodnocení, zbytek pro mě bylo bohužel zklamání.

MAU256
17.06.2023 4 z 5

"Řekni mi, co potřebuješ," řekne vážně a jistě. "Pusť mě na svobodu," zašeptám. Jeho oči se lesknou citem. "Řekni to znovu malá panno." "Svobodu."

Královna má svobodu, jakou král nemá. O svém osudu rozhoduje sama.

Konečně jsem se dočkala posledního dílu série. Opět jako předchozí díly i tento byl velmi čtivý. Tajemství, která vyjdou na povrch, člověka můžou zničit. A jak to nakonec dopadne mezi Gabrielem a Avery? Určitě doporučuji sérii přečíst.

Skye Warren
americká