Komunita truchlících

Komunita truchlících https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462721/bmid_komunita-truchlicich-OpE-462721.jpg 4 218 218

Colter Shaw série

Lovec odměn Colter Shaw se vydává do státu Washington, aby vypátral dva mladíky, kteří údajně poničili kostel a postřelili dva muže. Shawovi se podaří oba podezřelé dopadnout poměrně snadno, ale během pátrání narazí na něco velmi znepokojivého. Dozví se o existenci záhadné komunity žijící ve washingtonské divočině. Vypadá to, že jejím posláním je pomáhat lidem, které potkala nějaká tragédie nebo ztráta. Ale je to opravdu tak? Co když se jedná o nebezpečný kult ovládaný sebestředným vůdcem? Shaw už se chtěl vrátit domů, ale teď se rozhodne změnit plány. Pokud chce zachránit život mladé ženy a možná i životy dalších, musí se o záhadné komunitě dozvědět víc. Jak se probírá mnoha vrstvami pravdy, zjišťuje, že někteří lidé se nezastaví před ničím, aby jejich tajemství zůstala navždy skryta.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Domino

The Goodbye Man , 2020

biki
15.11.2020 5 z 5

Tak špatné hodnocení, to jako fakt? A dokonce i když si J.D. zřejmě pozorně přečetl zdejší komentáře k předchozí knize a vzal si je k srdci, takže zde s poukazováním na některé Colterovy zvyky a způsoby hodnocení situace dost šetřil. (Jen pro jistotou - dělám si samozřejmě srandu).
I když jsem minulou knihu hodnotila vysoko, musím přiznat, že tato se četla podstatně lépe, byla ucelenější, děj probíhal víceméně kontinuálně.
Po tématu počítačových her se motivem tohoto příběhu staly sekty jako další způsob úniku před reálným světem, tentokrát pro lidi frustrované přetechnizovanou civilizací, jejím tempem, neustálými požadavky na výkon a dokonalost, ale také jako únik před citovými problémy. V knize je popsána jedna z metod, kterými sekty lákají své příznivce, a aspoň zhruba jsou nastíněny některé mechanismy, jimiž sekty dokáží svým obětem vymýt mozky a ovlivnit jejich chování. Věřím, že "přeprogramovat" oběti zpět do normálního života může být velmi obtížné a někdy už i nemožné.
Colter se k celému případu dostane v podstatě náhodou, ale po tragické smrti přímo před jeho očima už není nic, co by ho mohlo v pátrání zastavit. A že se mu do cesty staví i některé nepředvídané překážky. Mně osobně se příběh moc líbil, byl napínavý, z mého hlediska v něm nebyla větší hluchá místy, a s tím předvídáním (viz předchozí komentář) to taky nebylo tak zlé - Colterovo jednání autor dokázal vždy dostatečně vysvětlit. Takže, za mě dobrý!

Martiiiik
10.11.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale na víc hvězd to není.. V první polovině mě to občas i nebavilo, ale člověk musel vědět, jak to nakonec dopadlo :-) často tam jsou scény, asi pro zvýšení napětí, kde se Colter dostává do ohrožujících a zdánlivě neřešitelných situací, ale vždy to zázračně zvládne.. A tu schopnost předvídat téměř vše, to by člověk skoro záviděl :-D méně je prostě někdy více :-) ocenit musím vhled do sekty, je to trochu děsivé a běhá z toho mráz po zádech..