Komunita truchlících

Komunita truchlících https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462721/bmid_komunita-truchlicich-OpE-462721.jpg 4 218 218

Colter Shaw série

Lovec odměn Colter Shaw se vydává do státu Washington, aby vypátral dva mladíky, kteří údajně poničili kostel a postřelili dva muže. Shawovi se podaří oba podezřelé dopadnout poměrně snadno, ale během pátrání narazí na něco velmi znepokojivého. Dozví se o existenci záhadné komunity žijící ve washingtonské divočině. Vypadá to, že jejím posláním je pomáhat lidem, které potkala nějaká tragédie nebo ztráta. Ale je to opravdu tak? Co když se jedná o nebezpečný kult ovládaný sebestředným vůdcem? Shaw už se chtěl vrátit domů, ale teď se rozhodne změnit plány. Pokud chce zachránit život mladé ženy a možná i životy dalších, musí se o záhadné komunitě dozvědět víc. Jak se probírá mnoha vrstvami pravdy, zjišťuje, že někteří lidé se nezastaví před ničím, aby jejich tajemství zůstala navždy skryta.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Domino

The Goodbye Man , 2020

Helianthus
14.02.2021 5 z 5

Moc jsem se na druhý díl těšila a za mě to zklamání rozhodně nebylo. Jsem naopak moc ráda, že se autor vydal trochu méně překombinovaným směrem než u knih s Lincolnem. Co mohu opět jen vyzdvihnout je autorova informovanost o tématu, o kterém píše.

radus
09.02.2021 3 z 5

Těšila jsem se na pokračování Shawa, nejsem nijak nadšená, ale zklamaná taky ne. Téma mi sice přišlo zajímavé, jenže nějak mě to nedokázalo strhnout. I když na druhou stranu už jsem taky přesycená těch sice akčních ale překombinovaných Deaverových akcí, takže dobře, že se autor vydal trochu jiným směrem. Uvidíme, co nám ještě Colter předvede ;-)

Kami33
05.02.2021 5 z 5

Za mě spokojenost. Zajímavé téma, čtivě napsané, ne extrémně dlouhé. Jak už bylo zmíněno v předchozích komentářích - příjemná oddechovka.

Jančislava
05.02.2021 5 z 5

Mě se kniha líbila. Colter je sice vševěd, který vše prokoukne dopředu, ale proč ne. Jeho postavu mám celkem ráda, jen jsem si nepamatovala nějaké detaily z minulé knihy, které se týkaly jeho otce. Celkově mě kniha zaujala a četla se pěkně.

kurovec
03.02.2021 1 z 5

Knihu jsem dočetl... Při četbě jsem několikrát kontroloval, jestli autor, pan Deaver, je skutečně ten pan Deaver Jeffery, autor skvělých trilerů Sběratel kostí, Tanečník, Hořící drát, Kříže u cesty, atd. nebo jen jeho náhodilý jmenovec. Bohužel, podle fotografie je to jeden a ten samý.
Pod "Komunitu truchlících" se podepsal, ale nevěřím, že ji i četl.

brectanka
01.02.2021 2 z 5

Colter je sympaťák a ke všemu ještě chytrý sympaťák. Ale tato kniha mi přišla taková nějaká zmatená. Skok sem, skok zpět. Trochu jsem se nudila a z toho jsem nemohla přestat číst. Tentokrát to na plný počet hvězdiček není a nevím, jestli se k této knize někdy v budoucnu vrátím, ale další díl si určitě koupím, přece jen chci vědět, jak společná dějová linka bude pokračovat.

koki.veru
30.01.2021 5 z 5

Pokračování série s Colterem -tento díl se mi líbil víc než ten první. Bohužel se to ale nedá srovnat s Lincolnem. I přesto pěkná kniha, napínavá a z velice zajímavého a originálního prostředí.

derminator
29.01.2021 4 z 5

Deaver stvořil nového hrdinu Coltera Shawa. Ani druhá kniha s tímto hrdinou špatná není, i když má také své "ale". Především se knihy nedají srovnat s těmi kde vystupuje Lincoln Rhyme tam vídáme klasické detektivky, kdežto toto je něco mezi thrillerem a dobrodružnym románem. Shrnutí knihy s Colterem se čtou dobře mají nápad, místama grady a já se prostě těším jak se vypořádá s pozůstatky toho co mu zanechal otec takže této knize kde se dočteme o sektach dávám 70%. A knihu doporučuji.

Annie_022
20.01.2021 2 z 5

Knížky od pana Devatera jsou stálicí pod naším vánočním stromečkem. Bohužel ale už tak pět let neoslnil... I když jsem byla strašně naštvaná, že nebude další do sbírky s K. Šance a nebo v sérii s L. Rhymem, dala jsem jí loni šanci- a příjemně překvapila. Nesedla jsem si na zadek, ale byla dobrá. Bohužel, totéž nemůžu říct o této. Nevím jestli je to tím, že téma sekt je populární a člověk o nich slyšel už tolik, nebo tím, že knížka s D. Pellem na motivy Masonovy rodiny byla povedená, nevím proč, ale tahle knížka byla poprvé po těch letech zdlouhavá, nudná, nešlo se mi začíst... Ať je to jakkoliv, na Vánoce čekám další knížku a doufám že mě nezklame.

MonikaSt.
19.01.2021 5 z 5

Druhá knizka se mi libila mnohem vic nez první dil s CS. Zajímavé téma.

Nelly
17.01.2021 4 z 5

Skvěle napsáno, ale na Deavera takové plošší. Oceňuji fakta nejen o sektách, ale i o přírodě apod. (prostě je vidět, že se autor připravil). Nechybí ani zvraty, jak jsme u D. zvyklí, ačkoliv v jiné formě. Těším se na další Colterovy příběhy, i když to není klasická detektivka - Lincoln je prostě Lincoln.

pavdi07
09.01.2021 5 z 5

Taková příjemná pohádka pro dospělé. :)
Za mě 100%, protože se to moc dobře četlo, mělo to spád a na rozdíl od některých čtenářů jsem rád, že tam nebyly překvapivé zvraty, protože to pak působí překombinovaně a už několikrát jsem měl pocit, že kniha od JD měla skončit o 2 konce dřív.

Je to dobrodružná kniha, ne detektivka a jako taková stojí za to. Připomnělo mi to stylem zahradu bestií, která byla také spíše dobrodružná, jeden hrdina proti systému.

Pokud hledáte oddechovku, vřele doporučuji.

radkanin
01.01.2021 4 z 5

Takova spis odpocinkova detektivka ;-) Bavilo mne prostredi sekty/tajneho spolku. Okolnosti a nahody,ktere hlavnimu hrdinovi nahravaly a lidi, kteri mu pomahali v pribehu spis ubiraly na uveritelnosti. Napinavy vsak pribeh zustal az do konce.

pavel9410
01.01.2021 4 z 5

Pekne popsane lakani ovecek do sekty, zajimave namichana akce neohrozeneho hrdiny, ktery sebe i ostatni vyseka z prusvihu a pomerne neschopnych mistnich policajtu, kteri spis otravuji zivot. Cte se to docela dobre, ale tenhle typ hrdiny mi nejak uplne nesedl.

kolby
31.12.2020 3 z 5

Colter Shaw je vítaným osviežením. Mr.Rhyme už začínal trošku unavovať. Napriek prudkej čitateľnosti všetkých diel od pána Deavera, z tejto poslednej knižky trošku zaváňa strata zmyslu pre detailnú logickú stavbu, rafinovanosť a najmä uveriteľnosť konania postáv. Je to celé omnoho priamočiarejšie, čierno-biele, keď Shawovi nepomohli jeho nadštandardné schopnosti, tak mu napomáhalo šťastie, či prekvapujúco geometricky narastajúci počet spriaznených duší. Prekážky sa odstraňovali temer samy od seba, žiadne šokujúce a striktne logické rozuzlenie sa nekonalo. Pán Deaver, nepodceňujte inteligenciu svojich čítačov, začnú byť sklamaní...

Biba_with_Book
27.12.2020 5 z 5

Rozhodne zajimave tema. Jenom skoda, ze prostredi sekty nebylo vic rozvinute.
Libilo se mi jak byl pribeh promysleny bez nekolika dalsich zapletek a milionem postav kdy uz nevite, kdo je kdo. Zaroven si nemuzu pomoct, ale Shaw mi dost pripominal Jacka Reachera. Davam 5 hvezd a urcite si od autora prectu dalsi knizky.

S.partan
25.12.2020 3 z 5

Kdyby to byla kniha od kteréhokoli jiného autora, dal bych o hvězdu víc, protože napsané to je samozřejmě bravurně. Ale Deaver? Mistr zvratů? Tohle je v jeho podání těžký průměr. První půle nezáživná a celá zápletka fanatickém vůdci sekty a jeho poblázněných všehoschopných ovečkách tu byla už tolikrát, že z toho šlo jen stěží vymáčknout něco originálního. Deaver riskuje. Shaw je sympaťák, ale už v druhém příběhu mě dokáže iritovat jeho procentuální vypočítávání každého prdu. A to se Lincolnovi nepovedlo ani po deseti knížkách. Cesta, kterou se Jeffery vydal, se mi ani trochu nelíbí...

Kizuizi
21.12.2020 3 z 5

Když v loňském roce vyšel první díl této nové série, byla jsem natěšená, ale netušila jsem, co mám čekat. Colter je dost specifická osoba, ale v průběhu knihy Hra na nikdy jsem si ho oblíbila. Nejvíc jsem ho srovnávala s Lincolnem Rhymem (hlavní postava jiné série) a řekla bych, že se autor rozhodl nás v nové sérii nenervovat drastickými scénami a nechutnostmi . Shaw je na rozdíl od Rhyma společenštější a i milejší - je to sympaťák a na jeho nový případ jsem se moc těšila.
A zde nastává zlom a já se přiznám, že jsem z Komunity truchlících strašně rozpačitá. Hlavní téma knihy je sektářství. Téma je to skvělé, Deaver si k tomu nastudoval mnoho materiálu, prostředí a různé praktiky popsal znamenitě a velmi podrobně. Občas až člověku přeběhne mráz po zádech při pomyšlení, jak někdo využije momentální slabosti či utrpení jiných a v podstatě je donutí věřit absolutním nesmyslům. Jak „říkám“, téma je skvělé, Colter se nám tu opět trochu převádí, ale to mi také nevadilo. Vadila mi první půlka knihy - přišla mi strašně zdlouhavá a vyloženě nezáživná. Já vím, mě se to „kecá“ - nikdy jsem knihu nenapsala (a ani to zkoušet nehodlám), ale myslím, že kdyby se první část knihy „zcukla“ tak na půlku, bylo by to ideální. Jistě, pokud se na knihu podívám zpětně, tedy po dočtení, chápu, že pro lepší pochopení situace, tam některé věci musely být. Naštěstí se po této „úvodní“ části příběh přehoupne a čeká nás napínavá akce s velmi zajímavým koncem.
Kniha je to dobrá, určitě nelituji, že jsem si ji pořídila, jen ten začátek nesplnil to, co jsem já osobně očekávala. (Každopádně už teď jsem zvědavá, jaké bude pokračování.)

Didi15
10.12.2020 4 z 5

Tak na Deavera jsem moc tesila, ale nekonalo se zas tak obrovské nadšení. Chci uz zpátky Lincolna:-DColterje sice sympaťák, ale ty příběhy mi nijak extra k srdci neprirostly. Ale cte se to pěkně, to se musí nechat.

kuruteku
17.11.2020 4 z 5

Zase jsem dal hvězdičky dřív, než vložil komentář. Tak to by se Deaverovi nestalo, jeho knihy jsou jak stavby, naplánované do sebemenších detailů, žádný vlastní život hlavní postavy, žádné náhody, vše je promyšleno do detailů. Čte se to náramně, jako oddechová literatura s nějakým ponaučením. Zde - vypořádání se se sektou. Za mne plus navíc v dlouhodobějším příběhu Shawovy rodiny, kterou otec vedl k přežití v přírodě.