Mrtvý na pláži

Mrtvý na pláži https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483560/bmid_mrtvy-na-plazi-zJs-483560.png 4 144 46

Komisařka z ostrova série

Na pláži malého severofríského ostrova Amrum je nalezen mrtvý vedoucí dětského domova. Místní policie předpokládá přirozenou příčinu smrti, dokud Zemský kriminální úřad nenařídí pitvu a nezahájí vyšetřování. Hlavní komisařku Lenu Lorenzenovou udiví, že kriminální ředitel Warnke svěřuje případ právě jí. Před několika mesíci ji vyloučil ze zvláštní komise kvůli svévolnému způsobu vyšetřování a žádal o snížení její služební hodnosti. Lenu, která se na ostrově Amrum narodila a vyrostla, dostihnou vzpomínky. Před čtrnácti lety totiž ostrov opustila po hádce s otcem. Během pobytu na Amrumu se shledává s milovanou tetou Beke a hned první den jí zkříží cestu Erck, její bývalá velká láska. Případ se komplikuje. Podezřelé jsou nejen osoby z bezprostředního okolí mrtvého, vynořují se jeho záhadné kontakty. Lena si postupně ujasňuje, proč šéf poslal na Amrum právě ji.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Vendeta

Der Tote im Strandkorb , 2017

ZuzanaZ83
25.12.2022 3 z 5

Policistka Lena má odhalit vraha muže, který byl nalezen na pláži ostrova, kde Lena dříve žila. Spolu s policistou Johannem vytvoří dobrý pár a zjišťují, co se za smrtí ředitele dětského domova skrývá.

Trochu rozvleklé, předvídatelné, ale čte se rychle.

Špekyn
08.12.2022 3 z 5

Povedená detektivka. Napětí je takové střední, žádná bomba. Prostředí severoněmeckého strova je hezky vylíčené, příběh je zajímavý, ale mírně nedotažený (chybí velké finále). Detailní líčení pomalého postupu vyšetřování přidává na reálnosti. Hlavní hrdinka je sympatická a určitě uvítám další příběhy s ní.

Kenan
26.09.2022 2 z 5

Mám ráda detektivky, ale tahle mi přišla nezajímavá, ničím zvláštní, spíš nudná. Do dalších dílů se pouštět nebudu. Bohužel.

zdendula31
14.09.2022 5 z 5

Osobně se mi kniha líbila moc.To že se nejadnalo o thriller mě vůbec nepřekvapuje,protože mám pocit,že toto označení snad už mají i Harlequinky :-))

freejazz
31.08.2022 4 z 5

na prvý pohľad mi to pripadalo trochu ploché, akoby načrtnuté. ale pretože som vydržal (s vedomím, že je to detektívka a tie sa predsa píšu inak), dostal som odmenu.
určite by som to nenazval plážovou literatúrou. už len kvôli spracovanej téme.
možno to chvíľami využívalo zabehané schémy (okruh podozrivých, výber páchateľov, motív pomsty, stará láska, dobrý a zlý policajt a mnoho ďalších), ale v zásade je to svižné dielko, ktorého prečítanie nielen, že neurazí, ale navyše nasadí chrobáka do hlavy.

lexikon_tf
23.08.2022 5 z 5

Temná detektivka přesně podle mého gusta, tentokrát z prostředí severofríského ostrova Amrum (aspoň už vím, kde to je), se sympatickou vyšetřovatelkou, se zajímavou zápletkou a pěknými popisy prostředí i policejního pátrání.
Na pláži na ostrově Amrum je nalezena mrtvola šéfa tamního dětského domova. Vypadá to zřejmě na infarkt, nicméně při pitvě jsou nalezeny jisté nesrovnalosti.
Na vyšetřování případu je ne náhodou nasazena hlavní komisařka Lena Lorenzenová, která na ostrově Amrum vyrostla, ale jako dospívající dívka z něj utekla.
Kromě komplikovaného vyšetřování záhadné smrti tak Lena čelí i vzpomínkám na Amrum a shledává se se svými blízkými, které tam kdysi zanechala.
Líbila se mi postava hlavní hrdinky i její psychologický profil, průběh vyšetřování byl opravdu detailně rozebrán, což mám ráda, vše bylo pěkně objasněno člověk má pocit, že se sám účastní této mravenčí policejní práce.
Navíc kniha je prvním dílem série, takže se můžu těšit na další díly, které si určitě s chutí přečtu.

Kika_makes_
04.08.2022 4 z 5

Väčšinou nečítam tento typ literatúry, ale mne sa naopak páčil ten dej a to, že to nebolo desivé a pod. Kniha sa čítala veľmi dobre, opisy ostrova boli tiež príjemné. Za mňa príjemná kniha so zaujimavou zápletkou.

martinaandulka
30.07.2022 5 z 5

Mě se detektivka líbila ,moc pěkné popsaný ostrov a vyšetřování.

WaN635
28.07.2022 3 z 5

Četlo se mi to poměrně dobře, ale bylo to ukecané a hlavně od začátku bylo jasné, o co v příběhu půjde. Přijde mi, že z příběhu autorka nevytěžila to, na co měl potenciál.
Líbilo se mi, kde byl příběh zakomponován, hlavní hrdinka byla fajn a její osobní příběh se mi líbil, ovšem mám pocit, že byla její postava byla popsána, tak nějak nezajímavě, ploše. Její kolega Johann je také sympaťák, navíc mu to na zelenáče pálí.
Je možné, že dám šanci dalšímu dílu, ale že bych čekala, jak na trní, kdy vyjde, to určitě ne.
Takže, kdo má rád jednoduché detektivky s obsáhlými popisy, tak ten si to užije.

Olous1
19.07.2022 3 z 5

Neurazí ani nenadchne,ale thriller to rozhodně není. Kdo má rád zdlouhavé popisování tak kniha je pro něj. Za mě průměrná detektivka.70%.

Avila
13.07.2022 3 z 5

No neurazí ani úplně nenadchne. Příběh sám o sobě není špatný ale je to tu ALE něco mi tu prostě chybělo.... Podle mě si mohla autorka více pohrát s popisem ostrova a charakterem jednotlivých postav. A ne jen suchá fakta z výslechů sem tam proložená nějakým tím vyšetřováním.

zuzana2599
18.06.2022 4 z 5

Tuto knížku jsem četla na doporučení naší knihovnice a nelituji. Mrtvý na pláži je klasická a kvalitní detektivka se sympatickou komisařkou Lenou, zajímavým motivem a s ostrovní atmosférou. Na ostrově Amrum by se i mě moc líbilo a ani by nevadilo, že je moře studené. Knížka se četla výborně a já se zase ráda vrátím na ostrov za Lenou ! Super !

alzbeta4340
10.06.2022 5 z 5

S thrillerem nemá tato kniha nic společného. Je to poctivá, věcně psaná detektivka zaměřená na podrobný popis pátrání. Četla se mi velmi dobře, cením si sympatické komisařky běžných vlastností bez sklonů k závislostem nebo duševním chorobám. Také ostrovní severoněmecké prostředí bylo zajímavé. Hodnotím jako příjemné čtenářské překvapení a budu ráda vyjdou-li u nás i další "ostrovní" díly.

Šárka88
03.06.2022 4 z 5

Průměrná detektivka s troškou romantiky. Vyšetřování bez nějaké větší akce na poklidném ostrově, který má své tajemství, kde se na pláži najde mrtvý muž. Lena, vyšetřovatelka, která si jde drsně za svým, má výhodu vyšetřování ve svém rodišti. Johann, mladý detektiv, který vyšetřuje svůj první případ, rychle se učí a adaptuje v neznámém prostředí.

Mandlevest
12.05.2022 4 z 5

Nevím proč jsem si myslela, že spisovatelka je ze Švédska. A protože hledám obdobu série Kristiny Ohlsson s vyšetřovateli Fredrikou a Alexem, kterou jsem milovala a kterou, bohužel, Kristina uzavřela, zkusila jsem tuto knihu s hodně ponurou obálkou. Tak pro pořádek..místo narození autorky jsem nenašla, jen to, že vyrůstala v severním Frísku. A tam také, konkrétně na ostrov Amrum, umístila svůj detektivní román. Určitě ne thriller, jak hlásá obálka, žádných šokujících zvratů se zde nedočkáte. Jen mravenčí policejní práce a na první pohled normální hlavní komisařka Lena, v té přehršli mírně hysterických kolegyň , které život fackuje víc než je zdrávo, opravdu příjemné překvapení :-). Novou Kristinu Ohlsson jsem nenašla, ale kniha se četla dobře a tak dám šanci i případnému pokračování. Už jen proto, že autorka si tento příběh vydala vlastním nákladem. Velká odvaha, tomu já fandím.

Ajuszka
24.04.2022 1 z 5

Po dlouhé době kniha, která mi nesedla.. Nelíbil se mi styl psaní, věty mi přišly docela osekané. Hlavní vyšetřovatelka mi byla nesympatická a příběh o ničem.
Za mě bohužel dost velké zklamání, dočetla jsem jen proto, že jsem stále čekala v nějaký rozjezd.

ctenarkaEva
19.04.2022 4 z 5

Poklidná detektivka, která mi trochu připomínala Agathu Christie. Romantická linie, která souvisela s vyšetřovatelkou Lenou, už mi přišla trochu navíc, ale do příběhu to celkově zapadalo. Určitě si přečtu další díly.

astra3
14.04.2022 4 z 5

Taková jednodušší detektivka. Vcelku se dobře četla.

iveta3689
14.04.2022 4 z 5

Příjemné překvapení. Po dlouhé době jsem natrefila na čistokrevnou detektivku, opravdu se zde vyšetřovalo, to mě hodně bavilo. Navíc hlavní hrdinka není alhoholička nebo něco podobně klišovitého, nemá nadpozemské vlastnosti, je příjemně uvěřitelná. Příběh je sice předvídatelný, ale hezky napsaný.

MartinV.123
09.04.2022 5 z 5

Milé překvapení. SUPER DETEKTIVKA. Moc se těším na další díly.