Mrtvý na pláži

Mrtvý na pláži https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483560/bmid_mrtvy-na-plazi-zJs-483560.png 4 144 46

Komisařka z ostrova série

Na pláži malého severofríského ostrova Amrum je nalezen mrtvý vedoucí dětského domova. Místní policie předpokládá přirozenou příčinu smrti, dokud Zemský kriminální úřad nenařídí pitvu a nezahájí vyšetřování. Hlavní komisařku Lenu Lorenzenovou udiví, že kriminální ředitel Warnke svěřuje případ právě jí. Před několika mesíci ji vyloučil ze zvláštní komise kvůli svévolnému způsobu vyšetřování a žádal o snížení její služební hodnosti. Lenu, která se na ostrově Amrum narodila a vyrostla, dostihnou vzpomínky. Před čtrnácti lety totiž ostrov opustila po hádce s otcem. Během pobytu na Amrumu se shledává s milovanou tetou Beke a hned první den jí zkříží cestu Erck, její bývalá velká láska. Případ se komplikuje. Podezřelé jsou nejen osoby z bezprostředního okolí mrtvého, vynořují se jeho záhadné kontakty. Lena si postupně ujasňuje, proč šéf poslal na Amrum právě ji.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Vendeta

Der Tote im Strandkorb , 2017

georginaa
17.03.2022 3 z 5

Poklidné vyšetřování bez žádných dalších akčních scén. Seznamujeme se s komisařkou, jejím tajným životem z dětství, kde toho nebylo řečeno mnoho. Vrátí se na ostrov, kde vyrůstala a vyšetřuje vraždu, zjistí podivné okolnosti, které nakonec budou překvapivé, že čtenář ani netuší, jakým směrem se vyšetřování zvrtne. Takže bych to shrnula, přečteno, vcelku dobré vyprávění, ale jednou to stačilo. Nebude to moje srdcovka, takže nevím, zda budu pokračovat dalšími díly.

Bee240
12.03.2022 4 z 5

Na malém ostrově Amrum se toho až tolik neděje... takže je pro všechny šok když na pláži najdou mrtvolu vedoucího dětského domova. Naštěstí podle lékaře zemřel přirozenou smrtí.
Jenže to by nebyla pořádná detektivka kdyby to tímto končilo. Případ mrtvého na pláži zastírají jisté zvláštnosti a tak kriminální ředitel na případ nasadí svou nejméně oblíbenou komisařku Lenu Lorenzenovou. Důvod je jednoduchý na ostrově vyrostla a tak se vyzná.....
Hlavní komisařka Lorenzenová je řekla bych drsná vyšetřovatelka která když chce odpovědi má své vlastní postupy jak toho docílit. Na tento případ jí přidělí mladého a nezkušeného kolegu....ale jak se ukáže jeho klidný přístup jí dodá přesně to co v tomto zapeklitém vyšetřování potřebují.
Lena je nucena začít tak říkajíc od nuly.....a jak se noří stále hlouběji a hlouběji do případu dojde jí že tam něco šeredně smrdí. A časem jí dojde proč zrovna ona byla vyslána na svůj domovský ostrov.
Tento příběh je pohledem na poctivou policejní práci. V této knize policie nenajde odpovědi jako mávnutím kouzelného proutku, ale opravdu jdou krok za krokem a tím se pomalu blíží k pravdě.
Samotný příběh se dobře četl a okolnosti které postupem vyplavali na povrh byli překvapením. Od jisté doby jsem věděla co přesně bylo za případem skryto, ale vůbec mi to nevadilo při čtení.
Kniha je dobře napsaná a příběh je napínavý a opředený jistým tajemstvím a to dost uhnilým. Pokud rádi odkrýváte případ hezky krok za krokem je to kniha přesně pro vás. Jak jsem již zmínila vše se tu ukáže hezky postupně a ne hned vše najednou.
Čtyři hvězdy dávám jen z důvodu okolností celého případu, protože je to velmi silné téma a nebylo mi úplně příjemné o tom číst i když naštěstí ne detailně ale jen okrajově.

milanříský
23.02.2022 4 z 5

Zesnulý vedoucí dětského domova nalezený na pláži, chladná vyšetřovatelka Lena Lorenzenová a prostředí zapadlého městečka na ostrově Amrum. Mrtvý na pláži Anny Johannsen nabízí kvalitní úvod do německé detektivní série, nastiňuje osobní linky a především, v duchu ryzí kriminálky, žene ústřední dvojici od výslechu k výslechu.

Soustředění se na pečlivé vyšetřování smrti, kterou místní složky nejdříve lajdácky uzavřou jako přirozenou, táhne celou knihu. Komisařka Lena se sice vrací na ostrov odkud před čtrnácti lety utekla, její osobní život však líčí autorka spíš ve střípcích a náznacích a dá se předpokládat, že je bude po částečkách rozvíjet v dalších dílech. Tenhle způsob dávkování osobní roviny je optimální, detektivů a detektivek dachmaných životem, podivných existencí potácejících se za hranou zákona, který mají sami hájit, bylo dost. Místo toho nechává Johannsen čtenáře prakticky nonstop nahlížet pod ruce vyšetřovatelů, kteří začnou rozplétat zdánlivě banální případ.

Lena, která se moc nepáře s pravidly, začne postupně odhalovat síť podivných machinací a ještě podezřelejších kontaktů a ačkoliv se jedná o začátek série, nemusíte mít obavy, že by příběh Johannsen uťala v dramatickém okamžiku. Díky tomu Mrtvý na pláži funguje samostatně a skládaní mozaiky, kousek po kousku až k finálnímu rozuzlení, je hlavně o poctivé policejní práci.

Kantynka
14.02.2022 3 z 5

Tato kniha se mi líbila, ale přece jen měla nějaké to ALE. V první řadě jsem se těšila na thriller, napětí a zvraty, ale tohoto jsem se bohužel nedočkala, i když je kniha označena jako thriller, je to spíše detektivka.
Knížka je o hlavní komisařce, která vyšetřuje tělo mrtvého ředitele dětského domova nalezené na pláži na ostrově, ze kterého sama pochází. Sledujeme tak celý vyšetřovací proces v hlavní roli s touto komisařkou Lenou, která mi bohužel nebyla moc sympatická a působila docela chladně jako celá kniha.
Příběh byl dobře napsaný a vymyšlený, detektivní vyšetřování bylo zajímavé a i když v knize nebylo žádné napětí, i tak jste zvědaví, jak to dopadne a kdo to udělal.
Pokud máte rádi detektivky a hodně vyšetřování, bude se vám kniha určitě líbit.

vnimat_Krasu
04.02.2022 3 z 5

Sžít se s Lenou je docela oříšek. Převážně je šíleně neasertivní, stihne podvést partnera a důkazy sbírá na hranici ilegality. Její charakter ale vlastně dokonale vystihuje celou detektivku. Je chladná, věcná, s brutálním tempem jde od výslechu k výslechu, až mi místy přišlo, že čtu zdramatizovanej policejní spis. A tohle já mám vlastně na krimi z Německa rád. Kdyby uměla Anna Johannsen trochu líp vylíčit prostředí ostrova Amrum, tasil bych čtyřhvězdu úplně s klidem.

terryaknihy
30.01.2022 4 z 5

Neměla jsem velká očekávání, ale jsem mile překvapena. Dostala jsem do ruky velmi dobrý detektivní příběh a skvělou a chytrou hlavní postavu Lenu. Líbilo se mi, že celá kniha je vpodstatě o vyšetřování komisařky, která má přijít na kloub jedné tragédii, která se udála řediteli dětského domova. Je skvělé, že příběh v sobě ukrývá daleko hlubší linku, ale o tu vás tu nehodlám ochudit. Čte se to skvěle a ráda knihu doporučím dál všem milovníkům detektivek. Jediné, co se mi příčí, je označení thriller na obálce :)