Smrtící DNA

Smrtící DNA https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341766/bmid_smrtici-dna-0EC-341766.jpg 4 334 96

Komisař Sharko série

Postgraduální studentka Eva Loutsová byla zavražděna během svého výzkumu v Centru primatologie nedaleko Paříže. Zpočátku se zdálo, že jde o brutální útok šíleného zvířete, ale zdá se, že všechno je mnohem komplikovanější… Komisař Sharko a Lucie Henebelleová musí vyřešit případ, dřív než si TO, co zabilo Evu Loutsovou, přijde i pro ně… Čeho se vlastně týkal Evin výzkum? A kdo jsou tři fanatičtí vědci snažící se zaplavit svět třicet tisíc let starým virem? Thilliez opět potvrzuje svou bezkonkurenční schopnost dostat do svých thrillerů fascinující vědecké poznatky, přičemž v tomto románu čerpá z oblasti genetiky a paleontologie. Poutavý děj čtenáře tentokrát zavede z deštivé Paříže přes alpské vrcholky až do vzdálené amazonské džungle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Gataca , 2011

JezinkaJ
08.08.2017 5 z 5

Ach jo. Minule jsem se nechtěla dívat na filmy a teď zase nechci DNA. :-)
Zajímavý nápad, složitější dějové linky. Spoustu se dozvíme a ještě se u toho dozvidani dost bavíme. Alespoň já ano. Bezva detektivka. Francku, jen tak dál.

honza5083
31.07.2017

Zajímavá kniha se spoustou vědeckých poznatků. Právě kvůli tomu je dost složitá, až překombinovaná a rozhodně to není pro každého.

Boby17
20.07.2017 5 z 5

Výborné pokračování Syndromu E, strhující příběh. Kromě samotného tématu zneužití genetiky se mi také velmi líbil vývoj soukromého života hlavních hrdinů. Dávám plný počet hvězd a těším se na další knihy Francka Thillieze.

orinka3
10.07.2017 5 z 5

Kniha mě potěšila svým zajímavým tématem. Oba hlavní hrdiny spojuje nedávná rodinná tragédie, přesto nebo proto se dávají do boje s neznámou hrozbou. Nevšední prostředí, zajímavá zápletka, nutící k zamyšlení. Jsem ráda, že mi kniha padla do oka.

Azmodan
04.07.2017 5 z 5

Genetika, genetika, genetika, a zbytek je jen "alchymie slov". A musím říct, že tenhle autor je velmi dobrý alchymista!!! Téměř vědecký příběh, který Vás ale strhne jako horská lavina a nepustí Vás dokud nebude v údolí pod horou! Není tam ani slovo navíc, moc jsem si to užil a zhltl to jako marcipánový bonbón. Zasloužilo by si to tak 8 hvězdiček :o)

ankaras
03.07.2017 5 z 5

I když je v knize mraky vědeckých poznatků, čtou se lehce a příběh hodně oživují.

Atak
01.07.2017 4 z 5

Po Syndromu-E jsem nedočkavě čekal na tuto knihu, upřímně byl jsem většinu knihy zmaten jak včela, což neznamená že se mi nelíbí :) až ke konci se příběh roztočil jak tornádo, nebo mi to spíš začalo všechno dávat smysl :D

Karelvovsik
07.06.2017 3 z 5

Smrtící DNA není špatná kniha, četla se dobře, ale příběh se mi zdál příliš překombinovaný, místy až neuvěřitelný. Syndrom E mě bavil trochu víc.

Luciecs
06.06.2017 5 z 5

Tak tohle byla jízda...Za mne zasloužených pět hvězdiček. Doufám, že se dočkáme ještě dalších pokračování.

TeaPeter
02.06.2017 4 z 5

Kniha je perfektně napsaná, napětí děje neklesá, takže jak se člověk jednou dá do čtení, tak už se do konce neutrhne. Proti minulému dílu mi ale kniha přišla překomplikovaná a často až příliš neuvěřitelná. Proto jen čtyři hvězdičky.

ivousekk
30.05.2017 4 z 5

Zajímavé, neskutečně zajímavé. Pokud toho moc nevíteo evoluci, dna, letaralitě a dalších specialitách, rozhodně se něco dozvíte. A to zcela nenásilně, stejně jako Sharko a Henebelleová během svého pátrání. Po Syndromu E je Smrtící DNA dalším skvělým thrillerem, od kterého se budete jen těžko odtrhávat. A pokud jste Syndrom nečetli, nevadí, jedná se o samostatný příběh. Ale to neznamená, že ho nemáte číst. Doporučuji.

Danago
25.05.2017 5 z 5

Podle komentáře v knize je tato kniha druhým dílem po knize Syndrom E, nevím jestli je to jen českým překladem nebo kde je pravda. Protože tady je uvedena jako 5. v sérii. No mě v každém případě připadal tento diptych opravdu velice dobrý. Obě knihy jsou skvělé. Smrtící DNA lze číst i bez přečtení první knížky hlavní zápletka je vysvětlena a jedná se o samostatný příběh. Knížka je velice čtivá, napínavá bez hluchých míst. Já jsem se od příběhu nedokázala odtrhnout. Navíc je příběh založen na pravdivých vědeckých faktech o to je zajímavější a hrozivější. Za mě můžu doporučit.

dachi
21.05.2017 3 z 5

tyto komentáře jsou stejné u dvou děl tohoto franzouského autora, chybička se vloudila

Pjater
31.01.2017 4 z 5

Zajímavé téma i když místy trochu komplikované. Knihu jsem četla ve slovenském jazyce, takže mi to sice chvíli trvalo, ale jsem moc ráda, že vím jestli se dvojčata našla a také jestli spolu Franc a Lucie zůstanou. To byl pro mě vlastně důvod proč jsem si chtěla knihu co nejdřív přečíst. Mohu jen říct, že to stálo za to.

parvitas
24.11.2015 5 z 5

Zase som nadšená.... teda, aj patrične zdesená príbehom, ale nadšená tým, ako je napísaný! A príšerne sa ma dotklo to, čo sa stalo dvojičkám... Stačí minúta nepozornosti,... uf... hrozné niečo...
a mám otázku pre tých, čo knihu čítali:
To si ona fakt nevšimla, že ju v džungli oplodnili? ČI si len domýšľam kraviny, keď jej ten švhnutý lekár povedal, že ju naplní dychom, či duchom? Krnihu som už vrátila do knižnice, tak neviem presne citovať.

kadgam
25.01.2015

Zaujímavá téma, trošku príliš natiahnutý dej.

Paříž

Franck Thilliez