Pandemie

Pandemie https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460441/bmid_pandemie-mu2-460441.jpg 4 244 85

Komisař Sharko série

Další díl série s Franckem Sharkem a Lucií Henebelleovou od nejčtenějšího autora francouzské krimi. Člověk, jak ho známe, je nejhorší virus na planetě. Rozmnožuje se, ničí, dusí své vlastní zdroje, bez respektu, bez strategie přežití. Bez nás směřuje tato planeta ke katastrofě. Zachráněni budou jen ti nejlepší, ostatní musí být zničeni. Řešením naší budoucnosti jsou mikrobi. Po posledním dílu Strach přichází nové dobrodružství pro komisaře Francka Sharka a Lucii Henebelle. A tentokrát jde skutečně o dost – o záchranu lidského druhu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Pandemia , 2015

Jiparis
21.04.2021 5 z 5

Docela jsem váhala, jestli se do knihy s jasným názvem pustit v současné době, ale nakonec to stálo za to. Místy jsem měla chuť napovídat, že přeci jen roušky nestačí!
Obdivovala jsem autorovu představivost o tom, co by se mohlo stát, kdyby se bakteriologických zbraní chopila chorá mysl. Po všech současných zkušenostech je jasné, že lidstvo musí být hodně obezřetné, když se podobné hrozby objeví kdekoliv na světě.
Thilliez je skvělý autor !

Adris
17.04.2021 4 z 5

Moje první setkání s detektivkou, navíc s podtématem biologické hrozby. Je až zarážející, nakolik se autorova chřipková pandemie podobá dnešní coronavirové pandemii. Vystihl i všechna opatření, která lidstvo mělo očekávat, i "poplach" mezi vědci a jediné možné východisko: vývoj vakcíny. Ovšem kniha je především detektivka, takže zde máme i vraždy, poprvé jsem se detailně setkala s Darkwebem a podívala se pod pokličku té nejbrutálnější mafii.
Pandemii jsem četla opravdu dlouho, je pro mě náročnou četbou, a to hlavně kvůli několika vypravěčům, francouzským jménům, ulicím a odborným termínům z pole medicíny. Ale těšila jsem se na rozuzlení děje, což je u mě malá výhra:).

Musím čtenáře varovat, kniha navazuje na předchozí díly (Pandemie je myslím 7. díl), takže pokud se chystáte někdy číst i zbytek série, a nespokojíte se pouze s přečtením Pandemie, tak si sérii přečtěte určitě od 1. dílu, jinak si vyspoilerujete dost věcí.

Celkově knihu hodnotím vysoce, cítím, že se jedná o detektivní příběh na úrovni. Jen pro mě by mohla být o 200 stran kratší, na začátek jsem si holt naložila. Ale zvládla jsem to!

knihyafitko
13.04.2021 4 z 5

Moje první setkání s autorem a rovnou v Pandemii. Kniha měla vše, co má správný thriller mít. Propracovaný příběh, který za me skvěle zapadl do této doby. Ještě před rokem by to bylo sci-fi, které by sice namáhalo naši fantazii, teď jde ale vlastně o dílo na pomezí literatury faktu, která se čte trochu jinak, co si budem.
Není to ale jen pandemie, co ve velkém ovlivňuje naše životy. Nebezpečné prostředí kyberprostoru nás také ovlivňuje čím dal víc a jeho anonymita nás nepřestává udivovat. Darknet a kryptoměny mohou být velmi nebezpečnými zbraněmi i mimo stránky knihy.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Obzvlášť mě bavila linka epidemiologů, která byla obsahově zajímavá a napomáhala vykreslit velikost hrozícího nebezpečí a vůbec si uvědomit, jaké zbraně má lidstvo k dispozici ????????‍♀️

medulinka
06.04.2021 5 z 5

U této knihy mě trochu děsila ta tloušťka, ale bála jsem se úplně zbytečně. Děj byl napínavý a stránky ubíhaly jedna za druhou... Vyhovovaly mi krátké kapitoly. Příběh byl neuvěřitelně propracovaný, p. Thilliez si s tím musel dát obrovskou práci, jen zjišťování všech informací muselo zabrat spoustu času. Číst tuto knihu během skutečné pandemie bylo až děsivé. To, co by nám ještě před pár lety přišlo jako nějaké sci-fi, něco vzdáleného, nyní vlastně všichni prožíváme. Člověk si uvědomuje, jak i něco, co je neviditelné - vir, mikrob... může zahýbat celým světem a může mít fatální následky. Byla to jízda od začátku do konce. Za mě super.

hs777
04.04.2021 5 z 5

Pecka. I když pustit se do čtení knihy s názvem Pandemie v dnešní době je trochu masochismus, nelituji a naopak ji všem doporučuji. Pravdou ale je, že byla napsaná dávno před vypuknutím "naší" pandemie, takže trochu předběhla dobu, ale tím pádem vám neznámý chřipkový virus nejasného původu, obavy z nekontrolovatelného šíření, preventivní opatření v podobě roušek (jen !!!) nebudou naprosto cizí. Knížky Francka Thillieze nemají oddechové kapitoly a bohužel nikoho nešetří, možná proto mají nejvyšší hodnocení.

GYROTOURBILLON
03.04.2021 5 z 5

Tak další kniha FT. asi určitě splnila očekávání všech jeho čtenářů. Co dodat ? Kniha je o problematice dnešní doby. Kyberprostor a jeho nebezpečný svět, viry , které autor popsal velmi reálně. Pandemií, kterou nyní všichni žijem.
Věřím, že došlo k odcizení nebezpečného viru z vědecké obce a cíleného zneužití, popř. možného zaměření na danou skupinu obyvatel. Tato věc se samozřejmě řadí ke konspiračním teoriím , ale spousta lidí jim věří. To, že v poměrně krátké době začnou selhávat vlády zemí, se kolosálně ukázalo jak v tomto thrilleru , tak v dnešní době.
Knihu doporučuji lidem , kteří jsou schopni v dnešní době zkousnout thriller , který je bohužel naší realitou a je na hranici literatury faktu.
Za čtivost 5* dávám, ale v realitě to takové wow není, stačí se mrknout kolem sebe. A vyhlídky , že zase bude ok. mnoho lidí nevidí moc optimálně. A že to nahrává pochybným , bezcitným existencím, o tom není co dodat.

Lucienka217
31.03.2021 5 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila, doporučuji :-)

OMBeautifulLife
28.03.2021

(SPOILER) Pandemie si za mě rozhodně zaslouží titul Top Thriller, protože napětí tam bylo na každé stránce a bylo to dost drsné.

Šíření chřipkového viru v době lockdownu, který teď máme, je hodně závažné téma. Člověk se dokáže včítit do strachu vědců, “že se to roznese”. Nehledě na to, jak chřipka působí, jak se přenáší a koho může postihnout.
Ohromně se mi líbila i druhá část zápletky o Muži v černém, darknetu, podsvětí, osnování vražd, vyhlazení lidstva.

Doporučuji k přečtení ????

Verida
28.03.2021 4 z 5

Co k této knize říct? Jenom WOW! Bylo to moje první setkání s autorem a musím říct že to byla paráda.
Ze začátku se mi do knihy moc nechtělo skrz název protože v jedné takové "pandemii" žijeme už rok a jsme z ní otrávený. Každopádně jsem na konec ráda, že jsem se do toho pustila, protože jsem objevila velmi zajímavého autora thrillerů.
Knihu jsem díky jedné probdělé noci přečetla na jeden zátah protože mě to nedalo, a musela jsem číst a číst.
A co mě bavilo nejvíc?
Ten skvělé bláznivý zločinec, myšlenka, že toto je reálná hrozba. Děj krásně plynul a kniha se opravdu četla sama. Jediné co mě moc nebavilo, byla linka epidemiologů.
Takže za sebe můžu jedině doporučit.

Kristi_čte
25.03.2021 4 z 5

V téhle knize je toho tolik, že mi až přecházel zrak. Musím se přiznat, že mě z počátku odrazoval název knihy, protože,upřímně, stačí mi v pandemii žít. Každopádně jsem na konec ráda, že jsem se do toho pustila, protože jsem objevila velmi zajímavého autora thrillerů.
Styl psaní mi sedl, děj hezky běžel, příběh byl napínavý a to, jak se všechno na konec spojilo dohromady bylo fakt geniální a zajímavé.
Je pravda, že mě moc nebavila ta linka týmu epidemiologů, ale za to ta kriminální! Tak ta byla super. No a díky tomu, že se to nakonec prolnulo, tak uznávám, že by to bez toho udělat nešlo.
Nejvíc mě opravdu bavila ta myšlenka zločinu a to, jak vše bylo promyšlené, nebezpečné a přesto reálné.
Pokud tedy nejste až příliš zdrceni současnou pandemií, tak rozhodně této knize dejte šanci, protože to, co autor vymyslel je originální a skvělé. Já osobně vždycky miluju šílené a vyšinuté zločince a právě s takovými se v této knize setkáte.

Titas9001
24.03.2021 5 z 5

Franck Thilliez je geniální autor. Za každou jeho knihou musí být nekonečné hodiny příprav. A tohle byla šílená a neskutečná jízda v kontextu událostí, které teď prožíváme. Když vezmeme v potaz, že tohle dílo vzniklo jako literární fikce v roce 2015, tak se ptám, jak mohla pandemie překvapit politický a vědecký svět v roce 2020, když musí dobře tušit, co vše se kolem nás léta děje? Jak nás válcuje touha po zisku hrstky nejmocnějších bez ohledu na lidstvo a přírodní zákonitosti? Tahle kniha je jedna z nejlepších, co jsem kdy četla, ale zároveň znepokojivá a kladoucí mnoho otázek. Přečetla jsem za dva dny a občas jsem se fakt musela jít nadechnout čerstvého vzduchu, I když.....nemáme tady někde blízko nějaký BarnField ? :)))) A jaké obsese jsem si během toho roku vypěstovala já?.....:))))) Nejvíce mě snad zasáhla ta část, kdy se popisuje, že vlastně přemýšlíme, zda se můžeme přiblížit ke svým nejbližším a prostě je jen obejmout. Čtivé, dechberoucí, strhující, ......plný počet nestačí!

AnetaSpageta
24.03.2021

To si musíte přečíst! Já nechápu, jak někdo může napsat něco tak chytrýho, nabušenýho informacemi a zároveň napínavýho. Fakt jsem tu knihu měla furt v hlavě a těšila se na večer, až se znovu ponořím do skvěle vystavěnýho příběhu. Tryská z toho lidský zlo, nahlídneme do chorých mozků pár magorů, kteří se rozhodli zničit svět, je to šílený, ale nemusíte se bát, že vás to vzhledem k současné situaci rozhodí. Pokud máte rádi thrillery, jděte do ní, já si od tohoto autora dám co nejdřív něco dalšího, protože píše perfektně, drží člověka ve střehu a nenechá ho vydechnout. Doporučuju!

anule8527
24.03.2021 5 z 5

Za mě rozjezd a začátek knihy takový zvláštní a moc mě nechytl. Ale pak to jelo. Můžu říct, že mě neuvěřitelně překvapil. Byl strhující, šokující, svým způsobem zvrácený a neuvěřitelně čtivý ????. Líbila se mi údernost příběhu a jak byl příběh zasazen do různých koutů světa, i když se odehrával především ve Francii.
Moje první setkání s autorem a rozhodně ho nelituji. Moc děkuji za příležitost si knihu přečíst!

AnnRuz
24.03.2021 5 z 5

Od první kapitoly jsem hltala jedno slovo za druhým. Tahle kniha je absolutně úžasná, přesto, že se v této době nedá úplně nečíst bez hledání souvislostí... Skvěle napsaná kniha, která má spád a od které nechcete odejít, dokud nedočtete. Místy dosti drsné v tom, jaké pravdy jsou odhaleny a do poslední chvíle jsem čekala, jak nakonec dopadne. Vřele doporučuji!

mulderka
23.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Huh. Dvě příjemná překvapení.
První - knížky jsem se dočkala o něco dřív, než jsem se obávala v komentu ke Strachu. Druhé - úroveň pokračování se pokud možno ještě "zvedla".
Nebo "klesla" - jak to /pochvalně/ definovat u příběhu, který neustále pracuje s pojmy jako sestup do pekel, propasti a nekonečná - skutečná i metaforická - temnota Darknetu i lidského nitra. K tomu se dost podstatná část děje odehrává v hnusných kanálech, sklepeních a katakombách. Tedy v tomto případě - čím hloub, tím líp. Sharko, celý tým a rámcově i zbytek lidstva dostali zase hooodně zabrat. Kdo asi nejvíc???
Navíc ta tísnivá shoda okolností, že v roce 2021 to nečteme jako napínavou historku pro zábavu, ale jako literaturu faktu.
Posledních cca 60 stránek jsem hltala mocně vynervovaná. Jak dějem, tak obavami, že buď závěr zase zůstane otevřený, nebo se dramatické rozuzlení na tom omezeném prostoru odflákne. Chcete to vědět???
Tak jo - pozor spoiler: tak trochu ani jedno, tak trochu obojí. A už zase netrpělivě řvu na vydavatele: jak jste daleko s dalším dílem??? Prosím dělejte, fráninu neovládám ;-)

karantena
22.03.2021 5 z 5

Tak toto je dílo génia.Drsné,brutální,napínavé a zároveň vše do sebe zapadající.Přistihla jsem se ,že třeštim oči do knihy a mám ještě otevřenou pusu úžasem.Prostě kniha je famozní.Já měla to štěstí,že jsem četla knihy tak jak jdou po sobě.To je teprve zážitek,protože pak krásně vše pochopíte a zjistíte co bylo, proč a jaký to má následky.

Dela111
18.03.2021 5 z 5

Na téma pandemie a nákaz už bylo napsáno mnoho knih, ale když takový námět zpracuje spisovatel jako Franck Thilliez, je to šílená adrenalinová jízda. Příběh ovšem nezachycuje nějakou probíhající pandemii, jsou tu sice první ohniska nákazy, ale jde tu hlavně o zastavení snahy rozšířit vysoce nakažlivou smrtelnou nemoc.

Kniha je nabitá napínavým dějem se spoustou zvratů a valí se kupředu rychlostí laviny. Autor má jako vždy téma nastudované, takže zápletka je nejen výborně vystavěná, ale i mrazivě reálná.

Je spousta thrillerových sérií, ale tato patří jednoznačně k těm nejlepším, já ji řadím do první TOP trojky, takže jasné doporučení. V hodnocení mám samozřejmě taky jasno, jen nevím, jak sem mám tu šestou hvězdičku dostat...??! ;-)

obika
18.03.2021 5 z 5

WOW! Thilliez mě opět nezklamal. Jeho thrillery jsou vždycky jízda už od první stránky a tempo dokáže držet až do konce - a takové knihy jako čtenář thrillerů miluju. Na této knize je nejzvláštnější asi to, že kdybych ji četla před pár lety, kdy ji napsal v originále, vnímala bych spoustu věcí určitě jinak než dnes. S dnešními zkušenostmi, a všudypřítomnou pandemií, u mě kniha dostala úplně jiný rozměr - v pozitivním slova smyslu. Tohle si musíte přečíst, moc doporučuju.... stejně jako všechny jeho předchozí knihy.

Kudlanka01
15.03.2021 5 z 5