Atomka

Atomka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388061/bmid_atomka-yRE-388061.jpg 4 202 53

Komisař Sharko série

Těsně před Vánoci je nalezeno tělo novináře v mrazáku v jeho bytě v Paříži. Stal se Christophe Gamblin obětí sériového vraha, kterého sám odhalil? Jedná se o stejného zabijáka, který hodil své oběti do ledových alpských vod? Právě ve sněhem pokrytých Alpách hledají Lucie Henebelleová a Franck Sharko informace, které by je přivedly na vrahovu stopu. Objev Gamblinových poznámek je zavede na kliniku, která se specializuje na využití hypotermie při operacích srdce. Ale megalomanský vrah, který svými experimenty s chladem sleduje extrémně nebezpečný cíl, je už zase o krok dále…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Atomka , 2012

Danago
23.02.2019 5 z 5

Další díl série a opět skvěle napsané. Skvělé vymyšlené a velice zajímavé téma. Pro mě jednoznačně jedná z nejlepších krimi sérií. Nutí čtenáře hodně přemýšlet s to já velmi oceňuji.

katka.oo
18.02.2019 5 z 5

Výborná kniha … krimi a věda dohromady zaujme … super! Doporučuji.

Olous1
17.02.2019 5 z 5

Opět super jízda...perfektní téma.Autor se každou knihou zlepšuje.Tato série se mi opravdu moc líbí.Už se těším na další díl.Doporučuji.

raffi
11.02.2019 4 z 5

Veľmi zaujímavá téma, ale tá súkromná omáčka okolo ústrednej dvojice bola hrozná. Happy-end ako z béčkových romatických filmov... musím priznať, že schizofrenik Sharko mi bol bližší než tento nový akčný hrdina.

Kamienkova33
07.02.2019 5 z 5

Super ako vždy!

L.R
03.02.2019 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a to se ke me dostala vlastne nahodou. Sesli se mi na Vanoce 2 stejne... Takze hura do knihkupectvi. Jenze dalsi dil od Ch.Cartera nemeli, tak jsem otravena prosla regaly a vybrala Atomku, uplne me neuchvatila, ale nic lepsiho, hned k dispozici nebylo... Ted po precteni rikam, ze je to naprosto SUPER kniha. Velmi zajimave tema a vubec by mi nevadilo, cist dal jak to vlastne vsechno dopadlo. Urcite si prectu i ostatni knihy :)

Nelly
14.01.2019 5 z 5

Tak to byla bomba - přímo atomovka! Oba předchozí díly byly super, ale tento je ještě předstihl. Miluju knihy, kde se spojuje napětí, detektivní zápletka a věda. Jen bych uvítala, kdyby podružný příběh, týkající se minulosti Sharka, nebyl ukončen tak snadno a rychle (ani by mi nevadilo, kdyby ještě ukončen nebyl) a pak by také kniha mohla mít (pro nás méně znalé, línější čtenáře) v doslovu uveden rozdíl mezi pravou vědou a fikcí (tak to dělá ve svých knihách např. J.Rollins). Jednoznačně ale zatím pro mne kniha roku (jsme tedy teprve na začátku...) a autora si přidávám mezi oblíbené, aby mi neunikla žádná jeho novinka.

Dela111
13.01.2019 5 z 5

Thrillery Francka Thillieze mají vždy něco navíc, nějakou myšlenku, varování nebo poselství. Autor do příběhu použije nějaké známé téma a upozorní na nebezpečí, které si ani neuvědomujeme. Thriller je vždy originální, nic co se opakuje v mnoha knihách.
Tentokrát je to, jak už název napovídá, atom, radioaktivita a přidává k tomu řízenou hypotermii a kryogeniku. S hlavními hrdiny se na chvíli podíváme i do okolí Černobylu.
Příběh je jako vždy výborně promyšlený a vystavěný, dějově velmi bohatý. Mimo hlavní zločin a s ním spojenou dějovou linku řeší Sharko i útok na vlastní osobu.
Není nutné číst sérii postupně, příběhy jsou ukončené, jen soukromí hlavních postav se vyvíjí. Pokud čtete správně popořadě, dává jejich vývoj větší smysl. Je škoda, že první dva díly nakladatelství přeskočilo a nevydalo vůbec :-( .
Thrillery tohoto autora jsou pro mě TOP, je to záruka vysoké kvality a dala bych i víc hvězdiček.

Hella
20.12.2018 4 z 5

Standardně vysoká kvalita a jako obvykle kromě poutavé honby za zloduchem také spousta odborných informací (neověřuji, jsem líná - věřím :-) ). Za mě lepší než předchozí díl. A určitě si pohlídám další.

Azmodan
02.12.2018 5 z 5

Syndrom E a také Vražedná DNA mě moc bavily a tak jsem se na Atomku těšil jako dítě na Vánoce. Možná jsem to neměl dělat...nemůžu říct, že bych byl vysloveně zklamán. Téma bylo opět zajímavé, atom, atomová energie, atomové havárie a záhadní tvorové, ale také hluboké zmražení, experimenty s mrazem a nebo operace srdce...to vše bylo velice zajímavé a také to vyústilo v zajímavé rozuzlení a kdyby byla celá kniha jen o tom a vytvořila tak vědecký román, dílo, které jsem si tak moc pochvaloval v předešlých dvou dílech, asi bych neváhal pět ódy i na tento díl.
Bohužel, tento díl byl příliš obalen balastem, který mi bránil se do románu lépe začíst a dočtení tak u mě bylo spíš věcí disciplíny než zvědavosti a touhy. Příliš mnoho emotivních skazek týkajících se dětí, příšil křečovitá touha otěhotnět, příliš neudržených emocí, které neustále nutili do něčeho bouchat a zuřit a soptit....prostě neco, co mě rušilo a co bych tam já osobně nepotřeboval. A to nemluvím o vedlejší příběhové linii, která drtila Sharka jako louskáček drtí ořech. Proboha proč?!!!!
Co mi také vadí, ale to není problém autora nebo románu, je skutečnost, že to u nás vyšlo až od třetího dílu a také pocit, že mezi Vražednou DNA a Atomkou je kniha, která nám také chybí (v Atomce je příliš odkazů na předešlé díly a také DNA končí únosem dětí Lucie, která je přítelem Sharka (jestli si to dobře pamatuji), v Atomce jsou dcery mrtvé, jejich vrah také a oba vyšetřovatelé spolu žijí a plánují dítě....)
I když za mě asi mírné zklamání přesto se nebojím knihu doporučit a to zejména proto, že až ze mě tohle zklamání za pár dní opadne zůstane jen ta vědecká část o atomu a kryonice a ta byla fakt super :o)
20.5.2019 - přesně jak jsem předpokládal. Blbosti z knihy jsem zapomněl a zůstal jen zážitek s vynikajícího vědeckého románu zabývajícího se kryonikou a atomem. Prostě pecka! Doporučuji, měním hodnocení na 5 hvězd (ze čtyř) a říkám "čas vyléčí vše" :o)

astra3
02.12.2018 5 z 5

Tento autor přináší vždy kromě napínavé krimi i spoustu zajímavých informací. Přinutí vás k zamyšlení. Některé informace jsem si ověřovala na internetu. Prostě třída.

Karelvovsik
24.11.2018 5 z 5

Mnohem čtivější příběh, než byla Smrtící DNA, jen škoda toho rychlého konce.

kneslova
11.11.2018 5 z 5

F. Thilliez píše super detektivky, ani ta poslední není výjimkou Velmi čtivé

Francie napětí Černobyl

Franck Thilliez