Kolumbova záhada

Kolumbova záhada https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133533/kolumbova-zahada-133533.jpg 4 222 50

Nikdo neví, kde se narodil, kde vyrůstal a jaké měl vzdělání. Neexistuje žádný jeho věrohodný portrét. Byl zkušený námořník a zdatný navigátor, ale nedochovalo se žádné líčení jeho legendárních činů, které by pocházelo od očitého svědka. Dokonce i jeho hrob je zahalen tajemstvím, neboť nikdy nebyly nalezeny jeho ostatky. Nazývali ho mnoha jmény, ale většina lidí ho zná jako Kryštofa Kolumba. Váže se k němu mnoho otázek, ale na žádnou neznáme spolehlivou odpověď. A pak je tady největší ze všech záhad... Investigativní novinář Tom Sagan píše tvrdé a otevřené články z nejkrizovějších oblastí světa. Když se však ukáže, že kontroverzní zpráva z válkou zmítaného regionu je podvod, ocitne se Saganova profesionální pověst i důvěryhodnost v troskách. Od té chvíle žije v jakémsi virtuálním exilu, pronásledován špatnými rozhodnutími i šokující pravdou, kterou nemůže dokázat: že jeho profesní krach byl úmyslnou sabotáží, jíž se dopustil neznámý nepřítel. Ale než Sagan ukončí své trápení stisknutím spouště, zasáhne osud v podobě záhadného cizince. Ten muž totiž přichází se žádostí, kterou nelze ignorovat. Zachariáš Simon má zevnějšek učence, zanícení fanatika a Saganovu dceru. Zároveň však zoufale prahne po něčem, co mu může opatřit pouze Sagan – po klíči k záhadě staré pět století, která by ovšem mohla zásadně ovlivnit i současný svět. Pro Sagana může být tato mise poslední možností, jak navázat zpřetrhaná pouta s dcerou a získat zpět ztracenou reputaci. Pro Zachariáše Simona je v sázce ještě víc – a postavit se mu na odpor znamená riskovat katastrofu s nedozírnými následky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Columbus Affair , 2012

javirgo
26.05.2013 3 z 5

Jako první z knih S.Berryho se mi dostala do rukou právě tato, která byla u nás vydaná zatím jako poslední a moc nadšená jsem z ní nebyla. Je zde ale pár jeho knih, které mají lepší hodnocení, takže než ho jako autora zavrhnu, dám mu šanci a zkusím ještě něco jiného.

iresim
11.04.2013 5 z 5

princesse
28.03.2013 3 z 5

Bohužel je pro mne tato kniha nejnepovedenější z těch co jsem doposud od Berryho četla a myslím, že jsem četla všechny. Určitě by se četla mnohem lépe kdyby se v ní nepletlo tolik různých, bezesporu zajímavých, témat dohromady. Ono skutečně méně je někdy více.

derminator
27.03.2013 3 z 5

Berry sice nikdy nedosáhne kvalit Dana Browna či Jamese Rollince ale jinak je tato jeho kniha docela příjemné čtivo se zajímavou zápletkou a možná Berryho kniha vůbec nejlepší dávám 70%.

witko
20.03.2013 3 z 5

Pěkná konstrukce příběhu, skoro bych i věřil tu část o Kolumbovi, kdo ví jak to tenkrát doopravdy bylo. Ale o tom kniha nevypráví, příběh novináře který se vydá zachránit vlastní dceru, se kterou si až tak moc nerozumí, přes půlku světa a ještě přitom objeví ztracený poklad... Jo, příjemná oddechovka.

kabrnak
17.03.2013 4 z 5

Musím přiznat, že jsem od knihy měl větší očekávání.Těšil jsem se na poutavé vyprávění odehrávající se i v Praze. Dost dlouho mi trvalo, než jsem se začetl. Knihy s Cottonem Malonem se mi líbí víc.

Dandulka
06.03.2013 5 z 5

Príma čtení! Netušila jsem, že se pan Berry zatoulá ve svých knihách i do Prahy a moc mě to potěšilo, vždyť legenda o Golemovi je stará a moc krásná. Jsem ráda, že ji v knize připomněl.

Wyder
06.02.2013 4 z 5

Nesouhlasil bych úplně s negativními komentáři zde. K Berrymu jsem se tedy vrátil po dvou letech, kdy jsem četl 1. díl Cottona Maloneho a ani teď mě to nezklamalo. Autor jako obvykle pospojoval různé ne zcela objasněné historické záležitosti do příběhu své knihy. Za velký klad považuju to částečné umístění do Prahy, bylo vidět, že si do toho Židovského města skutečně zašel.

Není to kniha, která by se dala srovnávat s Browny apod. Já ji měl na oddychové čtení před spaním a bavila mne. Pokud nečekáte nic výjimečného, spíš takovou spotřební zábavu zaobalenou do historicko-záhadného hávu, nebudete zklamaní.

elcapitano
10.01.2013 1 z 5

No to tedy byla slátanina. Asi ve 2/3 jsem to prostě vzdal a odložil. Ono smíchat Kolumba, židovský chrámový poklad, Golema, investgativního novináře, Jamajské narkobarony, Kubánskou totalitu, Vídeňskou katedrálu, Floridu, Prahu, nevděčnou dceru... a já nevim co ještě je prostě moc.

wally
04.01.2013 3 z 5

Já bych neřekl, že jde o vyloženě špatnou knížku...to ne...ale něco mi na ni chybí, v příběhu.... Shodou okolností jsem byl na autogramiádě S. Berryho k této knížce a autorovo prohlášení 'Myslím, že se jedná o mou nejlepší knížku' je třeba opravdu brát spíše jako marketingový tah....snad si to autor opravdu nemyslí. Drobná odbočka do pražského židovského města dává této knížce pro nás špetku atraktivity, ale jinak nejde o výrazné dílo. Je třeba doufat, že další Cotton Malone, kterého připravuje na letošní rok bude o poznání lepší.