Koláč s kapkou jedu

Koláč s kapkou jedu https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503593/bmid_kolac-s-kapkou-jedu-7Ar-503593.jpg 4 358 88

Největší vášní jedenáctileté Flavie de Luce, dcery britského aristokrata, je chemie – a brzy bude mít příležitost uplatnit své poznatky (zvláště o jedech) při vyšetřování zločinu. Jednoho dne najdou de Luceovi přede dveřmi svého domu mrtvého ptáka s poštovní známkou v zobáku, což Flaviina otce filatelistu velmi rozruší. Nedlouho poté objeví dívenka na zahradě umírajícího muže. Z vraždy je obviněn Flaviin otec a Flavie začne vyšetřovat na vlastní pěst. Zdá se, že současný zločin nějak souvisí s dávnou děsivou smrtí jednoho z otcových učitelů… Malá, ale inteligentní a odvážná vypravěčka nás s nadhledem a často překvapivě pronikavou ironií zavede do prostředí anglického venkova 50. let minulého století. Koláč s kapkou jedu připomíná klasická díla anglické detektivní školy a ocení ho nepochybně každý milovník napínavých příběhů bez rozdílu věku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , Kalibr

The Sweetness at the Bottom of the Pie , 2009

mautina7
11.09.2013 4 z 5

Být mi o pár let méně, tak je to pro mě jasná favoritka. Ale i v tomto věku jsem v knize našla zalíbení a bavilo mě sledovat pátrání malé detektivky.

Lintu
02.08.2013 4 z 5

Detektivky nečtu, ale tohle ano. Je to vyprávěné z pohledu malé holky, ale přesto se u toho musí přemýšlet.

suze
04.05.2013 3 z 5

Pěkná detektivka z trochu jiné doby... Knížka se mi líbila už proto, že mám ráda chemi...

Zackna
14.04.2013 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších detektivek. Příběh o Flavii si ráda přečtu znovu. Doufám že autor napíše pokračování. :)

mdracek
08.11.2012 5 z 5

Úžasná knížka o sice teprve 11 - ti leté díce Flavii, zde je však ukázka že věk je jen číslo. Flaviiným největším zájmem je chemie, o které ví všechno. Děj knihy je velmi poutavý a plynulý, doplněný Flaviinými vtinými hláškami (těm se ale většinou zasměje jen ten, kdo je vzdělaný v literatuře...), spíše pro mldež a dospělé. Mě je 14 a kniha mě velmi bavila, určitě si ji ráda přečtu znovu.

misssicccka
14.03.2012 5 z 5

Čtivé, vtipné, rozdomilé, k doporučení...je pravda, že jsem ji nejprve rozečetla, pak ji odsunula, ale napodruhé mě to chytlo a byla do dvou dnů zpět na poličce v sekci skvělé a přečtené :)

fionKa
06.01.2012

Podle předchozího komentáře Ms. verbuly jsem se na knihu docela těšila. Ale ups, jsem asi ještě moc mladá na to abych všechno pochopila, i když je kniha psána o jedenáctileté dívce s nadprůměrně vyvinutým mozkem chemika. Kniha má dostatečně chytlavý děj takže byla přečtena ještě před koncem víkendu, ale do knih které bych si s chutí přečetla třeba ještě jednou bohužel nepatří.

verbula
12.11.2011 5 z 5

Tuto knihu jsem koupila pro svou jedenáctiletou dceru, abych ji podstrčila něco jiného než její oblíbené koňské a čarodějnické příběhy. Nakonec jsem ji přečetla dříve, než ji dostala. Zajímalo mě totiž, co si nakladatel představuje pod pojmem "milovník napínavých příběhů bez rozdílu věku. Mě kniha nadchla a už se těším na další pokračování. Teď jen uvidím, co na to řekne ona.