Lest kočovné nevěstky

Lest kočovné nevěstky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259931/bmid_lest-kocovne-nevestky-pcW-259931.png 4 19 5

Kočovná nevěstka série

Mariino putování za Svatým grálem! Bývalá kočovná nevěstka Marie se už dávno usadila a těší se ze šťastného života v kruhu své rodiny. Když nedaleký lesní klášter přepadne tlupa řádových rytířů, kteří pátrají po Svatém grálu, jedné z jeptišek se podaří uprchnout ve snaze vyhledat pomoc. Muži ji však pronásledují a chtějí ji zavraždit. Marie ji zachrání a vzápětí se tak sama zaplete do život ohrožující štvanice.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die List der Wanderhure , 2014

Paulika419
10.09.2023 5 z 5

Autorka a spisovatelky v závěru knihy jasně sděluje čtenářům takovou vložku na základě filmu Pomsta kočovné nevěstky.Doplnili ji sérií ve kterém se Marie a Michel bok po boku pouští do dalšího dobrodružství samozřejmě z novými hrdiny i padouchy.Do knihy jsem se začetla a hodnotím ji jako skvělé dílo.Trochu středověký western.Sedum statečných,Poklad na stříbrném jezeře úspěšný film Honba za klenotem Nilu atd....Takže legenda o Svatém grálu v tomto podání se zdařila.

socka123
10.08.2018 1 z 5

Volné pokračování pentalogie které už mě tak nenadchlo. Zbytečně dlouhé popisování děje vrací se zpět do doby rodiny Marie kdy byly její děti malé. Zbytečné číst ....nic nového se neděje a po ukončení 5 dílu jsem se nemohla dostat zpět do děje.

orinka3
11.07.2017 1 z 5

Ač jsem před časem autorku velmi zkritizovala, asi vlivem veder jsem po ni opět sáhla. No, zas to nejde číst. Je to napsáno nešikovně, hrubé dialogy, hloupé a nelogické myšlenkové pochody, polopatické vztahy - prostě to musím opět odložit. Nejvíc se mi nelíbí zbytečně naturalistické násilné scény v klášteře. Šlo by to sepsat docela jinak, vkusněji a neuráželo by to oko ani představivost.

Aaloha
21.06.2017 2 z 5

Kniha vůbec nenavazuje, vrací se dějem i zpět, kdy jsou děti Marie a Michaela ještě malé. Mohl by to být příběh kohokoliv jiného. Docela zklamání. Jinak určitě doporučuji přečíst první tři díly. Ostatní už byly slabší.

zuzana2599
27.11.2016 4 z 5

Této knize jsem v knihovně neodolala, ačkoliv jsem nečetla celou pentalogii, která knize předcházela. Jedná se o volné pokračování, takže doporučuji, že Lest kočovné nevěstky si může přečíst i čtenář neznalý předchozích osudů nevěstky Marie.
Historicko -dobrodružný román je napsaný velmi čtivě a přitažlivě a já jsem byla při čtení
víc než spokojená :-)

pro ženy historické romány

Kniha Lest kočovné nevěstky je v