Zlatý břeh

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zubožená Evropa se vzpamatovává po napoleonských válkách. Zbytky armády se postupně vracejí domů. Přijíždí také hrabě von Renitz a s ním dvě osiřelé děti jeho vojáků Walter a Gisela. Hrabě děti vychovává společně se svým synem Dieboldem. Walter a Gisela se mají rádi od dětství. Když mladý pán Diebold projeví o Giselu zájem, nezbývá jim než hrabství tajně opustit. Po strastiplném putování Německem se rozhodnou, že začnou nový život v Americe…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/251187/americka-saga-zlaty-breh-oHY-251187.jpg 4.232
Série:

Americká sága (1.)

Orig. název:

Das goldene Ufer (2013)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Zlatý břeh

Přidat komentář
mariva
10.07.2017

Zajímavý historický příběh, v souvislosti s napoleonskými válkami jsem očekávala spíš francouzské než německé prostředí, ale i tak byl příběh poutavě napsaný a dobře se četl. Strastiplná cesta přes oceán do vytoužené Ameriky byla opravdu náročná a teď zvědavě čekám, co hlavní postavy v Americe čeká.

VercaLukasova
03.06.2017

Od knihy jsem očekávala dobrodružný román zasazený do období napoleonských válek. Z tohoto pohledu jsem zklamaná nebyla. Co mi ale narušovalo celkový dojem z knihy a z toho důvodu nedávám plný počet bodů, jsou sexuální scény v nevhodném okamžiku. Uvedu příklad. Waler, Gisela a další uprchlíci zažijí strastiplnou cestu oceánem, kde museli bojovat nejen s přírodními živly, ale také s chamtivými námořníky. Několik týdnů neměli dostatečné množství jídla, pití, hygieny a spánku. Po zdánlivě nekonečné cestě se dostanou k mexickým břehům, kde se jich ujme místní předák. Těhotná Gisela a Walter přes všechny tyhle k smrti vyčerpávající události nemyslí na nic jiného, než aby spolu hupsli do postele. To se mi zdá opravdu nereálné a celkově tyto scény na mě působily dojmem, že autorka (autoři) musí za každou cenu do příběhu vklínit co nejvíce podobných scén, jako kdyby bez nich příběh ztrácel na atraktivitě.

vikaa
13.02.2017

Příběh lásky dvou sirotků a jejich neradostný úděl vrcholící vraždou a útěkem za moře je, tak je to u Lorentzové zvykem, napínavý a také romantický. Zajímavé je období Napoleonských válek, kdy se z dětí stávají sirotci. Mně osobně se líbilo barvité líčení politické situace v Německu v období Waltrových studií a dramatická cesta lodí po moři za novým životem. Už se těším na další osudy Waltra, Gisely a jejich dosud nenarozeného dítěte...

ivulka15
09.02.2017

Hezký historicko-romantický román. Jen se trochu nemůžu ubránit dojmu,že období středověku této autorce sedělo prostě víc.Nechám se překvapit co přinese další díl trilogie.

Ditules
08.12.2015

Dobře napsaná kniha. Jenom škoda, že historické reálie nejsou propracovanější...


Autor a jeho další knihy

Iny Klocke

Iny Lorentz (p)
německá, 1949

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Zlatý břeh je:

v Přečtených49x
v Čtenářské výzvě7x
v Doporučených5x
v Knihotéce51x
v Chystám se číst60x
v Chci si koupit9x