Kocour Bob a jeho životní moudrost

Kocour Bob a jeho životní moudrost https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415711/bmid_kocour-bob-a-jeho-zivotni-moudrost-5X0-415711.jpg 4 90 35

Kocour Bob série

< 3. díl

Příběh pouličního muzikanta Jamese a jeho rezavého kocoura Boba okouzlil před lety celý svět a autorovi se po vydání první knihy zcela změnil život. Pomohlo mu to dostat se z ulice a začít vést normální život. Nová kniha navazuje na předchozí tituly Kocour Bob a Svět podle Boba a zaznamenává krátké příběhy, často ještě z období na ulici, ale též z autogramiád a z turné s předchozími knihami či z natáčení filmu. Zachycuje rovněž některé specifické Bobovy vlastnosti a přístup k životu – jeho vyrovnanost, vnitřní klid, empatii a nadhled. Autor je uvádí i jako obecné příklady životní filozofie a moudrosti, které mu pomohly v životě.... celý text

Hodná
01.03.2020 5 z 5

I tato kniha,stejně jako i dvě
předchozí mě velmi potěšila,
opět velice čtivá.
Autor tady přirovnává spontání Bobovo chování k tomu lidskému.
Také lehce popisuje svůj a Bobův život po vydání první knihy,kdy už se jim dařilo lépe...

Beky
23.02.2020 4 z 5

Krásná oddechová třešnička na dortu vzájemného pouta mezi Jamesem a Bobem. :-))

HannyC
19.01.2020 2 z 5

Zadání knihy: tady máš několik mouder od světových filozofů ... napasuj to na kocoura Boba, když už je to takový trhák, tak ať z toho ještě něco vytřískáme ... protože tady už není ke sdělení zhola nic ... autor se neustále opakuje, zkouší duchaplnosti přizpůsobit kočičímu světu (podle mě bez úspěchu) ... tipuji, že čtenáři, kteří knihu hodnotili přede mnou toho ze světové "hodnotné" literatury zatím nepřečetli mnoho ...

martinaandulka
09.01.2020 5 z 5

Třetí kniha v pořadí o přátelství Jamese a jeho kocoura Boba kde píše nová dobrodružství, o autogramiádách ke knihám, natáčení filmu o Bobovi kde jsi skutečně sám Bob zahrál sám sebe.Hlavní tématem této knihy jsou životní moudra podle kočky, které mi lidé jsi neuvědomujeme a přitom by nám vyřešilo spoustu vrásek, odhodlání a vážit jsi obyčejných věcí, který vlastně obyčejné nejsou... . Ke knize se budu vracet jak k příběhu tak k radám,nemusí být psáno pokaždé odborníkem hlavně,aby dokázala změnit anebo pomoc v danou chvíli.

anna8073
07.01.2020 5 z 5

Miluju kočky a nedávno jsem viděla film Kocour Bob. Velmi mne film oslovil, proto, kdyz jsem uviděla v knihkupectvi tuto knihu, musela jsem si ji koupit. Podle stylu psani si dokážu představit Jamese, připadá mi, jako bych jej už dlouho znala. Rozhodně mám v plánu přečíst si i jiné jeho knihy.

pip11
22.12.2019 4 z 5

Třetí příběh o Bobovi a Jamesovi byl opět pěkný a také příjemně čtivý. Jsou zde moudré poznatky a postřehy, což je smysl této knihy. Bylo to hezké.

Jirinamac
19.12.2019 4 z 5

Bobova moudrost je trochu přehnané, ale že jsou kočky chytré, to je fakt. Pokud James má pocit, že Bob je moudrý, tak je to krásné a je cítit láska ke zvířatům. Kočky mám ráda a myslím, že pokud máme kočku doma, tak máme za ní zodpovědnost, ale i tak je kočičí povaha svobodná.

lucie.8
14.11.2019 3 z 5

Nechci Boba podceňovat, ale myslím, že normální kočičí chování není opravdová moudrost. Ráda jsem si přečetla další historky ze společného života Jamese a Boba, oba mi v předchozích knížkách přirostli k srdci. Jen v kocourovi (i když je skvělý) nevidím životního guru.

Alena_S
13.11.2019

Bobovi moc fandím, a vůbec kočky obecně do mě můžou cpát moudrost do aleluja. Nové příhody Boba a jeho pána přinesly mnoho krásných myšlenek (viz HoneyBunny níže).
Jenže pak přijde velká hromada patlanin na způsob "Bob mávl ocasem, a vy se taky naučte radovat z /něco doplňte/". A to je hrozná škoda.
Takže mě mrzí, že tyhle nápady nenechal autor ještě trochu uzrát a pak je dát do většího příběhu, jako bylo třeba natáčení toho filmu. Který si myslím, že se taky moc povedl, a je v něm i opravdový Bob :-)

HoneyBunny
29.10.2019 4 z 5

,,Buď tak silný, aby ses dokázal postavit na vlastní nohy, tak chytrý, abys věděl, kdy požádat o pomoc, a natolik odvážný, aby sis o ni řekl."

To bych nechala tesat do kamene. Nebo vytetovat na paži.

vterinka
25.10.2019 5 z 5

Krásná kniha, ze které si každý může odnést nějaké to moudro. :-)

Dixinka
21.10.2019 5 z 5

Krásné čtení.

iceVS
24.09.2019 3 z 5

První dvě knihy o Bobovi mě nadchly. Bylo to převážně dojemné a člověk těm dvěma musel podvědomě fandit. Možná o to větší je zklamání z třetí knihy. Snad proto, že kočičí chování znám zblízka, přijde mi to celé trochu přehnané. Ždímání předchozího úspěchu a plno motivačních plků. Světlou stránkou knihy jsou střípky z Bobova života, ale považovat za moudrost instinktivní chování je na mě trochu moc. Každopádně je fajn, že se ti dva našli, fandit jim budu dál.

Betti
17.08.2019 5 z 5

Je to dokonalé shrnutí myšlenek a poslání z předchozích dvou knížek o Bobovi. Všechno, co Bob přinesl Jamesovi do života, je v této knize zachyceno v krátkých odstavcích zařazených do jednotlivých částí. Všichni bychom si měli od Bobových moudrostí něco odnést, zamyslet se nad nimi a také se jimi řídit.

Hell_Rihova
07.08.2019 5 z 5

Stejně jako předchozí autorovi knihy, i tato mě chytla za srdce. Tahle knížka má v sobě jakési kouzlo, obsahuje hned několik mouder, nad kterými je dobré se zamyslet. Hodně se mi líbilo, že i tady byly popsány příhody Boba a Jamese. Jsem velkým fandou této dvojice, knihy Kocour Bob a Svět podle Boba mají v mé knihovně speciální místo. Je to důkaz toho, že i kocour může být nejlepším přítelem pro člověka. Děkuju za tuhle knihu.

kočky člověk a zvíře hudebníci, muzikanti pouliční umělci

James Bowen
britská, 1979