Druhý břeh

Druhý břeh https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231395/bmid_druhy-breh-231395.jpg 4 292 67

Kočár do neznáma série

Sestry Hermína a Stefanie, které po revoluci uprchly z Francie, nacházejí po dlouhé a dobrodružné cestě Evropou nový domov v Čechách. Život na malém panství však komplikuje nenávist příbuzných, kteří se všemožně snaží připravit je o majetek. A tak obě nakonec z existenčních důvodů uzavírají sňatek. Stefanie ale záhy ovdoví a ani Hermína se nevyhne komplikacím – ve Florencii je konfrontována s minulostí...... celý text

Mabie
24.07.2022 5 z 5

Třetí díl je zatím asi nejlepší, opět plný napětí a zvratů, ale s výrazně menším množstvím romantiky, hlavní hrdinové jsou nuceni používat více zdravého rozumu, respektive pudu sebezáchovy. I když ne vždy se jim to daří.
Stále se u této literatury utvrzuji v tom, že i přes všechny průšvihy dnešních dní jsem ráda, že žiji v 21. století a nemusím se podřizovat tak příšernému diktátu doby.
Ke své radosti jsem navíc zjistila, že se jedná o pentalogii, která už je dokonce dopsaná.

Mi--LADA
18.07.2022 4 z 5

Tohle se povedlo. Kvalitní, rozumná oddechovka, která má spád a všechno, co má dobrý román na dovču mít. Má to hlavu a patu, dramatické pasáže, autorka umí přesvědčivě psát, není to přeslazené.
Dá se číst i bez znalosti toho, co ději předcházelo. Je to 3. díl ze série, což jak dnes bývá zvykem opět není nikde v knize uvedeno, autorka ale předchozí děj v určitých pasážích připomíná, když s ním popisované události přímo souvisí. Převažuje dobrý dojem.

katallinka
02.07.2022 5 z 5

Tento díl byl skvělý a zatím asi nejlepší. Přečetla (poslechla) jsem ho za jeden den, nemohla jsem se odtrhnout. Nevím co mě bavilo více, jestli postavy nebo zápletky, navíc prostředí Florencie a historické souvislosti se tady moc povedly. Tentokrát mě hodně bavila i linka Stefanie, která konečně dostala trošku rozum.

Val
20.10.2021 5 z 5

Třetí díl opět výborný a zatím zřejmě nejčtivější. Tentokrát se opět přesuneme do Itálie , kde se odehraje několik , pro naše hrdinky vyloženě zlomových momentů. Intriky , zločiny , náboženský fanatismus , ale i nové lásky a nečekaná shledání. To vše tvoří úžasný koktejl , za který autorce velmi děkuji .

Kočičáci
04.07.2021 5 z 5

Kuplířka baronka Chlumská domluvila děvčatům výhodné sňatky, hlavně z existenčních důvodů. Stefanii láska bohužel nevydržela dlouho a úmrtí jejího muže přineslo další nečekané komplikace. Z Hermíny se stává hraběnka ze Štěpanic a se svým chotěm a doprovodem všech příbuzných se vydávají na svatební cestu do italské Florencie.
Druhý břeh je opět plný zvratů, napětí i romantiky... víc prozradit nesmím! Skvělé.

Petrasuvicka
05.04.2021 5 z 5

Lepší než druhý díl. Je mi i sympatičtější místo děje, ve Florencii jsem před lety byla, takže je příběh i takovou připomínkou na vlastní cestu. Dobře si navíc umím některá místa představit. Stefanie mě rozčiluje čím dál tím víc! :D

ivka67
01.03.2021 5 z 5

Druhý dech přečteno jedním dechem.

AndreaP.
22.02.2021 5 z 5

Neskutečně nádherná životní sága z 18.století. Ač se jedná už o třetí díl (z pěti), nechybí napětí ani romantika. Životní osudy hlavních postav Hermíny a Stefanie berou za srdce a člověk se nemůže odtrhnout. Hned jdu na další díl, a autorce hluboká poklona za tak skvělé dílo.

m_martina
02.12.2020 5 z 5

Hezké pokračování série. Všechny knihy se mi zatím líbily a okamžitě pokračuji s další.

Zzofinka
16.10.2020 5 z 5

Zase z jiného prostředí, další příběh, tentokrát se autorka víc zaměřila i na Stefanii, což se mi také moc líbilo. Super!

Babo
24.09.2020 5 z 5

Samozřejmě za 5 a hned pokračuji dalším dílem.

takana
06.09.2020 5 z 5

Další hezká kniha od této autorky.

Vlak7
19.08.2020 5 z 5

Zatím nejlepší a nejčtenější díl z dosavadních tří.

iveta0159
19.06.2020 5 z 5

Mohu všem jen doporučit. Napínavý od začátku až do konce.

Krista93277
31.03.2020 5 z 5

Úžasná série která se čte jedním dechem jako všechny knihy od autorky

Vojslava
27.12.2019 4 z 5

Na vánoční prázdniny ideální pohodový příběh, kde se postupně objevují i chybějící motivy obvyklých romantických knih. Rovnou se pouštím do dalšího dílu, ať neztratím nit...

knihovniceS
03.12.2019 5 z 5

Za pár dní jsem přečetla 3 díly - moc se mi líbí a v noci jsem začala 4.díl. Nemohu se odpoutat. Doporučuji!

Opatov
30.11.2019 5 z 5

Konečně jsem dočetla další díl. Četla jsem kdysi Pána hor, který je mnohem delší, ale taky krásný. Tahle sága je o dvou sestrách, které poznaly neštěstí, chudobu, lidskou zlobu a přišly o své nejbližší. Sága na rozdíl od Pána hor nemá takový časový rozsah. Příběh se vyvíjí během jednoho lidského života. Kromě historických souvislostí s tajemstvím původu obou sester a jejich šperků. Samostatnost hlavní hrdinky byla v té době výjimečná a přinesla ji spoustu problémů, ale i štěstí. Není to rozhodně pohádka, v té době byl lidský život ohrožen nemocemi, které tenkrát neuměli léčit a které se nevyhýbaly ani bohatým. Krásný dojemný příběh. Určitě doporučuji.

Coco3
24.09.2019 4 z 5

Ani třetí díl nezklamal. Opět napínavé a nelehké osudy obou sester. Musím říct, že občas mi Hermina už tou super odvahou přišla otravná. Semtam jsem i chápala Stefanii, ten tlak od perfektní sestry. Ale mám je ráda obě a jsem opravdu ráda, že dnes může žena svobodně vystupovat, ať už má manžela či nikoliv.

raty
26.08.2019 5 z 5

Sága pokračuje dalšími osudy Hermíny a Stefanie. Přestože jde o třetí díl, ani na chvíli jsem se nenudila.