Knihonoš

Knihonoš
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499413/bmid_knihonos-l0O-499413.jpg 4 678 678

Každého večera, když knihkupectví U Brány zavře, Carl Kollhoff vezme opatrně do rukou každou z objednaných knih, jemně je pohladí, zavine je do papíru a ukládá do měkce vystlaného batohu jako do peřinky. Potom s nimi vyráží na procházku uličkami Starého Města. Nosí je svým neobyčejným zákazníkům. Pan Darcy, paní Dlouhá punčocha, Herkules a doktor Faust mají sice v civilním životě jiná jména, ale pro Carla Kollhoffa představují postavy z románů. Má je rád a velmi mu na nich záleží. On sám pro ně tvoří důležité pouto se světem. Když však náhle přichází o místo, je třeba, aby Kollhoff, knihy a jedna prostořeká devítiletá holčička spojili síly. Carsten Henn v románu Knihonoš vypráví laskavý, chytrý a dojemný příběh o hodnotě přátelství, o kouzlu čtení a o moci, kterou nám knihy dávají.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Kontrast

Der Buchspazierer , 2020

zimolka
10.09.2022 5 z 5

I slzička ukápla, nádherný příběh.

AndreaP.
09.09.2022 5 z 5

Na prvních stránkách jsem měla trošku problém se začíst a hlavně "uchopit", o jaký žánr se vlastně jedná, a zda je to opravdu kniha pro mne. Ale už za pár okamžiků toto pominulo, slova mě vtáhla a už nepustila. Je to tak zvláštní kniha, která ale pohladí na duši. Kniha o lásce ke knihám, o přátelství, o pravých hodnotách. Hřejivý příběh o krásné lidské duši.

Darja.8
09.09.2022 5 z 5

Krásný hřejivý příběh o lásce ke knihám

fisa14
08.09.2022 5 z 5

Knihy a přátelé jsou to nejdůležitější v našem životě.

Musím se přiznat, že v začátcích mě kniha moc nebavila. Když jsem však poznala jednotlivé postavy, hned mi přirostly k srdci ( až na Sabine Gruberovou :)).

krejcovka76
07.09.2022 5 z 5

Tahle knížka je laskavost sama. Pohladí duši, vykouzlí úsměv, vytlačí slzu. Je to jedna z těch knížek, u kterých je Vám líto, že končí. Je to knížka, kterou budete chtít mít ve své knihovně, ke které se budete vracet, aby Vám příběh a postavy pohladily duši. Každé slovo má svoje místo, každá věta Vám způsobí nějaký pocit. Je to příběh, kde toužíte být součástí. Je prostě báječná.

lidunka1
05.09.2022 4 z 5

Kdo milujete knížky a potřebujete pohladit, určitě si ji přečtěte.

stumpy
05.09.2022 5 z 5

Milé povídání, co zahřeje na duši.
Doporučuji všem, co mají rádi slova, která si lehce plynou po stránkách knih a unášejí nás do jednoduchých, citlivých příběhů, kterých je v dnešní době opravdu málo.

VladkaBU
05.09.2022 5 z 5

... krásně napsaný příběh, na jehož vlnách jsem se vznášela. O lásce ke knihám, přátelství, smyslu života...o tom je Knihonoš
Půjčím si jednu větu od dalšího čtenáře této krásné knížky: Doporučuji všem milovníkům knih, knihoven a knihkupectví a všem, kteří si chtějí přečíst něco pozitivního

dufkys
31.08.2022 4 z 5

milá kniha, fajn zápletka a oddech na 1-2 večery. nečekala bych od toho hory doly, ale za přečtení určitě stojí

Inugoya
29.08.2022 4 z 5

Každý člověk se jednou dostane do fáze (věku), kdy začíná zjišťovat, že lidi/věci/místa/rutina, které měl rád, nenávratně mizí.

Tato nostalgická stužka se vine knihou v postavě Knihonoše, který nosí svým zákazníkům objednané knihy přímo k nim domů, ale v moderním světě už tato služba nemá svoje místo.

Kniha je dojemná, hřejivá, ale má i smutná a hrubá místa. A právě za posledně jmenované dávám hvězdu dolů. Ani ne tak kvůli hrubosti, jako kvůli její zbytečnosti a nedůvěryhodnosti, včetně celého následného "pokání".

V každém případě jestli hledáte milou oddechovku s kapkou naděje, že každému do života, jakkoliv zdánlivě neměnného, může přijít svěží nový vítr, je tahle kniha dobrou volbou :)

Vendis
27.08.2022 5 z 5

Krasné lehké vtipné čtení

zuzana8816
25.08.2022 4 z 5

Po přečtení tohoto dojemného příběhu náhle získávají knihy jiný rozměr. Nádech jakési posvátnosti i hravosti zároveň. A to díky hlavním hrdinům - samotářského stařičkého Carla, pro kterého znamenají knihy celý svět, které ho provázejí životem a on prostřednictvím donášky knih rozjasňuje životy dalším lidem s vlastními nelehkými životními osudy, a extrovertní dívenkou Sašou se srdcem na dlani a dětskou, prostou moudrostí, která knihonoše vyrtvale doprovází k jeho zákazníkům a svou přítomností prosluní nejen jeho všední dny.
Nenáročná kniha vhodná pro všechny generace.

Susan94
16.08.2022 4 z 5

Budu se opakovat, ale opravdu to bylo tak moc milé čtení. Skvělé postavy, sloh i děj. Krásné odpočinkové čtení. PS. Očividně dobře umí psát i němečtí autoři :)

bosorka78
16.08.2022 5 z 5

Krásná pohodová kniha, která vykouzlí úsměv a dokáže i spustit pár slz, protože co je hezčího než když máte kolem sebe lidi, kteří vám pomohou i v těch nejsmutnějších chvílích.

jesterka.as
04.08.2022 4 z 5

Krásný příběh. Původně jsem od něj čekala něco jiného, pochopila jsem anotaci prostě po svém ;) přesto se mi líbil. Pěkně se to četlo a ukápla mi i slzička. Jsem ráda, že to dobře dopadlo i když i ten konec jsem si představovala v průběhu čtení krapet jinak. I když můj konec by šel do pozadí vložit, takže se možná stal, jen musím číst mezi řádky, protože to tam autor zapomněl napsat ;)

kristyna.havlov
03.08.2022 3 z 5

Průměrná oddychová kniha. Upoutala mě její titulní stránka, čekala jsem, že to bude něco podobného jako Malý princ, ale bohužel. I tak si myslím, že stojí za přečtení, pokud nehledáte žádné drama, ale knížku na podzimní večery :)

rufino
02.08.2022 3 z 5

Pěkná kniha pro milovníky knih, pohlazeni na duši. Četla se dobře. Postavy byly čitelné, dobře představitelné, ale ty jejich příběhy byly takové povrchní. Pěkně téma, které šlo lépe využít, zpracovat. Dialogy postav byly dost krkolomné a mnohdy neuvěřitelné, nebudu spoilerovat, ale to co udělal tatínek Šaši knihonošovi byl opravdu nepochopitelný úlet. Styl jednoduchého psaní a vyjadřování.

kusma
27.07.2022 5 z 5

To bylo krásné čtení. Spíš povídkové, určitě by byl hezký i román s hlubším vykreslení postav. Ale mě to nevadilo, hezky se to četlo. Taková ta kniha, kdy už v půlce víte, že si ji rádi přečtete ještě minimálně jednou.
Doporučuji.

"Šaša neotálela. Stále žila ve světě,ve kterém bohatí lidé jednoduše museli být hodní, jinak by přece nezbohatli. Tento její názor se měl v pozdějším věku změnit."

sporran
26.07.2022 4 z 5

Mám ráda knihy, kde jsou ústředním tématem právě knihy. Vždy mě zajímá, jakým způsobem ke knihám přistoupí. A toto byla opět zajímavá dějová linie. Mám knihy ráda a ráda bych byla takovým knihonošem.

Eridan
26.07.2022 3 z 5

Milá kniha, sympatické postavy. Taková jednohubka s lehčím příběhem. Chybělo mi více napětí, atmosféra mě nenutila číst dál. Ale celkově fajn povídka o přátelství a knihách, o potřebě někam patřit a někomu pomáhat (pro někoho něco znamenat).