Knihonoš

Knihonoš
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499413/bmid_knihonos-l0O-499413.jpg 4 677 677

Každého večera, když knihkupectví U Brány zavře, Carl Kollhoff vezme opatrně do rukou každou z objednaných knih, jemně je pohladí, zavine je do papíru a ukládá do měkce vystlaného batohu jako do peřinky. Potom s nimi vyráží na procházku uličkami Starého Města. Nosí je svým neobyčejným zákazníkům. Pan Darcy, paní Dlouhá punčocha, Herkules a doktor Faust mají sice v civilním životě jiná jména, ale pro Carla Kollhoffa představují postavy z románů. Má je rád a velmi mu na nich záleží. On sám pro ně tvoří důležité pouto se světem. Když však náhle přichází o místo, je třeba, aby Kollhoff, knihy a jedna prostořeká devítiletá holčička spojili síly. Carsten Henn v románu Knihonoš vypráví laskavý, chytrý a dojemný příběh o hodnotě přátelství, o kouzlu čtení a o moci, kterou nám knihy dávají.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Kontrast

Der Buchspazierer , 2020

Marlu84
17.06.2022 5 z 5

Pohádka pro dospělé. Bez nadpřirozených bytostí. Krásná, dojemná.
A celá o knížkách. O jejich moci změnit svět. Nebo uvažování jediného člověka.
Jistě by se našlo pár výtek, ale nechci kritizovat. Nechci kazit to kouzlo.
Pohádky mají navozovat naději a víru, že nesobeckost a schopnost nebýt lhostejný zvítězí.
Pohlazení na duši v téhle době. Nikdy nebude dost takových knížek. Povinná četba, že by?

Souteska
15.06.2022 5 z 5

Kouzelný příběh, má spád, pěkné myšlenky. Doporučuji!

aNGie5
15.06.2022 5 z 5

Kouzelná kniha o lidech a životě pro každého, kdo miluje knihy, anebo hledá cestu k nim (nebo k lidem)...

mnohoknih
15.06.2022 4 z 5

Krátký, rozkošný příběh pro kniho...moly, maniaky, žrouty.

Gibis
08.06.2022 5 z 5

To bylo tak milé čtení a nejen proto, že je o knihomolech a knihkupcích, což obojí jsem. Bylo tam tolik laskavého moudra a tolik krásných myšlenek, které jsem si chtěla zapamatovat, nebo aspoň všechny vypsat, ale zjistila jsem, že bych si musela přepsat půl knihy :) Tak jsem se rozhodla, že se ke knize raději budu vracet, což u mnoha knih nedělám. Carl, Šaša a Pejsek se pro mě stávají nezapomenutelní knižní přátelé.

PFP
04.06.2022 5 z 5

Skvělý, hluboce lidský příběh. Z knížky jsem byla absolutně nadšená. Mám ráda knihy o knihách a šťastné konce.

Lka
02.06.2022 5 z 5

Krásná a dojemná kniha, která vypráví o lásce ke knihám a přátelství. Tato kniha opravdu pohladí po duši.
Zaujala mě jedna věta v knize, která je opravdu pravdivá a s kterou se ztotožňuji :) :
Kdo totiž rád čte, chce přečíst dobré knihy všechny do jedné.

ydnac
01.06.2022 5 z 5

MOC KRÁSNÉ :-)
Je to příběh o lásce ke knihám a o Carlovi (Knihonoš), který tuhle lásku dopřává i dalším lidem :-)
Líbilo se mi, jak pojmenoval své zákazníky podle literárních postav :-)
Líbilo se mi jeho přátelství se Šašou, to jak si ho získala :-)
Dojalo mě, jak se Šašou pomáhali svým knižním přátelům.
Bylo to čtení o spřízněné osobě :-), milující knihy stejně jako já :-)

Josh
31.05.2022 4 z 5

Laskavý příběh? Naivní? Obojí, možná proto, že nás dnešní doba uzavírá, a nejen za dveře našich bytů a domů. V každém případě je to o knihách, kouzlu, jež přináší lidem a mezi lidi, a pak je to o přátelství a o tom, zda lidem na sobě ještě záleží…. Za mne autorovi díky, že do knihy „vnesl“ vztah tzv. přes-generaci, tedy postavy Carl jako dědeček a Šaša jako vnučka:o)

Mathiola8
29.05.2022 5 z 5

Krásná kniha. Postavy, příběhy vše moc hezké, téma skvělé. Nejen o lásce ke knihám. O tom co nám knihy přináší, o přátelství, o naději. Krásné

Varjohukka
29.05.2022 5 z 5

Tak tohle byla naprostá dokonalost pro všechny knihomoly, hrozně milý příběh a i obálka je nádherná.
Z téhle knížky mám vypsaných asi nejvíce úryvků a citátů za celý svůj knihomolský život.

Sahir
26.05.2022 1 z 5

přečetl-jednou stačilo,podruhé bych se k ní nevrátil

Manifest blech
25.05.2022 5 z 5

To bylo hrozně miloučký. Příběh plný emocí, dojetí, smutek, radost. Krásně vytvořený vztah Carla a jeho nové milé společnice je kouzelný. Moc doporučuju.

vendulanovotna
24.05.2022 4 z 5

Ta kniha pohladí. Záležitost na pár deštivých odpolední, kdy díky Knihonošovi vysvitne slunce. Knihonoš má vlastní svět a velkou lásku ke knihám. A přátelství. Co jiného potřebujeme? Pro mě to byl až takový bezelstný a čistý příběh, možná naivně dětský, ale rozhodně moc hezký.

jindra-svita
22.05.2022 5 z 5

Nádhera! Krásná slova, krásné věty, skvělá poetika a lidské vztahy. Už dlouho jsem nečetla tak příjemnou knížku. Poslední věty jsem chtěla přečíst nahlas kamarádce, ale nedala jsem to. Prostě mě to vždycky mile rozpláče.

Knihoholka.
21.05.2022 5 z 5

Ta je tak krásně napsaná! Ani jedna stránka mě nenudila a při posledních stránkách jsem musela držet slzy dojetí. Šaša je skvělá postava, byla Carlovi sluníčkem a mě vždy vykouzlila úsměv na tváři svou nebojácností a odhodláním.
Láska ke knihám ze stránek opravdu sálá a mně bylo potěšením si tuto knihu přečíst.

Sabča92
18.05.2022 5 z 5

Já jsem tak trochu čekala, že mě Knihonoš mile překvapí. Ovšem ač jsem očekávala pod obálkou cokoliv, to co jsem dostala překonalo veškeré mé očekávání. Knihonoš je ve své podstatě vskutku prostý příběh o lásce ke knihám. Carl knihy miluje a vyzná se v nich natolik, že aniž by mu kdokoliv řekl jakou knihu potřebuje, on to sám pozná. Zákazníci Carla jsou různí lidé, kteří mají své vlastní problémy. Carl se s nimi nestýká mimo roznášku knih, přesto ví, co je trápí. Knihonoš není dlouhá ani náročná kniha. Naopak, její čtení vás mile pohladí po duši. Carl je velmi moudrý muž, který v knize poznamená spoustu krásných myšlenek. Je to důležitá kniha o přátelství, dobrotě a laskavosti.Má přesah, který pochopíte jakmile knihu otevřete. Tato poetická kniha o knihách, jejích postavách a knihomolech, jejíž kouzlo pochopíte až po přečtení. Nedokáži vám slovy vyjádřit, jak je tato kniha krásná, to si prostě musíte přečíst sami.

Jenny46
18.05.2022 5 z 5

Jedním slovem NÁDHERA!!!
Ale je jasné, že každému kniha nesedne. Mě kniha oslovila krásně popisuje, kdo nechce žít bez dobrých knih a opravdových přátel...
Hřejivý příběh nad kterým se zamyslíte o hledání smyslu života. Na mě kouzlo knihy působilo až magicky, něžné pohlazení po duši. Laskavý a moudrý příběh. V jednoduchosti je síla!!!

Ív688
17.05.2022 2 z 5

Knihu jsem přečetla, no nevím, oproti komentářům, které uvádějí jak je příběh zasáhl, tak u mne se tak nestalo, prostě kniha s dobrým koncem...čekala jsem něco víc, celkově nuda..

majule
15.05.2022 5 z 5

"Já půjdu sám a ty sama vedle mě."

...ach, jedním slovem - nádhera!