Knihomolové

Knihomolové https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517513/bmid_knihomolove-YXA-517513.png 4 260 260

Nora je úspěšná literární agentka a ani trochu typ křehké romantické hrdinky. Charlie je zase skvělý redaktor, ale žádný lamač dívčích srdcí. Když se ale tihle dva ocitnou na dovolené ve stejném městečku, začíná to vypadat, že jejich příběh píše někdo, kdo má na nose minimálně troje růžové brýle.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Metafora

Book Lovers , 2022

Kudík
29.07.2023 4 z 5

Od autorky je to má 3. kniha a dá se říci, že zatím asi ta nejlepší. Tento příběh je lépe zpracován, má více vtipu než předchozí a věk hlavních postav v podání Nory Stephensové (32) a Charlieho Lastra (lehce pod 40) také není na škodu. Líbí se mi, že se autorka zaměřila (viz. její průvodce čtenáře) na postavy, které jsou v romantických filmech opouštěny. Tahle nadsázka mě moc bavila a dále vše kolem knih (knihkupectví, tvůrčí a redakční činnosti...). Zajímavé bylo i prostředí, ve kterém se mimo NY příběh odehrává, a to Sunshine Falls v Severní Karolíně. Překvapením pro mě bylo, co vyplynulo z chování ml. sestry Libby, což jsem nečekala, ale ani Nořina dedukce mi moc neseděla. Každopádně vztah mezi sestrami byl velmi krásně vykreslený, a to samé mezi Norou a Charliem, kde s každou kapitolou došlo k jeho prohloubení a odhalení něco z jejich povah a minulosti. 4,5*.

"Je to pocta všem ženám, které nosí značkové oblečení, jehlové podpatky, vlastní červené pero, ženy, které jezdí na rotopedu a jedí hlavně saláty a mají jen velmi málo času nebo nejeví zájem o pečení, táboření či pozorování východu slunce."

Lostinfantasy
28.07.2023 5 z 5

Existují knihy, které ani tak nečtete, jako spíš žijete..

Po dlouhé době nemám snad jedinou věc, kterou bych vytkla u čistě romantické knihy. Miluju hlavní hrdinku Noru, která je skvělá literární agentka a snad ještě lepší sestra. Miluju Charlieho, který je lehce grumpy knižní redaktor.
Užívala jsem si prostředí knihy, které se odehrává na malém městečku Sunshine Falls a kde se naši dva knižní maniaci ocitnou na nedobrovolné dovolené. Také je to město, ve kterém se odehrává kniha Jednou jedenkrát, na které Nora spolupracovala a Charlie ji tenkrát odmítl.
Nora je klasická starší sestra, která má potřebu se o tu mladší pořád starat. Sesterský vztah Nory a Libby můžu jen závidět. Přišlo mi krásné, jak si byly po smrti maminky oporou a zůstalo jim to i teď v dospělosti, i když na sebe už nemají tolik času.
Romantická linka je tu úplně na jedničku. Je to maličko od nenávisti k lásce, maličko slow burn a jejich chemie je dokonalá. Miluju jejich vztah a hlavně to, že spolu komunikují jako dva dospělí, rozumní lidé a není tu žádné zbytečné drama, u kterého bych se musela plácat do čela.

No a hlavní téma knihy jsou KNIHY. Kterému knihomolovi by se to nelíbilo? Navíc je to zajímavé nahlédnutí do literárního světa, které ukazuje, že vydání knihy není lehká záležitost.

Kniha také řeší traumata z minulosti a následnou snahu se s nimi vyrovnat. Moc se mi líbilo, jak to autorka do příběhu zakomponovala, protože to nebije do očí, ale zároveň se nad tím musíte zamyslet.

Musím vyzdvihnout předposlední kapitolu před epilogem, protože za mě byla naprosto skvělá a já ji četla se slzami v očích.

Knihomolové jsou letos první romantika, které dávám plný počet hvězd, protože si fakt myslím, že si to zaslouží.

EvikU.
27.07.2023 5 z 5

Knihomolové je jednoznačně kniha pro KNIHOMOLY. :). Já si knihu opravdově užila. Líbila se mi jak linka romantická, na začátku seznámení nic moc..postupně se vztah Nory a Charlieho měnil z pracovního na přátelský až v lásku. Bylo to krásně postupný, přestože momenty sympatií a přitažlivosti přeskakovaly od začátku.

Moc se mi zamlouval vztah Nory a její sestry. To jak si byly navzájem velkou oporou. Obě bydlí po smrti maminky v New Yorku. Dodržují některé tradice, které měly zajeté s maminkou. Její sestra Libby je potřetí těhotná a zve ji na měsíc dovolenou, aby si pořádně odpočinula a měly jedna na druhou více času.

Na dovolené se nečekaně setkávají právě s Charliem, který ze Severní Karolíny pochází a má tam rodiče. Rodiče vlastní své knihkupectví. Nora je literární agentka a Charlie redaktor. Přes maily si posílají nový rukopis knihy od jedné spisovatelky.

Moc se mi zamlouvalo zákulisí okolo knih. Vznik knihy, knihkupectví, hlášky z knih a prostě vše okolo knih. Navíc je krásně napsaná, vtipná, romantická,...
Nezklamalo mě asi vůbec nic. Nebude se líbit všem, ale dám ruku do ohně za ženy knihomolky toužící pracovat s knihami a pro knihy.

nela3812
25.07.2023 5 z 5

Pokud mi na této knize bylo něco opravdu sympatické, tak hlavní hrdinové Nora a Charlie. Dospělost a především vyspělost hlavních hrdinů byla neskutečně sexy, hravá, vtipná, ale také vážná. Díky nim měl příběh vše, co si jen čtenář od oddechového letního čtení může přát. A vlastně i něco navíc!

Je to jeden z těch příběhů, kde již konec od samého začátku tušíte, ale stejně vám autorka naservíruje tolik pochybností, že možná....? Bude mít i tento příběh stejný sladký a šťastný konec jako všechny ostatní? Do posledního okamžiku netušíte, protože když dva neskončí spolu, neznamená to přeci, že konec není šťastný. Krásná romantická linka plná humoru mi několikrát zamotala hlavu v tom nejlepším slova smyslu.

Příběh těchto dvou je navíc doplněn o náhled do literárního světa a toho, jak vznikají knihy. Jak náročná práce na knize je, a že komunikace s autory není prostě jen tak. Stejně jako komunikace s agenty a dalšími zainteresovanými stranami. Vznik jedné knihy stojí tolik úsilí, že si jej lze jen těžko představit. No a my ji pak zhltneme z jedno či dvě odpoledne!

Moc doporučuji! Krásně zpracovaný příběh, u kterého se rozhodně nebude nudit, ale zároveň po vás nevyžaduje řešení světových otázek.

Hodnocení: 5/5

spencer
20.07.2023 4 z 5

Jedna z mála knih, kterou si zamilujete díky tomu, že se nebere moc vážně. Dělá si legraci ze známých klišé a má protagonistku, kterou si snadno oblíbíte!

Hlavní hrdinkou je Nora, která se odjakživa více ztotožňuje s padouchy než hrdiny. Má vše pod kontrolou a ve své práci je skvělá. V milostném životě to ale není žádná sláva. Charlieho poprvé pozná jako knižního redaktora, ale rozhodně mezi nimi nepřeskočí žádná jiskra. Spíš ji děsně naštve. Jenže na sebe narazí o několik let později, když je Nora na dovolené se svou sestrou, Libby, které kývne na to, že trochu vyleze ze své komfortní zóny. A zatímco se více poznává s Charliem a prohlubuje jejich vztah, zjišťuje, že její vztah s Libby nejspíš není tak skvělý, jak si myslela. Její sestra před ní totiž nejspíš něco tají.

Abych byla upřímná, jedním z hlavních důvodů, proč mě Knihomolové tak zaujali, je velký důraz na sesterství a rodinu. Prozkoumávání dynamiky mezi Libby a Norou, zjišťování jejich minulosti a jejich skvěle zpracovaná charakteristika, mě neuvěřitelně zaujala. Emily Henry se takto povedlo prozkoumat těžší téma, aniž by tím zatížila celý příběh.
Co se týče romantické linky, líbil se mi její směr a oba hrdinové. Reference na známé filmy a knihy rozhodně ději dodaly potřebný svěží vánek, ale přiznám se, že jsem se nemohla zbavit pocitu, že tam něco chybí. Ani při dočítání poslední kapitoly jsem nepřišla na to co. Možná si mě Charlie nezískal tolik, nebo jsem se až moc soustředila na ostatní dějové linky. I přes to ale mohu knihu vřele doporučit. Emily Henry je sázkou na jistotu, když hledáte oddechové čtení. Těším se na její další román.

Ketfl
17.07.2023 4 z 5

Autorka mě mile překvapila, že se příběhu chopila trochu jinak. Kniha je pojatá humorně a dělá si tak trochu legraci z klasických romantických knih. Nora je totiž přesně ta hlavní hrdinka, kterou si normálně chlap nevybere. Ze začátku možná chvíli trvá, než čtenáři Nora přiroste k srdci, ale jakmile se celý děj přesune do malého městečka Sunshine Falls v Severní Karolíně, tak se příběh hezky rozjede. Vtipné úkoly a interakce mezi místními, Norou a Charliem mě moc bavily. U knihy jsem se několikrát pěkně od srdce zasmála. Za mě by neuškodilo ještě více chemie mezi Norou a Charliem, ale i tak jsem celkově s vývojem jejich vztahu spokojená. Konec byl možná mírně natahovaný, ale jako celek knihu hodnotím velmi pozitivně. Čtení jsem si užila a věřím, že si jej užijete i vy.
Pěkné počtení na léto!

KarolinaFifth
14.07.2023 odpad!

Nevím, proč si to dělám. Už z názvu a obálky lze vytušit, že mě text bude týrat. Snažila jsem se. Opravdu jsem se hodně snažila, ale před koncem jsem knihu znechuceně odhodila.

Babouš
11.07.2023 4 z 5

Přiznám se, že po prvních čtyřech kapitolách jsem se lekl, že jsem při výběru letního čtení tentokrát opravdu sáhl vedle, ale jakmile se děj přesunul do Sunshine Falls, začalo mě to bavit a pak jsem si Noru i Charlieho opravdu zamiloval. Bavilo mě, jak si autorka utahuje ze všech romcomových klišé a navíc všechny ty slovní hříčky a humor. Párkrát jsem se opravdu smál nahlas. Konec na můj vkus trochu roztahaný, ale jinak mě to bavilo.

lena.o.knihach
11.07.2023 3 z 5

Na novinku od Emily Henry jsem se hodně těšila. Vyhrála GoodReads Best Romance a má očekávání byla tudíž hodně vysoká. Což (jak se později ukázalo) bylo spíše na škodu.

Je to má třetí knížka od autorky a vůbec nic se nemění na tom, že se mi četla úplně sama. Bavila mě a příjemným tempem to utíkalo. Začátek navíc vypadal hodně slibně.
Hlavní hrdinka Nora a mladší sestra Libby odjedou na pár týdnů pryč z New Yorku a zamíří do útulného maloměsta, kde se jen těžko hledá připojení k internetu. Co se ale nestane... Hlavní mužská postava Charlie, kterého Nora nemá zrovna v lásce, se ocitá na tom samém místě.

Bohužel, ve třetině pro mě skončila veškerá zábava. Na můj vkus si k sobě hrozně rychle a vážně až moc snadno našli ti dva cestu. Chyběla mi tam chemie a ani těch jisker jsem se nedočkala. Bylo sice příjemné s Norou a Charliem strávit pár odpoledne, ale čekala jsem od všeho trochu víc.

TheMelorry
09.07.2023 5 z 5

V pořadí je to pro mě třetí knížka, kterou od autorky čtu a zatím jde o nejlepší z nich. Romantika, která si svým způsobem dělá legraci z obvyklých klišé žánru, hlavní hrdinka, která je v příbězích ta zlá (i když tomu ve skutečnosti tak není), prostředí milovníků literatury... vtipné scény a hlášky, ale i několik dojemných.
Za mě ideální čtení na léto (nejen), u kterého si člověk odpočne, pobaví se nebo načerpá energii.

leny.wood
09.07.2023 4 z 5

Tohle je přesně ta knížka, která je stvořená pro horké letní dny trávené u bazénu, moře, na terase apod. Je v ní smutek, smích, zlost a samozřejmě ji čtete s předpokladem šťastného konce. Knížce by slušelo méně stránek a méně nejrůznějších (mnohdy až těžko uvěřitelných) příměrů. Celkově ale velmi zdařilé.

luculi
08.07.2023 4 z 5

Už od začátku vám musí být jasné, že ti dva (přestože když se potkali a měli blbý den, na první dojem se špatně posoudili) stejně na sebe znovu narazí a bude to jiskřit. Jak jinak. I to, že autorka se bude snažit tam vecpat jiné lidi a překážky v zoufalé snaze zmást čtenáře, ale naprosto zbytečně.

Bylo úsměvné sledovat velkoměstskou holku na maloměstě. I když samozřejmě prostředí nemělo tolik prostoru jako spíše postavy, nějaká ta tajemství a podobně. Jak už jsem řekla, chemie mezi hlavní dvojicí byla jasná jako facka, v tomhle moc utajování ani prodlužování nebylo. A samozřejmě konec jsem uhodla během posledních stran, protože jinak to ani dopadnout nemohlo.

Hlavní hrdinka je trochu rozervaná, takže jde i trochu o to, aby poznala sama sebe, pochopila své problémy, nechala minulost minulostí a konečně se vydala vpřed do lepšího života. Chvíli jí trvalo, než otevřela oči a pochopila, že má problém. Ale naštěstí má sestru a samozřejmě jeho... Když nad tím člověk víc přemýšlí a odstaví vztah postav, tak je tam hodně i ta emotivní psychická stránka, tak trošku dobře ukrytá...

Jde o stokrát ohraný film, který se snaží malými detaily odlišit, je to stále stejné. Ale jsem ráda za prostředí, za pohled do obou světů (popis života v New Yorku, ale i na venkově, protože každé místo má něco), za seznámení s různými lidmi... I za tu romantickou linku, kterou jsem hravě zvládla (v čemž se moc nevyžívám)... Největším tahounem bylo i téma knih, které hrálo důležitou roli. S touto autorkou jsem spokojená, ale myslím, že Alex a Poppy mě bavili o malinko víc...

mikika
07.07.2023 5 z 5

naprosto sladká a dokonalá letní romantika, ideální pro knihomoly... autorka si bere na paškál romantická klišé, aby je ústy hlavní hrdinky - literární agentky cupovala, ale taky v nich nechá Noru hezky vykoupat. špičkování mezi hrdiny neskutečně vtipné. škoda, že každá dobrá kniha musí skončit...

katasokolov
01.07.2023 3 z 5

3/5*

Jedná se opět o milý romantický příběh, přesně na letní večery. Autorka to umí lépe, ale postava Charlieho se jí vážně povedla. Já tyhle zachmuřený týpky můžu.

Ani nějak přesně nevím, co k té knize napsat. Bylo to příjemné a rychlé čtení, ale po otočení poslední strany ve mně nezanechalo praktiky nic. Je to přesně takové to dílko, které se vám v dané chvíli líbí, přesto není příliš těžké na něj vzápětí zapomenout.

Citace z knihy.

- kvůli tomu jsem se do čtení taky zamilovala: pro ten pocit, že se člověk vznáší někde v bezčasí, běžné problémy se rozplynou, všechny starosti jsou jakoby na druhé straně mé metafyzické bubliny.

-) prostředí románu z malého města mne příliš nechytlo, zaměstnání hlavních protagonistů bylo ale super - přestože kniha, již redigovali, stála, alespoň tedy z těch útržků, za starou bačkoru :D.

zuzis
29.06.2023 3 z 5

Dobrá knížka na léto. Líbí se mi nápad trochu "na hlavu postavené" hallmark romcom, ale na to jak je to předvídatelné, je to trochu utahané. Žádnou postavu jsem si nijak extra neoblíbila. Na můj vkus spolu Charlie a Nora tráví málo času, takže čekaná romantika je na mě trochu vlažná.
Styl psaní autorky se mi hrozně dobře čte, takže budu určitě pokračovat - třeba kniha Happy Place mi sedla mnohem víc.

GalaxyR
29.06.2023 5 z 5

Vždyť tohle byla pecka. A to na romantiku běžně nebývám...
Nevím, čím to je, jestli tou nenucenou jiskrou mezi hlavními hrdiny, dokonale fungující chemií a vtipnými poznámkami, ale příběh byl čtivý, svižný, zábavný a já si ho užila.
Přesně jak autorka popisuje v prologu, hlavní hrdinka není klasická klišé dívka, do které se zamiluje muž, který za byznysem přijel do malého města a jež po sobě ve velké metropoli zanechal mrchu přítelkyni, která miluje luxusní zboží a touží po kariéře na vrcholu. Hlavní hrdinka je tou přítelkyní, tím dravcem, kterému nikdo v romantických příbězích nefandí. A to je boží.
Nebudu zabíhat do detailu, příběh je o sesterském poutu, literárních kariérách, málem městě a velkých lidech. Humor je skvělý, skutečně jsem se zasmála a romantika je nenucená a funguje naprosto jedinečně. Rozhodně od autorky zkusím jiné knihy.

Jenny46
20.06.2023 4 z 5

Od autorky jsem četla Letní sázka a zatím vypadá, že téma jsou trochu stejná romantika, knihy...
Takové letní čtení na dovolené u knihy si odpočnete, můžete se usmívat a nemusíte přemýšlet...

PetraN17
12.06.2023 5 z 5

Byla jsem zvědavá, jestli se mi bude i další kniha líbit. Líbila :))
Naprosto mě odrovnal telefonát přítele ze začátku a reakce na něj. Užila jsem si čtení a můžu jen doporučit