Knihomolové

Knihomolové https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517513/bmid_knihomolove-YXA-517513.png 4 260 260

Nora je úspěšná literární agentka a ani trochu typ křehké romantické hrdinky. Charlie je zase skvělý redaktor, ale žádný lamač dívčích srdcí. Když se ale tihle dva ocitnou na dovolené ve stejném městečku, začíná to vypadat, že jejich příběh píše někdo, kdo má na nose minimálně troje růžové brýle.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Metafora

Book Lovers , 2022

bookcase
13.11.2023 5 z 5

Tak ta se v rámci svého žánru povedla. Milá, jiskřivá a vtipná romance s přesahem. Užila jsem si ji.

adorjas
31.10.2023 3 z 5

Veľmi slušná žánrovka v rámci žánru. Pobaví na víkend, vyrelaxuje. Prostredie knižného priemyslu je veľmi vítané.

tracey9
30.10.2023 4 z 5

Knihomolové Emily Henry, letní oddechovka, po které jsem prostě musela sáhnout. Proč? Protože Alex, léto a já mi loni padlo do noty, prodloužilo prázdniny na Mallorce a protože Knihomolové jsou navíc z knižního prostředí! Co jsem za ten rok trošku zapomněla, bylo, jak se mi do Alex, léto a já hůře začítalo. S Knihomoly jsem to neměla jinak, začátek pro mě byl krušný...

Když jsem se ale začetla, autorka mě opět potěšila svým vtipem, který s lehkým nadhledem provází celý příběh Nory a Charlieho. Dvou lidí, kteří mají snad nejméně šancí prožít spolu jakýkoliv románek. A přesto mezi nimi vznikl :) Nora, žena, která žije jen svou prací literární agentky a je známá svou tvrdostí, má také jednu velkou slabost. Svou mladší sestru. Pro tu by udělala cokoliv na světě. Charlie je tvrdý redaktor, který ale když si dílo vybere, je jasné, že z něj bude bestseller. Nedokáže odmítnout pomoc rodině a tak se na nějaký čas stává knihkupcem. Oba naše hrdiny svede dohromady práce na knize jedné Nořiny klientky a to pro mě bylo skvělé, měla jsem pocit, že alespoň maličko nahlížím pod pokličku toho procesu mezi redaktorem, literárním agentem a autorem. Je mi samozřejmě jasné, že realita a román se od sebe liší :) skvělá byla i atmosféra rodinného knihkupectví s vonící kávou. Líbilo se mi i jakým procesem prošel vztah Nory a její sestry Libby. Byl částečně bolestivý, ale nakonec z něj mohl vzejít ještě krásnější vztah

Kniha se mi líbila, byla to příjemná oddechovka, navíc z knižního prostředí. Pro mě osobně je škoda jen toho pomalejšího začátku, nevím, jestli to tak s autorkou prostě mám či čím to je

Já knihu hodnotím 4 z 5 a za knihu na recenzi v rámci spolupráce moc děkuji nakladatelství Grada a nakladatelství Metafora

veronikahessy
26.10.2023 3 z 5

Nejprve jsem si myslela, že žádné slovní hodnocení nenapíšu. K hlavním postavám jsem si našla vztah až v posledních třech kapitolách. Předtím jsem si rikala:hm, klasika, nejdřív se nemají rádi, pak ulitnou, vymýšlejí si důvody, proč spolu nemůžou být a nakonec happy end. To už tu bylo hodnekrat. Jediná změna je knižní prostředí a městečko, které bych dle vyliceni i ráda navštívila. Jako zábavné čtení před spaním dobré, jako rozšíření intelektu ani nějak ne.

knihomolkaL
16.10.2023 4 z 5

Romantické a velmi dojemné. Konec mě naprosto "rozsekal", zas jsem si pěkně pobrečela. A jako bonus práce hlavních hrdinů kolem knih a část děje odehrávající se v knihkupectví. Nora a Charlie si mě naprosto získali, stejně tak její sestra Libby a celá její rodina.

Klímuška
27.09.2023 4 z 5

Nora je úspěšná a supervýkonná literární agentka, která žije svou prací a miluje svůj život v New Yorku. Nejspíš kvůli tomu se jí nedaří ve vztazích. Nejdůležitějším člověkem je její mladší sestra Libby a její rodina. Po smrti jejich matky se o ni stará a dělá to nenápadně dodnes.

Když se na pracovním obědě setká
s redaktorem Charliem Lastrou jejich osobnosti o sebe okamžitě křísnou. Noře připadá, že si moc do noty nepadli a navíc odmítne vydat rukopis její nejlepší autorky.

O dva roky později se oba setkají
v zapadlém městečku Sunshine Falls, kde se odehrává děj onoho odmítnutého rukopisu, z něhož se vyklubal bestseller.
Nora tady na chatě utužuje vztah
s Libby a snaží se splnit její seznam.
A začíná si uvědomovat, že je její život poloviční. Nový rukopis ji ke všemu donutí spolupracovat s Charliem.

Kniha má krátké kapitoly a je psaná ich-formou.
Postavy se mi moc líbily i jejich postupný vývin.
Chemie mezi hlavními hrdiny nechyběla a neobešla se bez jiskření.
Děj se točí hlavně kolem knih, což není na škodu, že?
Dávám 4/5 a pokud hledáte milé odpočinkové čtení klidně po ní sáhněte.

orson
23.09.2023 4 z 5

Četl jsem na dovolené o prázdninách jako oddechovku. A zapisuji ji sem až na konci září a nějak si nemůžu vzpomenout o čem to bylo. To je prostě ta slabší část oddechových knih :) Ale četlo se to dobře a to je na dovolené hlavní :)

veruptackova
19.09.2023 4 z 5

Kniha Knihomolové získala spoustuocenění, mimo jiné i Goodreads Best Romance Award 2022 a to je důvod, proč jsemse rozhodla dát knihám oblíbené autorky Emily Henryové druhou šanci. Letní sázka, která totiž autorce u nás vyšla jako první, mě totiž úplně nenadchla, ale pořád mi někde v hlavě vrtal červíček, co na knihách této americké autorky všichni mají.

Musím přiznat, že Knihomolové lákají nejen svou obálkou, ale i slibnou anotací. Nejen knižní prostředí, ale inetypická hlavní hrdinka, jsou hlavními tahouny tohoto příběhu. Opravdu mě bavilo více nahlédnout do toho, jak to probíhá, když se píše kniha. A izajímavé hlavní postavy rozhodně příběh pozvedly. Většinou se totiž setkáme shlavními hrdinkami typu Nořiny sestry Libby - taková ta milá, možná trochu naivní holka, kterou si každý hned zamiluje. Nora je ale ambiciózní, nebere si servítky a pro někoho až chladná, což byla příjemná změna v porovnání s jinými knihami. Navíc i chemie mezi ní a hlavní mužskou postavou funguje opravdu najedničku a zejména jejich pošťuchování považuju za nejlepší část knihy.

Jak už to však u romantických knih bývá, i tady najdeme v příběhu jistou dávku nereálnosti a několik příliš velkých náhod. A samozřejmě ten závěr. Opravdu v rámci tohoto žánru neočekávám jeden šokující zvrat vedle druhého a ano, asi každý čtenář bude tušit, kam tohle celé povede, ale za sebe mohu říct, že bych uvítala o pár stran méně. Závěr se mi prostě zbytečně táhl, ale celkově knihu hodnotím kladně a jsem ráda, že jsem autorce dala druhou šanci.

3,5*

zuzana2599
31.08.2023 4 z 5

Tuto oceněnou tyrkysovou krásku jsem nemohla minout. A k tomu tak srdci blízký název Knihomolové. Stejnou lásku ke knihám jako my čtenáři má i redaktor Charlii a literární agentka Nora. Mezi oběma knihomoly vzniká láska, jejich komunikace je plná vtipných hlášek a vzájemného popichování. Líbil se mi vztah Nory s její těhotnou sestrou Libby, jejich sesterské pouto je dojemně silné, neboť sestry brzy přišly o matku a staraly se sami o sebe.
Knihomolové je romantický příběh plný vtipu, ironie, bláznivých nápadů, který se odehrává v krásném prostředí Liliové chaloupky v Severní Karolíně !

Nermal
28.08.2023 3 z 5

Přiznám se, že jsem od knížky oceněné Goodreads Choice Awards čekal maličko víc, takže ji hodnotím jako průměrnou. Určitě jsem v rámci žánru četl mnohem povedenější příběhy. Hodnotím to jako příjemné čtení na dovolenou.

Knihomolka97
28.08.2023 4 z 5

Musím říct, že začátek knihy mě moc nezaujal, ale postupně si mě příběh získával a vyklubal se z něj opravdu krásný romantický příběh plný sarkastických prestřelek a jiskření mezi hlavními hrdiny! Navíc se odehrává v perfektním prostředí.

Nora mi nejdřív nebyla extra sympatická, ale dostala mě hlavně svým sarkasmem. Zkrátka miluju sarkastické lidi. Líbil se mi i její vztah se sestrou, i když to nebylo vždy růžové. Charlieho jsem si neskutečně zamilovala. Je to božan.

Knihu vřele doporučuji všem romantickým a knihomolským duším.

nada3314
23.08.2023 4 z 5

Dámy a pánové! Emily Henry nám představuje, knihu KNIHOMOLOVÉ. Dostala za ní ocenění Goodreads Choice Awards Vítěz za nejlepší romanci (2022) Jsem moc ráda, že se dostala i k nám.

Tato krásná tyrkysová kniha s ještě příznačnějším názvem mi nesměla toto léto chybět. Hned jak mi přišla, tak jsem se do ní musela ponořit. Naprosto mi sedla do těchto letních parných dnů.

Autorka mě opět přesvědčila, že její styl psaná mi sedí a vždy se do jejích příběhů začtu a přenesu se na ony místa, které zrovna popisuje. Jsou tak reálné, že bych je neváhala navštívit. Vždy mě dokáže tak nadchnout a svým vyprávění strhnout, že knihu většinou přečtu na posezení.

Co si autorka pro Noru a Charlieho přichystala a co je všechno čeká a nemine, si musíte přečíst sami. Až budete mít chuť na nějakou oddechovku, směle do téhle.
Oba hrdinové jsou fajn, každý má své trápení, které se snaží vyřešit, jak nejlépe umí, ale mají i své cíle a sny, kterých se nechtějí vzdát. Jak to většinou bývá, jejich osudy se spojí a vznikne z toho něco víc.

Letní sázka, kterou jsem četla minulé léto, mi sedla o chloupek víc, ale i tak hodnotím velmi pozitivně a tuto letní romantiku jsem si užila a určitě můžu doporučit stejně nadšeným knihomolům.

Tak ať se líbí, a ať nám všem po přečtení krásně zdobí knihovničky.

vypravecka.
20.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Autorka u nás vydala už několik knížek a tohle je první, která se mi dostala do ruky. Začátek mi připomínal americkou romantickou komedii, která je plná vtipných situací a přitom je pro ni stěžejní rodina.

Možný SPOILER
Hlavní hrdinka Nora je ve svém oboru vyhledávaná literární agentka. Je cílevědomá, neústupná, jde si tvrdě za svým a v práci se jí vážně daří. Jen ta osobní rovina značně pokulhává. Nora je taková holka od vedle, která má na chlapy fakt smůlu. Vždycky ji všichni opustí a ona zůstane sama.

Nora hledá redaktora pro nový román, který zastupuje. Knihu nabídne Charliemu, ten ji, ale odmítne. Jenže z knihy se nakonec stane hit a Nora z toho má škodolibou radost!

Nory mladší sestra, která je potřetí těhotná dostane bláznivý nápad. Ještě než porodí, chce odjet na dovolenou. Její vytoužený odpočinek je zavede do malého městečka v Severní Karolíně, které je předlohou knihy, na které Nora pracovala. Jenže místo vytouženého klidu, Nora opět narazí na Charlieho :)
A ta správná zábava může začít!

V knize se mi velmi líbil vztah Nory a její sestry. Společně tvořily skvělou dvojku, i když někdy to nebylo všechno zalité sluncem, ale měly k sobě blízko, vyrůstaly spolu a byly si vzájemnou oporou. Některé okamžiky mě dojímaly. A navíc Charlie byl božan! Trochu zachmuřený, mrznout, ale bavil mě.

Knížku jsem začala číst už doma a dočetla jsem ji na pláži. Je to milé, hravé čtení, přesně takové, které na dovolenou patří.

vandalindakova
19.08.2023 4 z 5

Další romantická komedie z pera Emily Henry, a moje druhá v pořadí mezi přečtenými. Líbily se mi obě, ale tahle přece jen o chlup víc. Příběh má netypickou odtažitou hlavní hrdinku, ještě většího bručouna, sestru, která se pomalu oddaluje a příjemné venkovské prostředí, které ale neplní očekávání velkoměšťanů. Máme tu také hodně zmínek na knižní sféru, od čtení knížek, přes pracovní pozice, až po zápletky knih a jejich očekávání. To je něco, co musí ocenit každý knihomol.
Tempo krásně plyne, a i když je na romantiku knížka delší, tak mi to vůbec nevadilo. A jelikož většinou víme, do čeho u těchto knih jdeme, tak nás tu sice nepřekvapí taková ta hlavní zápletka, stejně tak ani konec, ale ta kniha dává takový odpočinkový letní vibe, který je ideální na čas dovolených, léta atd. Kniha opět obsahovala vykreslené situace, které umí rozesmát nahlas, alespoň mě teda, protože smíchu při čtení bylo opravdu dost.
Tahle kniha je důkazem toho, že po této autorce ráda sáhnu každé léto.

alexvera
15.08.2023 5 z 5

Uvěřitelná romantika z knižního prostředí, v krásném malém městečku a s dospělými hlavními hrdiny! Tak trošku jednorožec mezi většinou romanťáren, kde máte chuť hlavním protagonistům nafackoval za to, že se chovají jako malé děti.. (Ano, Lásko po španělsku, myslím tebe!)
Je jedno jestli čtete knihy Emily Henry v češtině či v angličtině, v létě nebo v zimě, pokaždé dokáží pohladit po duši.

"Občas, i když začnete číst knížku od poslední stránky a myslíte si, že už všechno víte, tak vás knížka stejně dokáže překvapit."

Zachmuřený redaktor Charlie, sebevědomá literární agentka Nora a dovolená na mém městečku, kde na sebe chtě nechtě každou chvilku naráží. Líbí se mi, že spolu ti dva dokáží normálně mluvit bez toho, abychom četli o myšlenkách typu "co když se mu nelíbím" , "co když ji nepřitahuji". Naopak mě fascinuje Nořina chladná hlava i to, že kvůli lásce nezahodí svůj vysněný život v New Yorku a Charlieho starost o rodiče, kvůli kterým se do Sunshine Falls vrátil..
Příběh nám krásně obohatí i Libbi, která si ke konci příběhu pro svoji sestru přichystá vážně velké překvapení.

"Možná, že člověk může patřit na sto různých způsobů na sto odlišných míst a ke stům různým lidem."

Áňa 998
13.08.2023 5 z 5

V létě pořád někde lítám a tahat klasické knihy není tedy moc praktické. Naštěstí jsem si v aplikaci @bookport_cz našla hromadu knih, které číst. Ale, nebyla bych to já, abych si tam pořád nepřihazovala novinky. Jednou z nich je i novinka Knihomolové.
Už jen podle názvu, pro knihomola romanťáren nutnost přečíst. Kniha vyšla u @nakladatelstvimetafora , a myslím si, že se klidně může zařadit ke knihám jako je Hypotéza lásky a Láska po španělsku...
Do knihy jsem se pustila teď v létě, ale myslím si, že bych si ji klidně schovala i na podzim, kdybych nebyla tak zvědavá.
Příběh se odehrává v malém městečku, které se stalo předlohou pro knihu. Shodou okolností se agentka spisovatelky románu vydá do tohoto města se svou sestrou a potkává zde kolegu, kterého nenávidí. A zbytek je asi jasný.
Dějová linka není nijak komplikovaná, plyne lehce... Ale tady jde spíše o prostředí, ve kterém se kniha Knihomolové odehrává. To je jak ušité pro každého knihomola. Hlavní postavy jsou zároveň také milovníci knih, takže se můžete těšit na hromadu referencí a inspirace ke čtení.
Knihomolové je krásná novinka, která potěší každého milovníka knih, romantiky a hate/love linek. Za mě velké doporučení!

sgjoli
13.08.2023 3 z 5

Na knihu Book Lovers, česky Knihomolové, jsem zaznamenala vcelku pozitivní ohlasy - hlavně od svých oblíbených zahraničních knihomolů, jejichž videa občas sleduju na YouTube. Tak jsem si říkala, že to také zkusím. Četla jsem anglicky a byla to celkem fajn volba.
Jedná se o humorně laděnou romantiku, které čtu obecně spíše méně, ale tady mne zaujalo hlavně to, že se to odehrává v knižním prostředí - hlavními hrdiny jsou literární agentka a knižní editor. Víceméně od začátku je jasné, mezi kým se bude odehrávat ta romantická linka, to nikoho asi ani nepřekvapí. V řadě ohledů je ta romantická linka dost předvídatelná, ale přiznám se, že jsem to ani neočekávala jinak a bylo to docela fajn.
Vlastně jsem dostala to, co jsem chtěla. Hlavní hrdiny, kteří mi nebudou lézt na nervy. Romantiku, která bude aspoň trochu uvěřitelná. Humor, který nebude úplně trapný. Příběh, co se bude dobře číst. Knižní prostředí se tu bude táhnout napříč příběhem a ne jen občasně. A to jsem tady našla.
Nečekejte od knihy nic přelomového. Pokud už máte nějakou romantiku načtenou, asi jste něco podobného, co se objevuje v Book Lovers, v určitých obměnách viděli jinde. S tím, že ale Book Lovers zároveň není úplně to nejhorší čtení. Je to milé, odpočinkové čtení, které zabaví.
Knihu jsem četla v angličtině a možná i to pro mne bylo zpestřením a důvodem, proč mne to vcelku bavilo. Obvykle romantiky v češtině odkládám dost brzo a nechávám je nedočtené, protože na to nemám trpělivost, jak moc průhledné a povrchní texty to z mého pohledu často bývají a jak málo mi to coby čtenářce dává. Ale tady to pro mne možná byla výzva v tom, že jsem se musela víc soustředit na ten jazyk. Nevím, možná to nedává smysl, co píšu, ale faktem je, že když čtu romantiky v angličtině, nebývám k nim obvykle tak přísná, jako když to čtu česky. :-D
Každopádně tady dávám průměrné 3 hvězdy. Na jedno přečtení to je vcelku fajn příběh. Ale není to nic, k čemu bych se někdy chtěla ještě vracet.

ivetdos
07.08.2023 3 z 5

Prostředí knih a zachmuřený hlavní hrdina mě nalákali na knihu asi nejvíc :-) Po přečtení už se takové nadšení bohužel nekonalo a kniha pro mě zůstává průměrným kouskem, i když jsem si u ní příjemně odpočinula.

Tentokrát mi příběh úplně nesedl do nálady a trvalo mi, než jsem se do knihy začetla. Měla jsem pocit, že něco podobného jsem už četla a příběh mě trochu nudil. Slow burn romantika, která je pro Emily Henry typická, mi tu překvapivě docela překážela a ani vtipkování mi moc nesedělo. Asi se ze mě stává morous :-) autorčiny knihy mám jinak moc ráda. Líbilo se mi ovšem prostředí knih a hate to love linka, spolu se špičkováním hlavních hrdinů, které dodávalo knize šťávu.

Je to milá, odpočinková romantika, ovšem autorčiny předchozí knihy mě bavily o fous víc. Do teplých letních dnů to bude pro většinu z vás ideální volba :-)

Ivuska.09
02.08.2023 5 z 5

Opět skvělé jinak to snad tato autorka ani neumí. Aby se vám příběh líbil, je nutné milovat knihy. Hlavní hrdinové jsou jimi totiž neustále obklopeni. Nahlédnete pod pokličku práce redaktora a literární agentky. A samozřejmě se můžete těšit i na romantickou linku!

Prokrastinuji
30.07.2023 5 z 5

Emily Henry - věděla jsem, že existuje, protože její knihy byly všude - Instagram, YouTube, MHD,... Narážela jsem na ní všude, věděla jsem že je populární, ale nějak mě nechávala chladnou... Každopádně všechno se má jednou zkusit, a tak jsem dala šanci Knihomolům - celkem příhodný název, protože já sama se za knihomola považuju a anotace? Úspěšná literární agentka a nerudný redaktor tráví (mimochodem ne tak úplně dobrovolnou) dovolenou na stejném místě. Beru na návnadu, a očekávání jsou celkem veliká :D

Musím říct, že nejsem zklamaná, ba naopak. Příběh mě chytl od první věty. Celkově to hodnotím jako pěknou romantiku, kde mimo jiné sledujeme vyrovnávání se se ztrátou rodiče, vztah sourozenců ( jelikož jsem jedináček, je pro mě občas až fascinující sledovat sourozenecké vztahy), a knihy - jejich psaní, editování,... S ohledem na zaměstnání Nory a Charlieho, nechybí v příběhu zmínky známých děl, a nahlédnutí do knižního světa. Tyhle vložky v příběhách miluju, takže jsem to vítala.

Co mi na téhle knize, ale opravdu hodně sedlo, jsou hlavní postavy. Pozor změna - najednou nečtu o náctileté hlavní hrdince (nebo hrdince, které je lehce nad dvacet), a bylo to poznat! a bylo to skvělý! Nora je workoholička, která z minulých vztahů nevyvázla úplně bez šrámů, velká starší sestra, a nevím, jestli to bude dávat smysl, ale některé její myšlenky mě srážely, ale zároveň mi pomáhaly vstát. Charlie je takový kombo sladkého a sarkastického - nevím jak líp to popsat. Jejich konverzace o tom, proč nechtějí děti? TOP

Uznávám, možná to místy mělo tendence spadávat k určité utahanosti, ale hlavní postavy mezi sebou měly skvělou chemii, nebyla nouze o vtipnost, a mě to bavilo. Takhle si představuji ideální odpočinkové čtení na léto. A rozhodně teď musím dát šanci dalším knížkám od autorky :) Pokud stejně jako já milujete knihy a romance, a máte rádi slow burn a hate to love tropes, tohle by mohla být kniha pro vás :)