Kníhkupectvo na Bylinkovom námestí

Kníhkupectvo na Bylinkovom námestí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463312/bmid_knihkupectvo-na-bylinkovom-namesti-sEq-463312.jpg 4 259 105

Román o krásnych knihách, ich čitateľoch a malebnom mestečku na juhu Francúzska. Natália a Nathan majú dve dospelé deti a sú vo veku, kedy uvažujú o začiatku novej životnej etapy. Rozhodnú sa, že opustia Paríž a vydajú sa do pôvabného stredovekého mestečka Uz?s na juhu Francúzska. Natália tam objaví malé kníhkupectvo, ktoré ju očarí natoľko, že sa rozhodne splniť si svoj dávny sen. Kúpi si ho a konečne môže naplno tráviť čas so svojimi milovanými knihami a ich čitateľmi. Vďaka svojej láskavosti, empatii a pozitívnemu prístupu k životu si Natália veľmi rýchlo získava srdcia návštevníkov obchodíka a postupne sa stávajú jej priateľmi. A tak toto pôvabné miesto plné úžasných kníh ožíva skutočnými príbehmi Natáliiných zákazníkov - či už je to mladučká Cloé s problematickým vzťahom s prísnymi rodičmi, neúnavný cestovateľ Filip, slepý legionár Tarik či poštár Arthur, snívajúci o živote herca. ..... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Metafora

La Libraire de la place aux herbes , 2017

Verrrunka
03.02.2022 3 z 5

No hele, čekala jsem asi něco trochu jiného.
Sice se to četlo moc hezky, ale celé to je tak nadupané motivačními řečmi, že jsem si skoro přišla jak v pubertě, když jsem četla Coelha.

Některé příběhy byly moc hezké, dojemné, citáty o knihách taky super, ale hlavní "hrdinka" mě tak neuvěřitelně vytáčela, že jsem chvílemi myslela, že to odložím...

Tak pokud chcete něco uklidňujícího bez velké akce, nechat si poradit, co máte dělat se životem, tady to je.
Každopádně nápad na knihkupectví, kde se potkávají různí lidé s různými životnímu příběhy je super.

pip11
01.02.2022 4 z 5

Příběh je vyprávěn lehkým a poklidným tempem a provází nás osudy některých pravidelných návštěvníků jednoho knihkupectví na malém francouzském městečku. Kniha je prolnuta víceméně filozofickými úvahami o životě, předkládanými formou titulů knih a dojmů z nich získaných. Bylo to milé a příjemné, byť poněkud rozvláčné.

tulipi
29.01.2022 3 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a celkem mile mne překvapila. Její podtitul: "Řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, kdo jsi.", trefně vystihuje ústřední myšlenku příběhu, která je jakousi osou spojující jednotlivé příběhy / kapitoly pojmenované podle lidí, kteří knihkupectví na Bylinkovém náměstí navštíví a seznámí se s jeho majitelkou Natálií.
Bonusem na závěr je seznam všech knih, které jsou v příběhu zmíněny, takže pokud vás některá zaujme a zapomenete si ji poznamenat, netřeba zoufat!

Gaboskaaa
27.01.2022 3 z 5

Kniha povídek mě na začátku trochu překvapila. Ale vlastně mi povídkový styl vyhovoval. Hlavní hrdinka vypráví příběhy svých zákazníků, propojuje je s knižními tipy a osobním rozvojem, což na mě občas působilo krkolomně. Ale našla jsem v knize mnoho zajímavých myšlenek.

Bubo19
08.01.2022 3 z 5

Hlavní hrdinka se po odchodu dětí z domova rozhodne vyměnit Paříž za malebné historické městečko na jihu Francie. Na náměstí s krásným názvem objeví knihkupectví na prodej, koupí ho, vtiskne mu svůj osobitý charakter, a protože je profesorkou literatury, dokáže svým zákazníkům skvěle poradit. Do takového knihkupectví bych taky ráda chodila.
Kapitoly jsou věnované nejrůznějším návštěvníkům knihkupectví a jejich životům, takže kniha je pestrá a čte se pěkně. Jen mi přijde, že těch myšlenek o tom jak žít, jak vycházet s dětmi, rodiči, partnery a vůbec jak zacházet se svým životem, je tam strašně moc, až jsem měla chvílemi pocit, že nečtu odpočinkový román, ale knihu o osobním rozvoji.

"A nikdy nezapomínejte, že čtení knihy není povinnost, a že když ji po padesáti nudných stránkách odložíme, není to žádný prohřešek, ale nezbytnost!"
"Přijmout to, že existuje část mého života, kterou neovládám, je stejně důležité jako umět přeměnit svoji vůli v činy a dosáhnout toho, co opravdu chci."

slaska77
08.01.2022 4 z 5

Tak předně, celkové téma o četbě, knihách a jejich vztahu k lidem, to je prostě úžasné. Mnoho hlubokých a obecně pravdivých myšlenek, takové pohlazení na duši. Na druhou stranu, forma povídek mi moc neseděla, knížka neměla ani moc velkou dynamiku, nebo vnitřní vývoj. Myšlenka tedy za 5, zpracování za 3, takže z toho mi vychází příjemné 4 hvězdičky.

alzbeta4340
01.01.2022 3 z 5

Jednotlivé kapitoly jsou spíš souborem povídek jen volně spojené osobou vypravěčky - majitelky knihkupectví. Každá kapitola se tak týká jednoho pravidelného zákazníka. Místy jsem měla pocit, že čtu filozofickou nebo sebe rozvojovou literaturu - a ne vždy to úplně zapadalo do děje. Osobně mi nevyhovovaly zkratkovitě popsané osudy jednotlivých postav, a tak i přestože filozofující koncept knihy je nosný a dobře vymyšlený, mám pocit, že kniha mohla být lepší.

PFP
26.12.2021 5 z 5

Tahle knížka byla moc milým překvapením. Lidské příběhy, podpora osobního rozvoje a hlavně úžasný seznam knížek na další čtení. Pravda vypravěčka občas působí trošku moc "učitelsky" - ale jako středoškolská učitelka na to má plné právo.

medlovice
29.11.2021 5 z 5

Tato kniha mě dvakrát příjemně překvapila. Poprvé za to že má hezké ilustrace , které se vztahují přímo k ději. Knih s ilustracemi je málo. Podruhé mě překvapila lidskost , empatie a člověčenství a hlavně jak je tato kniha inteligentně napsána. Asi nejsou v edici 7lásky jen zamilované a romantické příběhy se štastným koncem. A tak jsem si při čtení poznamenávala názvy knih, které mě zaujaly a nevím o nich. Na konci je seznam, což je velmi nápomocné.

cukrovka
28.11.2021 3 z 5

Příjemně čtivá knížka. Není zde moc akčního děje. Je to spíš soubor povídek o několika obyvatelích malého francouzského městečka, které spojuje knihkupectví na Bylinkovém náměstí a jeho majitelka.

Nelička
16.11.2021 1 z 5

To nebylo nic pro mě. Bez příběhu, bez zápletky, nuda.... :-(

Akťavs
19.10.2021 5 z 5

Tahle kniha byla velké pohlazení čtenářovy duše. Děj tak krásně plynul, proložený zajímavými tipy na další knihy ,pěknými citáty a životními příběhy zákazníků knihkupectví, a nejlepší je hlavní myšlenka, když chceš něco ve svém životě změnit, udělej to sám ! Šetřila jsem si chvilky na čtení, protože byly opravdu velmi příjemné. Hlavní hrdinka si splnila svůj sen, který je i mým , pracovat v knihovně nebo v knihkupectví. Také mě překvapilo, že autorem je muž. Je to napsáno velmi čtivě, spíše z ženského úhlu pohledu. Dávám 5 hvězd a doporučuji

JointlieKat94
25.09.2021 4 z 5

Tohle bylo vážně milé čtení.
Nečekejte nějaký děj, je tady krásně popsán život ve vesničce Uzès, příběhy jeho obyvatel, kteří navštěvují převážně knihkupectví, které vlastní Natálie.
Natálie doporučuje knihy na míru, přesně pro člověka, jak ho pozná a co z něj vycítí. Spoustu lidí díky knihám poznává a spoustě lidem díky tomu pomáhá. :)

V knize je popsána velká spousta citátů, které jsou k zamyšlení, a nejsou to jen citáty z knih, jsou to i krásné myšlenky k zamyšlení. A já nad nimi přemýšlela. Knihu jsem dočítala u vody, za slunečného dne a tak mě hezky namotivovala.

Bylo to moc příjemné čtení. Až mě překvapilo, když jsem dočetla, že knihu napsal muž- to bylo vážně překvapení. :)

evikt
11.08.2021 4 z 5

Příjemna poklidna knížka jejíž dej se odehrává ve Francii což má určite kouzlo, lidi, kteří se znají a jedno nahodile městečko kam se přestěhuje nadsena knihkupkyne

Katalina23
15.07.2021 5 z 5

Krásna a príjemná oddychová kniha s prostredia kníh a jej čitateľov :)
Krásne citáty su v tejto knihe ️
Zaradila som ju medzi svoje obľúbené knihy, ktoré si určite znovu prečítam ️ určite odporúčam ️

Karin94
10.07.2021 4 z 5

Krásna a príjemná oddychovka plná kníh od výmyslu sveta a s nádhernými citátmi.
Stále nerozumiem tomu, že túto prekrásnu knihu mohol vymyslieť spisovateľ.
Táto kniha bola nielenže pre mňa krásna, ale aj veľmi poučná.
Ak siahnete po tejto knihe, zaručuje vám, že každú jednu knihu, ktorá tam bola spomenutá, si budete chcieť prečítať.
Spisovateľ to naozaj bravúrne až excelentne napísal.
Je pravda, že túto knihu by som odporučila prečítať asi vyšším ročníkom ako som ja, pretože ja som im až tak nevedela porozumieť. A možno aj tie vyššie ročníky "knihomoľov" budú vedieť viac chápať aj knihy, ktoré tam boli spomenuté. Ak ich samozrejme niekto čítal. Ale aj tak si myslím, že sú všetky tak úžasne a krásne ako ich opisovala hlavná hrdinka Natália.
A všeobecne si myslím, že celé mestečko Uzes podľa autora ako ho opisoval, to musí byť jedna veľká nádhera. Keby som mala možnosť, idem tam okamžite!
Odporúčam všetkym :)

knihovniceS
01.07.2021 4 z 5

Knihkupectví na Bylinkovém náměstí
je kniha trochu psychologická. Román ožívá příběhy zákazníků, které si majitelka představuje a užívá, stručně rozebírá obsah knih a podle děje nabízí zákazníkům, pořádá „sedánky“ a čtení. Setkáváme se s různými typy lidí. Mně osobně nejvíc dostal příběh vojáka Tarika, který po zranění v Afganistánu ztratil chuť do života – na nic nereagoval. Natálie mu chodila číst do nemocnice moji oblíbenou knihu Maminčin zámek od Marcela Pagnola. Tarika poslech četby vrátil do života. Příběhů je v knize víc a každý je jiný, doporučuji.

Little.deer
22.05.2021 3 z 5

Jak jsem čekala, že si ujedu na romantice a že mě knížky z edice 7 lásky budou bavit, že budu romanticky sedět s čajem u jejich krásných obálek, tak nějak nic... takže asi zpátky nohama na zem :) ...

happy-smile
19.05.2021 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Nepřišlo mi to jako klasický román, ale jako takové "deníkové" zápisky majitelky knihkupectví, někoho kdo není spisovatel a prostě tak nějak "neuměle" zapisuje svoje zážitky. Velmi mě teda překvapilo, kdž jsem zjistila, že knihu napsal muž, a tak tedy patrně jde o "normální román". Pořád nevím, jestli styl psaní byl záměr nebo málo zkušeností? Každopádně ve výsledku mi to nepřekáželo. Hlavní hrdinka potkávala velmi zajímavé lidi a jejich prostřednictvím prožívala dobrodružství, o kterých se jí nesnilo. Okamžitě jsem dostala chuť si takové knihkupetví taky pořídit...

hermína14
20.03.2021 3 z 5

Velmi krásné, podnětné a vlídné prostředí záhy zabije hrdinka svou vševědoucí vlezlostí a všeobjímajícím spasitelstvím. Možná proto, že takto vidí "svět ženy" muž?:) Nejde mi na rozum, proč nechal hlavní hrdinku v pozici vypravěče. Jak milá je představa, že by příběhem provázel její manžel; určitě by se obešel bez těch nekonečných citátů. Nebo jen závidím lidem, kteří si pamatují podrobně všechno, co přečetli? V knížce mi bylo dobře, jen Natálie mě dosti rušila:).
"Mohla jsem obrácené stránky doprovázet spikleneckými poznámkami, ze kterých vzniklo tolik našich rozhovorů."
"To hlavní je podporovat spolupráci jako skutečnou alternativu k soutěžení."