Kníhkupectvo na Bylinkovom námestí

Kníhkupectvo na Bylinkovom námestí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463312/bmid_knihkupectvo-na-bylinkovom-namesti-sEq-463312.jpg 4 259 105

Román o krásnych knihách, ich čitateľoch a malebnom mestečku na juhu Francúzska. Natália a Nathan majú dve dospelé deti a sú vo veku, kedy uvažujú o začiatku novej životnej etapy. Rozhodnú sa, že opustia Paríž a vydajú sa do pôvabného stredovekého mestečka Uz?s na juhu Francúzska. Natália tam objaví malé kníhkupectvo, ktoré ju očarí natoľko, že sa rozhodne splniť si svoj dávny sen. Kúpi si ho a konečne môže naplno tráviť čas so svojimi milovanými knihami a ich čitateľmi. Vďaka svojej láskavosti, empatii a pozitívnemu prístupu k životu si Natália veľmi rýchlo získava srdcia návštevníkov obchodíka a postupne sa stávajú jej priateľmi. A tak toto pôvabné miesto plné úžasných kníh ožíva skutočnými príbehmi Natáliiných zákazníkov - či už je to mladučká Cloé s problematickým vzťahom s prísnymi rodičmi, neúnavný cestovateľ Filip, slepý legionár Tarik či poštár Arthur, snívajúci o živote herca. ..... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Metafora

La Libraire de la place aux herbes , 2017

bookcase
03.09.2019 5 z 5

Nádherné pohlazení po duši, příjemné zpomalení v hektických dnech. Tolik citátů, tolik námětů k přemýšlení a hlavně, tolik knih.

Marcela52
02.09.2019 5 z 5

Pohodové čtení pro všechny, kteří mají rádi knihy. Knihu jsem si opravdu užila a také si vypsala několik titulů, které jsem ještě nečetla a které jsou zde doporučovány návštěvníkům knihkupectví. Kniha mě zaujala a potěšila, takže doporučuji všem, kteří si rádi občas odpočinou od akční literatury.

Ivuska.09
19.08.2019 3 z 5

Krásný příběh pro všech, kteří knihy milují. Přemýšleli jste někdy nad tím, čím vším vás vlastně knihy ovlivňují? Tolik nádherných citátů jsem už dlouho v žádném dílku neviděla. Zároveň v sobě spojuje spoustu témat a různé charaktery hlavních hrdinů. Je to čtení, nad kterým budete přemýšlet. A právě to by mohl být důvod i k tomu, abyste knihu přečetli vícekrát.

pajaroh
30.07.2019 3 z 5

Po několika melancholických a přemýšlivých knihách jsem mamce ukradla právě tento počin.
"Román o krásných knihách, čtenářích a malebném městečku na jihu Francie", zní anotace pod sladkým názvem knihy... z toho by se jeden roztekl. Ale intelektuální řeči stranou, kdo sáhne po takové knize, očekává roztomilou oddychovku.
Popisy rozkvetlého venkova, ideálního kamenného městečka (Uzès jsem navštívila a pravda, nic se nepřibližuje typickému francouzskému venkovu tak jako toto městečko), a romantických trhů na náměstí v knize samozřejmě jsou, ale je tam také hromada pěkných úvah o knihách, o tom, co znamenají a jak ovlivňují životy jednotlivých lidí.
A pak jsou v knize nakousnuta různá společenská, politická i osobně-motivační témata, nad kterými vypravěčka - majitelka knihkupectví - dumá (a autor nám tak trochu neobratně podsouvá své názory). Vše psáno prostým "letním" stylem.

Dostala jsem, co jsem chtěla (jednoduché příběhy z příjemného prostředí), něco, co jsem nemusela (ony "osobnost rozvíjející" hovory), ale také něco navíc. Především jsem si uvědomila (a na co je v knize kladen velký důraz) úlohu knih v mém životě, nejen co znamenají a jak utvářejí mě osobně, ale jak moc mi pomáhají v mezilidských vztazích. Už jen ty rozhovory, které s blízkými lidmi o knihách vedeme...

mariva
30.07.2019 3 z 5

U mě je to už profesionální deformace, knihy o tom, jak si někdo zařídil knihkupectví prostě nemůžu nepřečíst. Tahle je navíc z Francie, takže v sobě má i tu báječnou atmosféru francouzských městeček. Příběhy různých zákazníků byly zajímavé a se závistí jsem se dočítala o podmínkách, kterými jsou malá knihkupectví ve Francii podporována vládou, aby mohla obstát v konkurenci těch velkých. Celkově mě ale kniha dost zklamala, protože velkou část tvořily spíš filozofické a psychologické úvahy, které jsem v takové knize nečekala, a obsáhlé popisy různých knih i s citacemi, které se sice daly očekávat, ale bylo jich tam už moc.