Sicilián

Sicilián https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301328/bmid_sicilian-3Iz-301328.jpg 4 726 89

Kmotr / Krstný otec série

Michael Corleone stojí v palermském přístavu. Jeho dvouletý pobyt na Sicílii končí, ale Kmotr ho ještě pověřil úkolem. Do Ameriky se nemá vracet bez muže jménem Salvatore Giuliano. Giuliano – to je legenda, živý idol všech obyvatel Sicílie. Bojuje proti římské vládě, ale skutečný souboj na život a na smrt svádí se šéfem sicilské mafie, donem Crocem. A tento boj musí skončit definitivní porážkou jednoho z nich… Slavný spisovatel Mario Puzo ve svém románu na základě skutečného osudu sicilského bandity vytvořil mistrovský příběh o hrůzných a neúprosných pravidlech mafiánského světa.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Sicilian , 1985

Dera
01.02.2013 4 z 5

V mém pomyslném žebříčku slabě dotahuje tato kniha "Kmotra". Zbytek knih Maria Puza výrazně zaostává...

Mercatino
11.12.2012 5 z 5

Jednodušší než kmotr, hrdina který přiroste k srdci čtenářům.Robin Hood v sicilském podání.

Shimargh
14.09.2012 5 z 5

Dokonalá kniha, kterou přečtete jedním dechem!

Renava
13.04.2012 5 z 5

Keď som prečítala Krstného otca, myslela som si, že ho už žiadny Puzov román neprekoná. Je to vec názoru, ale mne Sicílčan prírastol k srdcu oveľa viac. Prekvapivo som tu objavila dimenzie, ktoré som v mafiánskom príbehu neočakávala - nielen pútavosť, napätie, nečakané zvraty (čo je u Puzza samozrejmosťou), ale zarážajúco aj veľká dávka ľudskosti a dojímavosti, bez umelého sentimentu (aj som veru slzu uronila) a bez mihnutia oka ju zaraďujem medzi svoje "naj" tituly. Navyše, hlavný hrdina (niečo ako taliansky Robin Hood) je jednou z najsympatickejších postáv, s akými som sa v literatúre doteraz stretla.

SuzukiZ
11.09.2011 5 z 5

První mafiánská kniha, kterou jsem od Puza četla-přišla mi i o trochu lepší než samotný Kmotr:)

Jakubisko
04.07.2011 5 z 5

Prostě Puzo...pokud se vám líbil Kmotr, Sicilián je naprostá povinnost. Fakt, že je založený na skutečné postavě sicilského partyzána, dodává celému příběhu ještě sladkou třešničku navrch. Nedá se nedočíst jedním dechem.

Apoxyomenos
13.12.2010

literarne vyspelejsie dielo, ale na druhu stranu slabsi ale aj tak velmi sympaticky pribeh

Steve
30.11.-0001 5 z 5

Sicilián jsem přečetl hned po knížce Kmotrovi.Knížní předloha Sicilián je rozhodně lepší než ffilmová. Film Sicilián hodnotím na 75%, kde titulní roli hraje Christopher Lambert. Kniha100%.

Atheas
30.11.-0001 5 z 5

Sicilian, pro mě nejsympatičtější partyzan všech dob :)))