Sicilián

Michael Corleone stojí v palermském přístavu. Jeho dvouletý pobyt na Sicílii končí, ale Kmotr ho ještě pověřil úkolem. Do Ameriky se nemá vracet bez muže jménem Salvatore Giuliano. Giuliano – to je legenda, živý idol všech obyvatel Sicílie. Bojuje proti římské vládě, ale skutečný souboj na život a na smrt svádí se šéfem sicilské mafie, donem Crocem. A tento boj musí skončit definitivní porážkou jednoho z nich… Slavný spisovatel Mario Puzo ve svém románu na základě skutečného osudu sicilského bandity vytvořil mistrovský příběh o hrůzných a neúprosných pravidlech mafiánského světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301328/big_sicilian-3Iz-301328.jpg 4.4651

Kmotr / Krstný otec 2.

Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Sicilian, 1985

Kniha Sicilián

jana14

V mládí mě z celého Kmotra zaujala jak v knize, tak ve filmu právě ta část, kdy pobývá Michael Corleone na Sicílii a "zasáhne ho blesk". No, mladá holka. Nicméně prostředí Sicílie je pro mne stále zajímavé a kouzelné, takže i Sicilian má na mém žebříčku vysoké hodnocení.

B4LU

Nebylo to to, co jsem čekal. Vhled do praktik mafie se zde téměř nekonal, protože Turi Giuliano (ten sicilián) nepatří k mafii, ale jde o banditu přibližně typu Robina Hooda. Protože se ale děj odehrává na Sicílii, ke kontaktu s mafií zde nutně dojde také.
Byť se zde vyskytují postavy z Kmotra, vůbec nic by se nezměnilo, kdyby tam nebyly, protože na děj mají jen minimální vliv. V podstatě jde spíš o životopisný román novodobého bandity, protože Turi doopravdy žil.

alois.randa

Z kraje jsem se nemohl tak začíst, jako do Kmotra, lehce předvídatelné, ale nakonec jsem se u čtení příjemně bavil.

lucifess

Kniha patří mezi klasiky, kterou jsem jako dospívající nechápala. Kmotra jsem po pár stránkách odložila - co na tom všichni mají? Vrátila jsem se jako dospělá, dala jsem druhou šanci a pokračovala do dalšího dílu. Je pro mě děsivé, jak se vše dá ovládat penězi, vlivem a známostmi. Bylo to vcelku příjemné čtení, ale unesená jsem z toho úplně nebyla.

ErikaKej

Áno toto je klasika, must read... Ja som si ju čítala zároveň s krstným otcom,lebo som vedela že spolu súvisia,teda v určitom momente som prešla z Krstného otca na Siciliána a potom som dočitala Krstného otca. Krásna kniha

adelinka
28.10.2021

Mafia, cirkev a politika ......a sympatický bandita Giuliano. Trochu som sa zo začiatku len tak pomaly rozbiehala, ale potom to išlo. Puzo nesklamal.

speciale88
18.06.2021

Mě se kniha líbila. Bylo to trošku jiné než Kmotr, ale i přesto super. Já doporučuji.

tom2843
11.04.2021

Kmotr se mi líbí mnohem víc než Sicilián, protože od poloviny knížky je jasné, jak všechno skončí. Ale přesto je příběh Salvatora Giuliana zajímavý - sicilský Robin Hood, který bojuje s vládou v Římě, policajty i mafií. Krásně popsaná Sicílie na konci druhé světové války po osvobození Američany, volící komunisty, ovládaná mafií, s Jánošíkem ve svých kopcích.