Krstný otec

Krstný otec https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390880/mid_krstny-otec-QKN-390880.jpg 5 4919 631

Kmotr / Krstný otec série

Témou svetoznámeho románu Maria Puza je gigantický rast a koncentrácia moci newyorského podsvetia a jeho styky so slávnym spevákom a filmovým hercom, ktorý nesie neodmysliteľné črty Franka Sinatru. Tento román položil základy spisovateľovej budúcej literárnej slávy. Krstný otec, hlavná postava, je vodca tajnej organizácie, no ako človek je sympatický a svojim spôsobom aj spravodlivý. Zo svojho sídla na Long Islande spravuje obrovskú ríšu, podsvetie, ktorému podliehajú stávkové kancelárie, odborové zväzy, hazardné herne, pašerácke organizácie a skupiny vydieračov. Najmocnejší a najbohatší Američania sa pred ním trasú, lebo jeho vplyv siaha do všetkých oblastí amerického života – od polície a tajnej služby až k finančným magnátom. Dej románu je rozvetvený: sledujeme tu osudy chránenca bandy, slávneho speváka, priebeh i stroskotanie viacerých manželstiev, životné úspechy jednotlivcov a ich sklamania. A tak sa v tejto „americkej ságe“ prelína svet najmodernejších technických zázrakov s feudálnym svetom násilia a krvnej pomsty – neprikrášlená a autentická tvár Ameriky, napísaná so znalosťou prostredia a zmyslom pre gradáciu deja.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Godfather , 1969

jollie
30.11.-0001 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Naprosto vynikající :-).

Alix

Vynikající kniha.

Rockwood
30.11.-0001 5 z 5

V poslední době jsem se začal hodně zajímat o prostředí mafiánských rodin. Snad to způsobila počítačová hra Mafia, kterou jsem hrál jako dospívající kluk, vlastně stále hraji. Pak moji touhu po poznání prohloubily všechny tři filmy Kmotr, z nichž jen první je podle předlohy a ještě z části ve druhém filmu je kousek předlohy. Ale na všech třech scénářích spolupracoval Mario Puzo sám. Nedávno jsem sáhl po knížce a nelitoval jsem toho. Po přečtení opět nastala situace kdy jsem nebyl schopný určit, zdali je lepší kniha než film. Řekl bych, že obě jsou stejně dobrý a každá verze má co do sebe. Rozhodně kniha obsahovala mnohem víc informací, jak už tomu zákonitě bývá, díky kterým, jsem pochopil snad vše, co jsem nepochopil z filmu. Je to velice kvalitní příběh, dobře zpracovaný jak po písatelské části tak i po té filmové.

Jeanette
30.11.-0001 5 z 5

Díky knize Kmotr člověk pochopí, jak to mezi takovými gangstery fungovalo (nebo možná stále funguje). Každopádně film i kniha, obojí je moc pěkně vyvedené.

gogo
30.11.-0001 5 z 5

Kmotr je fenomén. Kombinace film - kniha je snad to nejlepší, co se v tomto směru kdy vyvedlo!

astarte
30.11.-0001 5 z 5

Moc pěkná kniha a k filmu dodávám, že jen málo filmů točených podle knih je tak přesných a kopírujících děj knihy, jako film Kmotr. Pět hvězdiček pro knihu i pro film :-) .

Komnenos
30.11.-0001 5 z 5

Neexistuje lepšia kniha na túto tému. Jedna z najlepších kníh, ktorú som kedy čítal.

asam
30.11.-0001 5 z 5

Znovu jsem se do ní pustila, po shlédnutí filmu a i když znám děj, přesto je to znovu napínavé . Jedná se určitě o klasiku americké literatury a i naše doba má k tomu co říci. Potvrzuje Balzakova slova" V pozadí každého velkého majetku je zločin"

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

nejlepší z nejlepších - hodnocena ve světě jako nejlepší kniha 20.století - jsem rád, že jsem našel odkaz na výtečně čtenou knihu Kmotr , je toho 76 pokračování, skoro 22 hodin poslechu ---- vychutnávám si to !!!

Ekei
30.11.-0001 4 z 5

Jedna z mých oblíbených knih. Díky neuvěřitelně podrobnému popisu fungování mafie a vazeb mezi jejími jednotlivými členy málokdo věřil/věří, že Mario Puzo sám nebyl jejím členem. Kniha je velice čtivá a po jejím přečtení v člověku ještě dlouho zůstanu mrazivý pocit, že všichni jsou pouhými loutkami v mocenské hře několika vyvolených.

Minion
30.11.-0001 5 z 5

Kmotr... nádhrná kniha, nádherný film...