Klub radostí dnešního dne

Klub radostí dnešního dne https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77153/klub-radosti-dnesniho-dne-77153.jpg 4 72 26

Nový psychothriller Petry Braunové se zaobírá žhavým tématem sociálních sítí, které dramaticky ovlivňují mezilidské vztahy. Jako červená nit se příběhem táhne neuróza a psychóza v rodině Moniky, hlavní hrdinky knihy. Ta vyrůstala u prababičky a pradědy, jejichž psychiku krutě poznamenala válka, a vyrostla z ní narušená osobnost, která to, čím trpěla v dětství, nepřímo vrací svému okolí. Neuvěřitelně si vymýšlí, intrikuje, vytváří kolem sebe atmosféru strachu. Vše pak vyvrcholí, když si Monika na Facebooku založí „Klub radostí dnešního dne“. Brzy zjistí, jak snadno lze ve virtuálním světě lidi ovládat, a zcela popustí uzdu svým manipulativním sklonům. Jednoho dne se jí však věci vymknou z rukou…... celý text

HanaNov
08.08.2013 5 z 5

Výborná (a varovná) kniha o nebezpečí virtuální reality a sociálních sítí.
Klub radostí všedního dne je skvělá kniha s koncem, který čtenáři doslova vyrazí dech už proto, jak je vylíčen naprosto bez emocí, jakoby s chladným odstupem. Knihu jsem doslova zhltla, čte se velice dobře a určitě chytí nejen toho, kdo nějakou sociální síť používá (jakože v dnešní době je těch, co ještě nejsou na facebooku nebo twitteru, opravdu poskrovnu). Kniha spojuje osudy několika osob, které se vzájemně sešli na sociální síti, aby zde našli "přátelství", "lásku" nebo jen pobavení. Je o tom, jak snadno lze ukrást (nebo vytvořit) cizí identitu a jak lehce lze ve virtuálním prostředí lhát, manipulovat s druhými a hrát si s jejich životy.
Vřele doporučuji!

Junior.Ella
29.03.2013 3 z 5

Když si na tuhle knížku vzpomenu, vždy mě zalije zvláštní pocit. Nevím jestli je to tím tragickým koncem nebo výstrahou, která z knížky vychází. Znovu bych si ji asi nepřečetla, ale má něco do sebe.

Kůstka
11.11.2012 5 z 5

Sakra dobré téma, dechberoucí příběh Moniky a neuvěřitelný konec.. hrklo ve mně a zanechalo zvláštní pocit. Mám ráda knížky, o kterých můžu ještě pár dní po dočtení přemýšlet, tahle patří mezi ně.

kamibe
15.08.2012

Tak tohle jsem nečetla moc pozorně. Pořád mi tam něco vadilo. A tak si to za čas přečtu ještě jednou, pozorněji.

bookcase
26.08.2011 5 z 5

Výborně psychologicky propracované. Facebook je dobrý sluha, ale zlý pán, bacha na to!

Márinka
22.07.2011 4 z 5

Trošku naivní. O něco bych zkrátila. Ale jako první literární počit - varování před Facebookem - dobrý :o)