Klinická smrt

Klinická smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447932/bmid_klinicka-smrt-64f328b02dba3.png 4 82 29

Mariin bezstarostný a také trochu bezohledný život se poté, co jsou odhaleny její četné nevěry, otočí o sto osmdesát stupňů. Její manžel neunese skutečnost, že ho podváděla, což vede k tragické konfrontaci. Marie během partnerské roztržky utrpí vážný úraz, v jehož důsledku upadne do stavu klinické smrti. Vidí zpětně celý svůj život a potkává svou osudovou lásku, o kterou ji před lety připravily katastrofické povodně. Svět za prahem smrti ji fascinuje a ona se nechce vracet do poničeného těla, nemá však na vybranou – její cesta ještě neskončila. Má před sebou důležitý úkol, jemuž se nemůže vyhnout, a který úzce souvisí s její minulostí. Marie se probouzí na oddělení ARO a musí čelit všem svým bývalým prohřeškům - jako bumerang se jí vrací sobecké činy, kterých se dopustila. Výlet za hranice smrti změní Mariin náhled na svět i sebe samotnou, a hrdinka se pokouší napravit napáchané škody. Není to ale nijak jednoduché, protože vrtkavý osud se s ní ani trochu nemazlí a času je málo…... celý text

xena2711
20.03.2021 5 z 5

Čekala jsem delší dobu na e-book a teda vůbec nelituji. Super psychologický příběh, který se nedá odložit. Přečteno za dva večery. Pěkně vykreslené téma klinické smrti. Určitě doporučuji.

alnahu
16.03.2021 5 z 5

Za mě spíš psychologický příběh s velice smutným koncem. Postava Marie s kterou nás autorka seznámila v tomto příběhu -je zaměřená pouze na sebe a na své požitky, to se jí stane osudným. Po smrtelném úrazu upadne do klinické smrti ,to Marii zcela změní život -času má ale velmi málo aby napravila chyby ,kterých se v životě dopustila .Opět další čtivá kniha.

LeSk
19.02.2021 4 z 5

Wauuuuu, velmi poutavé čtení, mrazilo mě ke konci knihy po těle. Knihy je určena k zamyšlení, konec byl absolutně drastický, nicméně se mi děj moc líbil, oproti některým předchozím knihám autorky, kde neustále velmi detailně a extrémně zdlouhavě popisuje sexuální hrátky. Ubírám jednu hvězdičku za děsivý, ačkoliv reálný příběh. Předchozí knihy autorky jsou určitě o chlup zdařilejší. Doporučuji.

jasmína
12.01.2021 5 z 5

Pro mě nedávno objevená česká autorka mě nepřestává mile prekvapovat. Vždycky jiné téma, psané tak zajímavě, že se nedá odpoutat pozornost od četby k něčemu jinému. Aspoň já to tak s touto spisovatelkou mám, resp.s jejími knihami.

Moc se mi její knihy líbí, a těším se na další.

rodak
03.01.2021 4 z 5

První setkání s paní Harasimovou Celkem náhodně se mi kniha dostala do ruky. Po prvních stránkách to vypadalo na vztahovou erotickou literaturu. Ale příběh se rozjel nečekaným směrem. Obrat hlavní hrdinky, lehké neprozkoumané tajemno a závěr udělal z knihy velmi zajímavý román. Ačkoliv autorka píše zřejmě většinou pro ženy, určitě přečtu další její počiny.

majík1
30.12.2020 4 z 5

Pěkný román s prvky mystiky a předtuchy.Můžu doporučit, ikdyž má spisovatelka lepší knihy.

flossielex
26.12.2020 5 z 5

Wow! Tohle bylo něco neuvěřitelného! Nic podobného jsem v životě nečetla. Ze začátku jsem měla díky anotaci jistou představu, o čem kniha asi bude a nakonec se z toho vylouplo úplně něco jiného a já jsem byla velice mile překvapená.
Tento čtivý, strhující a poutavý psychologicko-mystický román si vás zaručeně získá, a to ať už obvykle čtete jakýkoliv druh žánru.
V knize bylo strašně moc myšlenek a citátů a tak jsem se nejednou nad něčím zamyslela a to pořádně na dlouho. A proto si myslím, že je to knížka, na kterou jen tak nezapomenu.
Díky autorčinýmu, neuvěřitelně čtivému, stylu psaní jsem musela číst dál a dál, a tak nebýt chvilek kdy jsem se nad něčím fakt zamyslela tak bych měla knížku přečetnou raz dva. Musím uznat, že autorce jdou skvěle popisy a to jak prostředí, tak ale i pocitů a postav. Úplně nejvíc mě okouzlil právě popis stavu během té klinické smrti a toho posmrtného života protože ty bylo zpracováno neuvěřitelně procítěně a věrohodně.
Hlavní hrdinka Marie mi přirostla k srdci i přesto, že to byla sobecká a sebestředná mrcha. O to víc, že nebyla nejhodnější a nejlaskavější osoba pod sluncem, mě to bavilo číst a zajímalo mě, co se s ní bude dít dál. Začátek knihy byl sice pomalejší, ale mě osobně to vůbec nevadilo a čtení jsem si i tak užívala.
Tato kniha se mi opravdu dostala pod kůži a něco ve mně zanechala. Vřele doporučuji!

RoseDadas
02.11.2020 4 z 5

3,5*
Klinická smrt je v pořadí již 22. titulem vydaným českou spisovatelkou Markétou Harasimovou, jež své čtenáře každoročně odměňuje novými příběhy. Podzimní novinka tentokrát vybočuje z klasické osnovy autorčiných děl. Ačkoli se i v této knize čtenáři setkají s nemilosrdným násilníkem a vrahem, vyšetřování zločinu není tou hlavní náplní příběhu.

Knihu bych zařadila do psychologicko-mystického žánru. Hlavní postava prodělává klinickou smrt, během níž její duše opouští pozemskou schránku. Potkává známé tváře a před očima se jí promítají vzpomínky, některé vybledlé, jiné stále živé. Tato zkušenost výrazně ovlivní její další činy po probuzení v nemocničním pokoji.

PavPi
02.11.2020 5 z 5

Moje první knížka od Markéty Harasimové a v žádném případě ne poslední. Hlavní hrdinka Marie i přesto, že to byla sobecká, sebestředná potvora mi přirostla k srdci. Knížka je čtivá, stále mě to nutilo číst dál a dál. Myslím si, že je to knížka, na kterou jen tak nezapomenu.