Úděsné Úterý

Úděsné Úterý https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11366/klice-od-kralovstvi--11366.jpg 4 131 7

Klíče od Království série

Druhý díl nového napínavého fantasy dobrodružství. Artur Penhaligon měl za to, že se už nikdy nebude muset vracet do podivného domu, který ho v pondělí málem zabil do domu, kde se skrývá fantastická a zlověstná říše. Ale další den s sebou přináší nové výzvy v podobě nepřítele jménem Úděsné Úterý, který ohrožuje bezpečnost Arturovy rodiny i celého jeho světa. Aby Artur všechny zachránil, musí od Úděsného Úterý získat Druhý Klíč od Království. A při tomto dobrodružství bude nucen uloupit sluneční koráb, přežít pobyt v prazvláštním pracovním táboře, spřátelit se se záhadným medvědem a postavit se nebezpečným Nicníkům. I po tom všem se bude muset vydat do strašidelných Vzdálených oblastí, aby svedl rozhodující boj... 2. vydání... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Triton

Grim Tuesday , 2004

Luigi1
18.05.2023 4 z 5

Poutavě napsaný díl který se mi moc líbil

ludek.n
13.12.2021 3 z 5

Návrat do podivuhodného Domu, rozděleného na sedm království, které spravuje pomocí sedmi Klíčů sedm Správců, je hladký a plynulý. Artur Penhaligon má nového protivníka - vládce strašidelných Vzdálených oblastí, vlastníka druhého Klíče, který ukryl svou část Vůle uprostřed Slunce. Jmenuje se Úděsné Úterý a stejně jako jeho předchůdce nemá s Arturovým světem ty nejlepší úmysly. Je jasné, že cíl, k němuž Nixův hrdina míří, je stejný jako v jeho Pondělním dobrodružství, jiná je pouze cesta k němu. Úterní výprava, přestože je podobně nebezpečná a plná nástrah, se jeví přece jen o něco jednodušší a přímočařejší. Artur Penhaligon proti sobě tentokrát nemá tak urputně nesmiřitelné nepřátele a také finální měření sil je více o dovednostech, než o boji na život a na smrt. Nix si udržuje fazónu a mistrně s příběhem balancuje na rozhraní mezi pohádkou a klasickou fantasy. Bere si přitom z obojího bez velkého rozlišování a daří se mu vcelku nenásilně spojovat jednotlivé ingredience do životaschopného konceptu. Pořád nicméně cítím jistou odtažitost, která mi brání ponořit se cele pod hladinu vyprávění.

vlkcz
04.02.2021 4 z 5

Čert vem logiku. Vždycky, když autor potřebuje příběh nějak posunout, objeví se nějaké Deus ex Machina a jede se dál. Ale ten gejzír nápadů a fantazie za to stojí.

Hadati
12.06.2017 4 z 5

Druhá kniha této série na nic nečeká a hned pořádně rozjíždí běh děje, což je oproti pomalému rozjezdu prvního dílu skvělá změna. Nikoho jistě nepřekvapí, že tentokrát se Artur musí utkat s dalším Dnem – Úděsným Úterým, a to ještě k tomu na jeho domácí půdě, aby získal další část rozdělené Vůle. Ani na chvilku jsem se nenudil. Jsem zvědavý, co dalšího originálního si vymyslí Nix u dalších pokračování.

Alma-Nacida
20.09.2016 4 z 5

Druhý díl se líbil mně i dceři minimálně stejně jako první, uvidíme, co čeká Arthura v dalších dílech.

AnneMaxe007
03.01.2016 4 z 5

Děj krásně běží od první až do poslední stránky, člověk má chuť hned sáhnout po dalším díle.

Kattiee
11.12.2013 3 z 5

Kniha je velice poutavá, člověk se s ní nenudí. Hlavní hrdina je z reálného světa, takže se s ním člověk lépe ztotožní.

kouzla magie dětská dobrodružství podivuhodná stvoření

Garth Nix
australská, 1963