Klíče království

Klíče království https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427026/bmid_klice-kralovstvi-28c-427026.jpg 5 315 315

Zámek a klíč série

Sourozenci Zámkovi nacházejí mnoho dalších zázračných klíčů i informací o nich. Záhad týkajících se rodiny Zámkových ale stále přibývá. Kulišákova zoufalá snaha o nalezení klíče Omega se stupňuje a nakonec přivádí obyvatele Klíčova k překvapujícímu odhalení.

Horory Komiksy Fantasy
Vydáno: , Comics Centrum

Keys to the Kingdom , 2011

jejda.majda
26.04.2020 4 z 5

Čtvrtý díl byl pro mě zatím nejslabší. Příběh byl super, ale byla jsem trochu smutná z toho, že superschopnosti získávané díky klíčům tady nedostaly větší příležitost, jako to bylo v minulých dílech. Ale pořád platí, že mě tento komiks neskutečně baví!

Morbidus
20.03.2020 5 z 5

Zatímco mi v minulém díle něco chybělo, tento to bezezbytku dohání. Na pozadí vztahových a klíčových problémů (v tomhle díle je doslova překlíčováno) stupňuje Finta své útoky a rafinovanost způsobů nalezení jeho vytouženého klíče. Jak se mu to bude dařit neprozradím, ale konec mě nadchnul před lety i dnes, když jsem komiks četl znovu.
Tentokrát je každá část pojata jinak (ne tak kompaktně, jako minulé díly), ať už se to týká kresby (řeč je zejména o první kapitole) nebo způsobem vyprávění příběhu (zde exceluje například Únor). A jako celek to funguje naprosto famózně. Jen se obávám, že kladným postavám pomalu dochází čas.

Shaxx
24.02.2020 4 z 5

Je to tak krásně barevné a přitom tak neskutečně temné :)
Přesně ten typ příběhu, který kdyby se ke mně dostal dřív, určitě by mě donutil hledat po domě ukryté klíče... Teď jako dospělák to beru trochu jinak, ale i tak mě to baví :)

Lenka.Vílka
23.02.2020 5 z 5

"Break - Before Their Eyes"

("@#$%! Teenageři! Co to s nima sakra je?! Zrovna když se schyluje k pořádný koulovačce, tak musej všechno zkazit tím, že se začnou bavit o vztazích!")

Ten úvod mě rozsekal. Vážně jsem měla problém vůbec číst přes ten všechen smích. Bóďův proslov k vrabcum? A jak si potom sednou na toho sněhuláka? (No, bylo to dobré, tohle jsem zrovna v téhle sérii nečekala.) No, a když potom použije zvířecí klíč? Olala! :D navíc to bylo strašně krásně nakreslený vzhledem k tomu, co se dělo ostatním (kdo četl, ví, co tím myslím). Od rozložení oken po střídání kresby.

V únoru se toho stalo hodně. A když jsme se dostali na poslední den a byl to zároveň konec sešitu a dál nic, byla jsem trochu zklamaná. Bylo tam dost věcí a myšlenek, které šly rozebrat. Ale...Ale to by Detektivové nebyly tak skvělý. A celý se to ukázalo jako naprosto geniální tah, přestože na začátku to působilo jako výsledek "omezeného rozpočtu stran na sérii" a až moc nápadů, které by jinak nešly kvůli prostoru použít. Ale on celkově celý díl působí jako "frky ze zadu v hlavě", tak je snadné se nachytat a v celku to je fakt pecička. Takže já jsem s knihou naprosto spokojená. Konec dosti drsný. A poslední stránka?! Nemám po ruce další díl, tak to bude dost velké mučení :(

PS: pokud někdo ví, odkud ty vrabci vytáhly brejle a čapky, když prováděli útočnou formaci, budu ráda, když se svěříte se svou teorií.

PS: jenom škoda, že už není nacházení dalších klíčů jako bojovka. Ale.."hmm, něco nás napadlo, ale nemáme čas hledat klíče, tak tady"... a hned se jede. Což snadno vypustíte a odpustíte kvůli skvělému ději. Ale je blbé na to hřešit. Na druhou stranu proč ne, když autoři ví, že jim to čtenáři uplácení jinak dobrým dějem, odpustí.

MíšaS.
08.09.2019 4 z 5

Přiznám se, že tenhle díl mě bavil o něco méně, ale konec to napravil. Šup na pětku :)

iLuciferie
29.08.2019 3 z 5

Podle mě zatím nejslabší ze série. Bohužel mi vetšina tohoto dílu přišla hrozně nepřehledná (a místy nejdřív nesmyslná), naštěstí se ke konci vlastně vše vyjasní a člověk pochopí, ale za mě je to zbytečná změna stylu vyprávění..

Svica
29.07.2019 5 z 5

Nedá se říct nic jiného než WAU. Tohle je pecka. Celá série je naprostá bomba. Atmosféra z knihy přímo sálá a vy se sžijete s postavami ani nevíte jak. Chvíli se smějete, chvíli se bojíte a chvíli vůbec nevíte co se to stalo, ale je to super. Rozhodně stojí za to si to přečíst.

Arwen777
29.03.2019 5 z 5

Série Zámek a klíč se stala mojí srdeční záležitostí. Bezmezně obdivuji kresbu a nedočkavě hltám příběh. Tento díl je o poznání krvavější, což úplně nevyhledávám, ale jinak napětí opět graduje. Trochu mě mrzí přílišná rychlost a jen schematické naznačení vlastností dalších klíčů a bojů. Bohužel jsem se v tom ztrácela, bylo to složité na pochopení. A zároveň je to velká škoda, protože právě magie klíčů a boj se zlem, které je neustále o krok napřed, je v tomto příběhu důležitý aspekt děje. Ze všech dosavadních dílů je konec tohoto nejnapínavější a situace vypadá beznadějně. Chvilku si nechám v hlavě doznívat strach a promítat scény a obrazy a pak se vrhnu na další díl.

Wojta777
07.12.2018 5 z 5

Každý díl je čím dál tím víc akčnější, napínavější a krvavější. Joe Hill umí fakticky dobře psát postavy a děj. Hlavní postavy už na něco přicházejí a záporák je více a více vynalézavější. Finále se blíží mílovými kroky a já se nemohu dočkat až si přečtu předposlední díl této úžasné hexalogie. Hodnotím zcela zaslouženými 5 hvězdičky.

Diabel
28.08.2018 5 z 5

Jako jo, bílá barva zde zastupuje hodně symbolů...Ale do háje bílá obálka? Vždyť mi to neladí ke zbytku. Je to jak pěst na oko... Že by skrytý vzkaz od tvůrců, že tady už se nám konečně rozjasní...? A taky jo.
Měl jsem už předtím podezření, co je vlastně ten charismatický grázlík zač, ale tady se mi to zcela potvrdilo. Co mě ale dost mrzí, je ten neskutečně rychlý spád. Zatímco v předchozích dílech se věnovalo jednotlivým klíčům více pozornosti a mohli jste si jejich magie užít do sytosti, tady to vzal Hill všechno strašně hopem. Je to hrozná škoda, protože každej klíč by klidně mohl mít vlastní knihu. Nebo půl knihy a nejen stránku či bublinu. S tím taky souvisí i to, co ty klíče probouzejí... To samozřejmě taky zaslouží víc stran... Myslim si, že tahle série by snesla určitě o dva nebo čtyři díly navíc a nic by se nestalo...
Nicméně můj oblíbený záporák nezklamal a ukázal, že je přece jen před námi o dva tahy. Vlastně mu všechno hraje do karet a nic ho nerozhází. Okolí tančí, jak on píská...

Moje hodnocení 9/10

trudoš
10.02.2018 5 z 5

Tohle album má trochu pomalejší začátek a Hill s Rodriguezem už zcela rezignují na zákonitosti gradace, takže si plně ujíždějí na magických možnostech, které jim kouzelné klíče nabízejí. Přičemž kapitola skládající hold Billu Wattersonovi je zkrátka skvělá. V druhé půlce se ovšem vše zlomí a vyprávění opět nabere ten správný směr. Zápletka se navíc během okamžiku nečekaně vyhrotí a příběh tak končí v hodně zajímavém momentu. Doporučuji proto mít další díl hned po ruce, jinak váš večírek nedopadne právě vesele.
Pravdou je, že autorům maličko zazlívám, jak přicházejí s dalšími a dalšími klíči, přitom ale některé z těch starých zůstávají v zapomnění. Dokonce mám pocit, že už se ani příliš neřeší, kdy a kde byl který nalezen, prostě tu najednou je a už se hraje podle nových pravidel. Podobně mi vadilo časté přeskakování věcí zřejmých, jako třeba kdo s kým aktuálně chodí a jak moc zle se vyostřuje situace v rodině, což ve mně neustále vyvolávalo dojem, že mi jeden dva sešity někde unikly.

evickakyticka
21.12.2017 4 z 5

Super! Po předchozím díle se konečně něco děje. Příběh graduje, zajímavý je hlavně konec. Moc se těším na pokračování.

jarynek
16.11.2017 5 z 5

Za mne dosud nejlepší díl. Po trojce jsem si říkal, co chtějí autoří dělat ještě s dalšími třemi díly, když už děj skoro plyne k finále. A oni si se čtenáři v této knize tak neuvěřitelně pohráli. První kapitola s odkazem na Calvina a Hobbse funguje, hodí se na ukázku dětského vnímání světa (obdobně dále kresba vnímání světa z pohledu Rufuse - Zvláštní čety) a zároveň výborně dává vyniknout naturalisticky pojatému vyobrazení souboje se psy. Hodně mne také pobavil seznam pacientů psychiatrické kliniky (G. Ennis, T. Gilliam, D. Adams, ...:)). Kupa maličkostí a odkazů z minulých knih dostala své místo, ale zase kupa jiných věcí se nově objevilo. Děj neskutečně utíká a finále tohoto dílu úžasné. Máme se na co těšit, je tu spousta postav, které mohou do děje ještě promluvit, či mohou být na další stránce obětovány.

Nevimm
03.09.2017 3 z 5

Kápánek se v tom ztrácím už.

Ingenír
27.10.2016 5 z 5

Paráda. Nejlepší a nejmrazivější kniha celé série. Takhle má vypadat pořádný příběh. Krásně rozděleno, perfektně načasováno a všude plno beznaděje.

LadyCharlene
07.10.2016 5 z 5

Zámek a klíč je pro mě první zkušenost s pořádným komiksem. Teprve třetí a čtvrtý díl začíná být pořádné drama, o bože, prosím, ať to někdo natočí... Nemůžu se dočkat, až si budu moci půjčit poslední dva díly, příběh zde graduje, ten začátek, pro to nemám ani vyjádření, uchvátil mě, moc se mi líbí detaily v kresbách, ale trošku mě štve zaslepenost Kinsey, bohužel jsem už z její postavy vyrostla a nejhorší je, že ten " nejmoudřejší a nejprozřetelnější" je tady Bóďa

Pavo.Klima
05.07.2016 5 z 5

Akce má zas švih! Hrátky s kresbou. Příběh frčí... Bóďa si ty kamarády snad... Jak se mění úhel pohledu, tak se zkraje knihy mění styl kresby. Spád kalendářního charakteru. Tyler sčítá body... Finále to ale ještě není! A já jsem nejvíc zvědavý, co tomu současnému dění předcházelo!

kethy
28.05.2016 5 z 5

Zatím nejlepší kniha v tomto příběhu. Opravdu napínavé, akční, krvavé a plné temného humoru.

Kapis
04.05.2016 5 z 5

Ufff....tak ke konci jsem už ani nedýchal a četl jsem i za chůze! Dlouho se mi nestalo, že bych tak prožíval osudy postav v knize a v duchu se modlil, ať udělají to či ono a toho zasraného Zacka odhalí. A každý drobný detail nahrával jen jemu. Je až úchvatné, jak to má autor všechno promyšlené dopředu a jak dokáže stupňovat napětí. K tomu zcela dokonalá kresba a máme tu jednu z nejlepších sérií, co u nás kdy vycházela. Díl s poctou Calvinu a Hobbsovi (tedy Wattersonovi) s měnící se kresbou mezi realitou a Bóďovými fantaziemi byl vskutku originální. Díl Únor, kde to šlo všechno tak trochu zkratkou a každý (víkendový) den na smrt bojovali s jiným projevem Démona, vypadal jako nějaká parodie nebo sen, ale nebyla. Tak teď to chce zpátky Rufuse, ať rozlouskne, kdo vlastně okupuje Bóďu. Nebo to bude jinak;)?

LordSnape
30.04.2016 4 z 5

Série jako na houpačce. Po poměrně nudném a vlažném dílu se opět děj posouvá a konečně něco začíná dít. Záporák konečně odhaluje karty a za sebe mohu říct, že mě to bavilo.