Kletba vítězů

Kletba vítězů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384949/bmid_kletba-vitezu-keY-384949.jpeg 4 412 105

Kletba vítězů série

Některá vítězství stojí víc, než jen velký balík peněz... Jako dcera mocného valoriánského generála si Kestrel užívá bezstarostného života. Její osmnácté narozeniny se ale blíží a ji čeká zásadní rozhodnutí: buď se přidá k armádě, nebo se vdá. Když jednoho dne míjí na trhu místo, kde právě probíhá prodej otroků, upoutá její pozornost mladík hrdě vzdorující ponížení, kterému je vystaven. Kestrel se impulzivně pustí do dražby a vyhraje. Vítězstvím však na sebe přivolá kletbu, jejíž následky ji budou stát mnoho. Zakázané přátelství, které mezi nimi záhy vznikne, se stane nebezpečným nejen pro ně, ale i pro celou zemi. Kestrel – představitelka silného národa dobyvatelů a válečníků, a Arin – otrok z pokořeného národa Herranů, se totiž stanou důležitými figurkami ve vysoké politické hře plné intrik, tajemství a zrady... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Winner's Curse , 2014

AniDi
01.04.2020 3 z 5

Po přečtení prvního dílu bych řekla celkem dobré. Měla jsem trochu problém s otázkou otroctví a příliš jsem nevěřila hlavním hrdinům nehynoucí lásku, která byla naznačovaná. Naopak oceňuji inteligenci hlavní hrdinky. Jsem zvědavá na další díl, který už čeká :)

Pawel973
28.03.2020 4 z 5

relativně dobra kniha ale čekal jsem víc, nevim jestli se mi chce do dalšího dílu

leník511
23.03.2020 4 z 5

Úžasný příběh, který stojí za přečtení.

Lucuschka
29.02.2020 5 z 5

Kniha se četla dobře a moc se mi líbil příběh i zpracování. Už se těším na další díl a velice mne mrzí, že série nebude kompletně v knižní podobě. Ovšem 3.díl už jsem zakoupila v e-knižní podobě, abych nepřišla o závěr.

Zatoulana
27.02.2020

První díl jsem si naprosto oblíbila, opravdu. Ten svět je tak úžasně propracovaný od historie, náboženství, národnosti, zvyků, přírody, módy... Obdivuji autorku za to, jak to dokázala do nejmenších detailů promyslet.

A ten příběh? Nádhera. Přestože se jedná o klišé "zakázaná láska" autorka to dokázala svěžím způsobem dostat na papír a vytvořila z toho něco krásného. (A těch pár předvídatelných částí? Čert je vem.) Obzvláště ty zvraty a intriky byli skvělé. A také se mi líbilo myšlení postav. Líbí se mi, že autorka primárně používala pohled Kestler ale čas od času aby navodila napětí použila i pohled Arina a zároveň tím čtenáře zasvětila i do jeho pocitů.

Kniha se mi opravdu četla jako po másle a nemůžu si ji vynachválit.

Borufka_9
03.02.2020 3 z 5

No...četlo se to docela dobře, ale je to tak obehrané a předvídatelné...škoda. Jen úplný konec si vysloužil třetí hvězdu.

DeathHarmony
04.01.2020 4 z 5

Příběh je relativně poutavý. Je to hezky vymyšlené, ale takové trochu... no, jak to říct... jednodušší? Myslím to tak, že nebylo těžké říct, co se stane. Děj byl v mnoha ohledech předvídatelný, ale i tak mě to nějakým způsobem bavilo:) Postavy jsem si rychle oblíbila (logicky ne všechny, že jo) a jelikož to byla jediná věc, kterou jsem s sebou měla na nudné dovolené, tak jsem ji přečetla velice rychle.
Rozhodně si chci přečíst druhý díl, i když není na prvním místě mezi knihami, na které se extrémně těším, pořád tam někde je. Doufám, že brzy najdu čas a koupím si ji.

Malinali
07.11.2019 4 z 5

Prvních asi 150 stran mi přišlo, že se všechno táhne.. Ale pak už vše začalo dávat smysl a rozjel se i děj. Přečteno za dva večery a další díl určitě chci. Zajímavý námět, i překvapivé zvraty.

Monah
26.10.2019 3 z 5

Příjemně se četlo ale hlavní hrdinka mi lezla krkem. Taková ta osoba všechno ví, všechno zná a všude byla. Jediné co jí nejde je boj který vlastně ani nepotřebuje. Další díl si sice přečtu ale moc nadějí do toho nezvládám.

whiolet
19.09.2019 4 z 5

Neměla jsem problémy se zacist ba naopak! Postavy jsou sympatické a děj neměl plochá místa na druhou stranu tomu chybělo to "něco" navíc. Takže za mě 4* a těším se na pokračování.

andrejci
14.08.2019 5 z 5

Tohle mě hodně bavilo. Čekala jsem, že Kestrel bude bojovnice. I tak jsem byla mile překvapená. Bylo to takové tajemné a na rozdíl od jiných knížek to nebylo náročném v tom, že se tam hodně zbytečných věcí nepopisovalo. Těším se na další díl.

warca
14.08.2019 3 z 5

Nedokážu se rozhodnout, jak tuto knihu hodnotit. Pro mě byl příběh takový plochý. Začíst jsem se chvílemi dokázala, ale pokračování číst nebudu. Hlavně z toho důvodu, že předpokládám, že děj rychle zapomenu. Postavy mě neoslovily. Jejich chování bylo dost často nelogické.
Nechápu, jak může mít tahle kniha tak pěkné hodnocení. U mě je to slabý podprůměr. A to jsem fantasy kniha přečetla spoustu, abych mohla porovnávat.

nikola3989
29.07.2019 2 z 5

Příběh mi přišel strašně jednoduchý, děj se udával velmi rychle a skokově. A co bylo nejhorší - český překlad. Neskutečně mnoho chyb a stejný počet vět, které nedávaly smysl. Možná to je i hlavní důvod, proč mě čtení nebavilo. Ale aby to nebylo jen hanlivé, o posledních sto stranách už bych i řekla, že se četly dobře a bylo to i zajímavé a napínavé... Vysvětlí mi někdo, jak vůbec může vyjít kniha přeložená tak špatně?? Kdokoliv?

Maják498
21.07.2019 5 z 5

Doporučuji si přečíst!!!!!
Snad jediná věc ty konce už se těším až vyjde další díl. (konce nechává otevřené a to vás chtě nechtě nutí si přečíst další díly)

Elize
04.07.2019 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, je to opět něco trochu jiného v sekci fantasy. Musím ocenit, jak je knížka psaná čtivě. Moc nechápu, proč se hlavní hrdinka tolik přátelí s Jessou, když nemají absolutně nic společného - to je trochu jak vytržené z romantického filmu. Jinak je děj plynulý a romantická linka se vyvíjí celkem přirozeně a důvěryhodně.

Ceile
27.06.2019 3 z 5

Jedna z knih, u kterých jsem váhala, zda dočíst či nedočíst... nakonec jsem si říkala, že když už jsem ve třetině, tak to zvládnu. Nedokázala jsem se vůbec sžít s hlavními postavami, jejich chování i dialogy mi občas přišly jako z jiného světa, občas mě to až rozčilovalo. Přiznávám se, že chování hlavních hrdinů ve mně občas probouzelo nutkavou potřebu chytit je "pod krkem" a zatřást jimi. Druhý díl si nechám ujít.

Ivka14
22.06.2019 3 z 5

Na začátku mě kniha moc nebavila, ale pak se to obrátilo a moc mě to bavilo a už se těším na pokračování!

Sabča92
18.06.2019 4 z 5

První díl se mi opravdu dost líbil. Sedla mi hlavní hrdinka. Smyšlený svět sice neexistuje, za to se v něm nevyskytují žádné fantasy prvky a lidé řeší i životně důležité věci jako například dostatek vody. Při čtení jsem měla před očima svět starověkého Říma nebo Řecka a to mě opravdu hodně bavilo. Závěr byl překvapivý a poměrně uspěchaný. Jinak se děj v knize pomalu vyvíjel.

Francesca14
02.06.2019 3 z 5

Z knihy jsem hodně rozpolcená, moje hodnocení se pohybuje někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, zatím dávám čtyři a uvidím, jestli se to s odstupem nezmění. Líbila se mi společnost v něčem připomínající Starověký Řím a i zápletka je poměrně dobrá, ačkoli se vyvinula úplně jinak než jsem čekala. Je to i docela napínavé a od poloviny knihy hodně čtivé, styl psaní mi vyhovoval. Pak tu ale byly věci, které mi dost vadily - za prvé, vztah mezi Kestrel a Arinem měl hrozně nerovnoměrný vývoj, nebyly tam skoro žádné plynulé přechody a proto jsem měla dost velký problém jim to uvěřit. Stejně tak Arin byl první polovinu knihy naprosto jiný člověk než ke konci a zrovna moc mi k srdci nepřirostl, stejně jako většina postav a místy jsem se dost nudila. Kestrel ale ke konci nebyla špatná postava a skončilo to taky zajímavě, takže se určitě pustím do dalšího dílu.

Carol96
02.06.2019 4 z 5

Takhle kniha pro mě byla jasná volba, nejen podle recenzí, které jsem na ni četla, ale také díky krásné obálce a velice zajímavé anotaci.

Do knihy jsem se pustila okamžitě, když jsem si ji donesla domů, ale raději jsem neměla žádná velká očekávání.

Musim říct, že jsem byla velice mile překvapená. Kniha se četla úplně sama a příběh mě opravdu bavil. Hlavní hrdiny Kestrel a Arina jsem si okamžitě oblíbila a prožívala jsem s nimi celý příběh. Ne vždy se v knize dělo něco zajímavého, ale ani v těchto pasážích jsem se nenudil.

Autorka píše velice čtivě a jen tak vás nenechá od knihy odejít. Za mě tedy jedno velké překvapení a rozhodně mohu doporučit. Za mě velké plus, že se jedná o sérii. Jsem zvědavá na pokračování.

Hodnocení 4*/5*

přátelství mořeplavba láska romantika