Žrádlo pro psy

Žrádlo pro psy https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260840/bmid_zradlo-pro-psy-Fbf-260840.jpg 3 126 32

Kladivo na čaroděje série

Devátý svazek unikátního knižního seriálu psaného v intencích subžánru městské fantasy v hlavní roli s týmem netradičních detektivů bojujících proti nadpřirozenu. Pondělí jak malované! U ranní kávy se zmasakruje firma plná bankéřů; v městském parku něco ukusuje lidem hlavy; gigantické psí bestie si v podzemí brousí zuby na hlavní chod. Pro Felixův tým to začíná jako klasická fuška, ale už odpoledne je z toho klasický boj o holý život. Poučení? Pes je občas nejlepším přítelem člověka až ve chvíli, kdy ho tráví v žaludku. Na břehu řeky ožívá mrtvá zvěř, technomagická zařízení hučí pod chodníkem, pražské letiště se chystá na přistání armádního speciálu se čtyřnohou atomovkou na palubě… A to je teprve pondělí.... celý text

jiri.one
14.11.2016 2 z 5

Tak tohle není dobrá kniha. Je sice zajímavý nápad nechat do smotků masa vtahovat negativní lidské emoce a pak s tímto masem krmit obrovské psy. Nechat tyto psy zápasit v aréně je vlastně ještě lepší nápad, ale chtělo by to daleko více zabalit do tajemna a nebo to prostě jen nedoplňovat nechutnostmi. Přece jen bisexuální megapes, který svého soupeře ojede s důrazem na to, aby nevyvrcholil, tak o tom já teda číst vůbec nechci. No a ženská s dvěma pohlavními údy, s tím druhým (s druhou? :)) snad v kotníku nebo kde, nebo chlápek, který neustále masturbuje, aby na tyto dva údy trénoval, tak to je věc, která mě v příběhu vyloženě štvala. V téhle sérii chci číst o magii, chci se pobavit u Vincencovo jednostraně orientovaného chování a nechci se neustále děsit, že přijde nějaká další sexuální úchylárna!
Dávám hodnocení 35% a to tlačím body nahoru jen kvůli dobrému nápadu, jinak by to dostalo sotva půlku.

Hadati
20.10.2016 2 z 5

Ve zkratce, otřesné. Jste-li příznivci této série, raději přeskočte tento díl, o nic nepřijdete a nezkazíte si dobrý dojem z předchozích knih.

Podrobněji: Velké zklamání celé této série. Ostatní autoři, kteří pronikli do tohoto světa vytvořeného Pavlovským, dokázali více či méně vytvořit příběhy, které do něj dobře zapadly. Tomuto autorovi se to však vůbec nepovedlo. Nápad jako takový nebyl až tak špatný, ale chování našich hrdinů dost vybočovalo od toho, jak je známe. Celá skupina našich „detektivů“ najednou má schopnosti jak nějací superhrdinové od Marvelu. Omezení jejich schopností, která z nich sice dělala lidi s magickými schopnostmi, ale stále je ponechávala lidskými, jsou najednou bez vysvětlení odbourána. Navíc, všechny postavy v této knize jsou až abnormálně a zbytečně sprosté, a to včetně hlavích postav. Mně sice nějaké to sprosté slovo nevadí, ale nechápu, proč k tomu autor přistoupil. Předtím jsem od něj však nic nečetl, takže je možné, že je to jeho běžný způsob psaní, což však těžko může být omluva za to, že tento zapůjčený svět zmrvil. Pochopte, kdyby tam byl sprostý jen Vincent, tak se nad tím asi ani moc nezamyslím, ale oni tak mluví opravdu všichni. Felix, který sprostý občas bývá, ale mluví tak jen ve vyhraněných situacích. Walter, který si velmi rád hraje na slušného gentlemana a vzdělance, a tedy to také není jeho styl. A dokonce i Klaudie občas použije nějaké méně vulgární slovo, kdy i u ní to je něco, co by její charakter vypustil z úst jen v opravdu velmi vypjaté situaci a ne během relativně běžného rozhovoru. Takže, příběh zcela průměrný s žádnou závěrečnou pointou, a co je horší, zničení charakteristik hlavních postav a jejich schopností. Za mě tedy dost velké znechucení, kdy jsem knihu dočetl jen s velkým přemáháním, a to jen proto, abych neměl žádnou díru v této jinak skvělé sérii.

Pravda.Shin
20.09.2016 odpad!

Co to SAKRA bylo? Kam se poděl humor? A co to bylo za slátaný, zmatený děj?

Budulman
27.08.2016 odpad!

Nemůžu si pomoct, ale tohle je tak neuvěřitelná slátanina, ve které autor naprosto neúčelně a zbytečně používá neobvyklá slova, která za prvé ničehož nic nevylepší a ještě ve zbytku věty vypadají dost nepatřičně... a polovina čtenářů ani nebude vědět, co maj mít za význam...
Co nedoženou tato slova, to dohání autor totálním nesmyslným rozepisováním všeho, které vede maximálně k tomu, aby se čtenář v textu ztratil, ale chápu, že to vyplní spoustu stran, takže máme ve finále potřebný počet normostran... Možná bych to přirovnal k tomu, když v herectví herec "přehrává"... Tady se dost "přepisuje"... a je to na škodu.
Omlouvám se, ale je to první díl Kladivácké serie, který jsem nedočetl a ani nedočtu!

Solverino
16.08.2016 1 z 5

tak bohužel nejhorší díl, ani jsem to nedočetl... poslední třetina byla velké utrpení a nakonec jsem to vzdal. Pár zajímavých nápadů (potkani apod.) ale celkově jak měla série pěkně našlánuto, tak jde tímhle do kopru... škoda. Ze začátku to bylo hodně dobré až super.

Dandulka
07.03.2016 3 z 5

Tento díl byl asi nejhorší z celé série, snad ten příští bude lepší.

jan8470
22.11.2015

Darek Šmíd Kladivo na čaroděje – Žrádlo pro psy
Kladivo na čaroděje je podobně jako J.F.K. série kdy několik autorů sdílí jeden vytvořený vesmír s daným hrdinou či hrdiny. Jde o fantasy odehrávající se v současné Praze. V Praze kde kromě skvělé práce Magistrátu, ucpané magistrály a přecpaného metra funguje také magie. A s jejími vedlejšími účinky se již devátým dílem snaží vypořádat tým paranormálních vyšetřovatelů na ne až tak volné noze vedený Felixem Jonášem. Kladivo na čaroděje je dítětem Jiřího Pavlovského, který vybírá ty, kteří se na nových příbězích budou podílet. Někdy jsou to známé autory, jako například Dušan Fabian či Martin D. Antonín, nebo naopak tváře zatím méně známé.
Devátý díl série nám předkládá autor většině fanoušků fantastiky nejspíš neznámý, i když s fantastickým žánrem nejednou koketoval. Darek Šmíd je mužem mnoha povolání. Scénárista seriálů Comeback a Vyprávěj, překladatel komiksů (Transmetropolitan) a redaktor například internetových stránek Reflex.cz. Pro Ikarii kdysi napsal povídku „Urvi mě nohu, řekla barbína“ a v časopisu ABC publikoval fantasy komix Archibaldova dobrodružství.
Jak je psáno v anotaci. U ranní kávy se zmasakruje firma plná bankéřů, v městském parku něco ukusuje chodcům hlavy, gigantické psí bestie si v podzemí brousí zuby na hlavní chod a na víc se ztratí Vincenc…
Darek Šmíd nám předkládá klasický případ týmu Felixe Jonáše. Něco, co začíná, jako standardní vyšetřování paranormálního jevu se během pár stránek zvrhne v kolosální průšvih a boj o přežití.
Tedy přesně to, co máme mi, fanoušci na této sérii rádi. A k tomu přihazuje spoustu drsné akce, černého humoru a hlášek. Takže těch bezmála sto šedesát stránek člověk zhltne ani neví jak a najednou je tu grandiózní finále a vám nezbývá nic jiného, než se těšit na další díl.
A já osobně za velké plus považuji především v pravdě geniální zápletku. Jsem také moc rád, že se autor drží vytyčené linie a nejen že využívá odkazů na předcházející díly, ale především nám více přibližuje dalšího z členů týmu, jímž je Vincenc. Tak jako nám Pekelná šleha minule stejně hezky přiblížila Waltera. A své nezastupitelné místo tu má i má milovaná Praha se stříbropěnnou Vltavou a to se počítá.
Jen mě možná trošku mrzí, že se nám na trati někde vytratil původ záporáků, se kterými se Jonáš a spol potýkají. Ale to je z mého pohledu asi jedinou drobnou chybičkou na jinak skvělé knize.
Každopádně si myslím, že Žrádlo pro psy je v kontextu celé série jedním z nejzdařilejších dílů. A jako týmová městská fantasy by obstál i samostatně.
PS: Díky Darku Šmídovi se budu na potkany pobíhající nočními parky dívat úplně jinak než dřív. A jasná zpráva je i to, že jistý hit skupiny Olimpic mi bude v hlavě strašit také ještě hodně dlouho…
85%

shabazza
17.10.2015 2 z 5

Zatím bezkonkurenčně nejhorší díl serie.
Darek Šmíd nebyl dobrá volba.
Jako spisovatel ještě není pořádně rozepsaný a je to rozhodně poznat.
Celkově je děj zmatený, roztříštěný a orientace v něm složitá.
Nemůžu se zbavit dojmu, že Darek knihu napsal za dvě až tři noci :-)

A aby toho nebylo málo, tak se nikdo neobtěžoval s korekturami, neboť hrubých pravopisných (i slohových) chyb je v této knize až hanba.

Palec dolů autorovi i nakladatelství.

witko
15.10.2015 4 z 5

Určitě se v serii neztratí. Byly už lepší díly, ale i tady jsem se dobře pobavil.

furunkl
11.10.2015 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů série. Pěkně se zde přitvrdilo, jak v brutálním násilí tak v hláškách a morbidním humoru.

Supernova
16.09.2015 4 z 5

Série, která zkrátka nezklame :)

Schobul
12.09.2015 2 z 5

Bohužel, asi zatím nejslabší díl série - ještě horší než Kruté stroje. Skoky v čase a prostoru mohou být přínosné, ale musí se to umět. Tady se to bohužel moc nepovedlo. Ano, kniha měla občas světlejší místa, ale těch bylo zoufale málo. Kvituji s povděkem, že se autor odvážil odstoupit ze zavedeného rámce předchozích dílů, ale bohužel to zůstalo tak na půl cesty. Příště to snad bude lepší.

Praha magie česká fantasy

Darek Šmíd
česká, 1977
2013  54%Superpérák
2015  63%Žrádlo pro psy
2014  67%Příběh filmu Tři bratři
2013  83%Příběh filmu Kolja

Kniha Žrádlo pro psy je v