Kruté stroje

Kruté stroje https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156078/bmid_krute-stroje-J7j-156078.jpg 4 209 39

Kladivo na čaroděje série

Zdánlivě banální případ vraždy tří lidí, kteří zřejmě věděli příliš mnoho, se povážlivě komplikuje, když na scénu vstupují démoni ovládající stroje a v novinách se objevuje podivný zašifrovaný inzerát skrývající vodítko k mimořádně cennému kouzlu. Felix Jonáš a jeho tým magických úderníků musejí napnout všechny své dedukční schopnosti, šarm a především veškerou hrubou sílu, která jim zbývá, pokud chtějí skrýš odhalit včas. A zatím kdesi v ukryté nádrži se zvolna probouzí obří mořská obluda… Série Kladivo na čaroděje vás zavede do našeho světa, jak ho neznáte… a jak ho ani netoužíte poznat. Alespoň ne na vlastní kůži. Světa magie, temných přízraků, oživlých mrtvol, zabijáků, démonů, psychopatů, nekrofilů, upírů – a to mluvíme jen o kladných hrdinech. Ti, proti kterým bojují, jsou ještě mnohem horší… 1. vydání. -- zdroj: legie.info --... celý text

NemmamSlov
27.11.2017 4 z 5

Nechapem preco ma take male hodnotenie? Dufal som ze to bude mat aspon 80. Trosku som mal obavy ako sa p. Necas chyti, ale nesklamal. Pacia sa mi pribehy Felixa, kvoli skvelemu humoru a dufam ze aj dalsie casti budu pokracovat v tomto smere. Pribeh bol dobry, trosku lahko citatelny. Za mna 4*.

Mirka.K
12.11.2017 2 z 5

Po akčním nářezu přišla podivná detektivka. Což by mi ani tolik nevadilo, kdyby to s sebou nepřineslo i vyměknutí hlavních postav. Nejmarkantnější to bylo u Vincence, ze kterého se stal chudáček, který dostane ránu a lehne. A ostatní taky ztratili jiskru.
Předchozí díly mě bavily víc i díky záplavě vtipných hlášek. Humor Ondřeje Nečase mi bohužel nesedl. Detektivní část příběhu také moc nefungovala. Felix a ostatní prostě šli na správná místa a zeptali se správných lidí, kteří jim všechno potřebné řekli.
Kdybych nečetla předchozí dva díly od Pavlovského, asi bych knihu hodnotila lépe, ale takhle nemohu dát více než 2*. V sérii ale každopádně budu pokračovat.

Terva
13.09.2017 5 z 5

Bez soucitu, bez morálky,
bez pudu sebezáchovy.
Proti všem.

Docela se divím malému hodnocení. Není sice zas tak malé, ale 75% (11.září 2017) je málo.

Při tom Ondřej Nečas vymyslel velmi dobrý příběh. Takového biologického Terminátora který místo střelných zbraní používá vše ze svého okolí. V tomto případě vše, co najde na stavbě nebo v domácnosti – a že je toho dost. Jen škoda, že svůj výtvor nenechal pořádně vyřádit. Takový Vincenc si to třeba i přál – cituji – je to naše dítě, tak ho nechte. Bude sranda....

Všechny základní postavy (Felix, Vincenc, Walter a Klaudie) mají opět celkem vyrovnaný podíl na ději. Každá kapitola obsahuje paralelní příběh, který se ke konci spojí. Nic složitého, dobře se to čte a má to napětí, humor, krev, smrt i sliz.

Malá ochutnávka:
Trojka tam jde ztuha, postěžoval si Vincenc.
Zkus používat spojku, poznamenal Walter.
Ta je pro žabaře. Hele, je to stejně dobrý, že na tom makáme spolu. V a W. Jako Voskovec a Werich.
Jo, nebo Volkswagen, odsekl Walter – Jedeš po chodníku!

Pár odkazů na České legendy (V a W.), nějaké to varování (používaní mobilů dokáže oblbnout), krásní mořští tvorové (craspedacusta sowerbyi) a spousty domácích mazlíčků (Mikrovlnka, vysavač, let lampa a další)

CITÁT - Az budes mezi zivymi, ozvi se.

Ze slizu mořského tvora jsem vyškrábnul devět citátů a vlepil je panu Nečasovi do profilu.

JosefW
02.09.2017 3 z 5

Nová krev s sebou přináší i trochu jiný styl psaní. Nemohu říci, že se mi kniha nelíbila, nicméně v porovnání s úvodní dvojicí knih, u kterých jsem se co chvíli musel smát, bohužel pokračování tak dobře neobstojí.

NightGepard
12.01.2017 4 z 5

Kniha má trochu delší rozjezd, ale pak začne být napínavá a stejné vtipná jako od autora prvních dílů.

pejty
26.09.2016 2 z 5

Nečas převzal otěže po Pavlovském a napsal další díl pro tuto zajímavou sérii. Bohužel nedokázal dosáhnout na laťku, kterou právě Pavlovský v prvních dvou dílech nastolil. Kniha má totiž spoustu hluchých míst a hlavně v ní chybí to co zdobilo její předchůdce a to jest humor a vtipné hlášky. Nakonec aspoň ten závěr to aspoň trochu zachránil, ale přesto ve mě po přečtení této knihy zůstává taková ta pachuť zklamání. Snad následující díly budou lepší.

QEDS
02.08.2016 4 z 5

Hodne lidi pise, ze je tento dil nejmene zabavny. Podle meho nazoru tomu tak neni. I u tohoto dilu jsem se skvele bavil i kdyz je pravdou, ze v nem neni tolik humoru ve srovnani s ostatnimi knihami. Za me doporucuji.

Hadati
01.04.2016 4 z 5

Nečas jako nový autor série, který po prvních dvou dílech převzal otěže za Pavlovského, se tématu zhostil více než dobře. Sice o něco ubylo humoru, ale o to více se soustředil na detektivní zápletku. Příběh ohledně Sedmičky byl zcela odsunut stranou, ale naopak byl o něco víc použit démon Rashil, který Felixovi zadal současný úkol – zjistit okolnosti tří záhadných úmrtí a zda spolu nějak souvisí. Díky rozdělení Felixovy skupiny, aby mohli všechny tři vraždy vyšetřovat najednou, dostávají více prostoru Klaudie a Walter. Vincenc je naopak dost upozaděn, neboť se zřejmě autorovi psychopat do jeho příběhu nehodil.

Cryptkeeper
21.10.2015 3 z 5

Trochu jiný styl psaní,než jsem byl zvyknutý u předešlých dílů série.
Až tak moc mě to nezaujalo,nedostalo...spousta hluhých míst.
I tak už se těšim na další případ;)

jiri.one
03.05.2015 2 z 5

První dva díly byly nápadité, přehláškované a pro mě jako dělané - Pavlovský je prostě frajer. Bohužel třetí díl psal O. Nečas, který má rozhodně smysl pro navození skvělé atmosféry, ale možná právě proto, že někdy až moc buduje atmosféru, tak tím utrpí zbytek knihy. Nebylo to vyloženě špatné, ale knihu jsem četl s trochu většími pauzami a při dalším čtení jsem najednou zjistil, že nevím o jaké postavě to autor mluví - prostě jich tam nacpal zbytečně moc a když člověku nepřišly klíčové, tak na ně brzy zapomněl. Nicméně kniha není nějak extra dlouhá, takže se to dá přežít a vzhledem k tomu, že Kladivo na čaroděje tu s námi asi bude ještě hodně dlouho, tak je dobré si přečíst i tenhle slabší díl.

OldaB
02.01.2015 4 z 5

Nápaditý začátek a vůbec velké množství neotřelých myšlenek. Ke konci to trochu ztrácí drive. Autor se také nebojí detailních popisů tragických konců postav, proč ne?

tenax
01.01.2015 4 z 5

Se změnou autora se trochu změnil styl příběhu této série, tentokrát je to spíš detektivní sci-fi, i když ani tady nechybí démoni, kteří ale neovládají ani tak lidi, ale spíš stroje. Tato kniha není tak akční jako předchozí části, i když akce je zde také dost. Stále je to ale napínavé a zábavné čtení, které svádí k vyhledání dalších dílů.

Budulman
26.05.2014 4 z 5

Docela čtivé, ale po namlsání prvními dvěma díly o fous slabší. Jiří Pavlovský opravdu nasadil laťku dost vysoko.
Nemůžu si pomoct, ale Kruté stroje mi celou dobu připomínaly takovou zvláštní detektivku a nějak mi ne a ne zapadnout do celku :o)
Jdu na Sonátu :o)

witko
07.04.2014 4 z 5

Dobré pokračování série. Určitě nezklamalo.

Dandulka
22.02.2014 5 z 5

Sci-fi a současná Praha- jeden by si myslel, že se to nedá skloubit, a ono to jde! Docela dobře! Kniha byla čtivá, měla děj, jedním slovem pohodovka!

Hudis
20.07.2013 3 z 5

No nevím, mě to zatím připadá, že úroveň je stále slušná. Rozdíly mezi díly ani moc nevidím. Jediné, co mi u tohoto dílu vadilo, je přemíra vtipu. Byl i tam, kde by být nemusel. Ale to spíš záleží na vkusu čtenáře.

Stinger78
10.07.2013 4 z 5

Zatím nejslabší díl, ale musím podotknout, že vzhledem ke skvělým prvním dvěma kouskům je pojmem "nejslabší" stále myšlena velice dobrá kniha. Bylo hodně poznat, že se změnil autor a chvilku mi trvalo, než jsem si na jeho styl zvykl. Jdu se vrhnout na čtvrtý díl.

Lilithen
05.07.2013 4 z 5

Příběh mne velmi překvapil. Autor má evidentně smysl pro humor a umí je umě použít tak, že i velmi vážné pasáže jsou díky sarkastickým poznámkám postav vtipné.

Schobul
08.04.2013 4 z 5

Než se příběh rozjel, byl najednou konec. Škoda "délky", jinak by byla větší spokojenost, takhle to byla opravdu spíš jednohubka.

Praha magie česká fantasy

Ondřej S. Nečas (p)