Cesta jediného krále

Cesta jediného krále https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28300/kladivo-a-kriz-cesta-jedineho-krale-28300.jpg 4 45 3

Kladivo a kříž série

Co kdyby… …Vikingové dobyli Británii a vytvořili nové náboženství, založené na starých severských božstvech? Epický příběh v knize Cesta jediného krále pokračuje v alternativní verzi doby temna, kdy Shef, nový britský jarl, bojuje za změnu dějin. Kovář, vizionář a válečník Shef povstal z otroctví a stal se králem mocných Vikingů. Na zemi zvítězil v bezpočtu bitev a zapřísáhl se, že svůj lid ochrání a vybuduje neporazitelné loďstvo, tvořené válečnými loděmi vyzbrojenými balistami. Jenomže jeho rostoucí království ohrožuje Evropu – a Shef si vytváří mocné nepřátele.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Návrat

One King's Way , 1995

Eldar80
09.02.2024 5 z 5

Je to o trošku horší než první díl. Hlavně zápletky v první třetině mě nebavily. Bylo až moc znát, že autor potřebuje hlavního hrdinu někam dostat. To působilo trochu násilně a nudilo to.
Harrison naštěstí nestojí na místě a dál rozvíjí svou vizi alternativní historie. Celé to pořád působí uvěřitelně. Zde se už fantasy rovina objeví, ale nijak nenaruší historickou věrohodnost.
Shefovy vize tomu dávají přesah. Navíc to přináší zamyšlení ze střetu různých kultur a náboženství. Původní pohanské národy severu se střetávají s Poutníky a křesťany. To bylo zpracované výborně.
Jedna z rovin je náboženský konflikt jejich vyznání. To je překvapení. Nečekal jsem tak dobré fiktivní zpracování 9. století a zároveň je to výborné jako normální dobrodružná zábava.
Po slabé první třetině to začne mírně gradovat a od poloviny pořád roste napětí. A pak to má dva závěry. Nejprve se uzavře jedna zápletka a pak druhá z prvního dílu. Ta první by ušla, ale závěr je moc uspěchaný.
Pořád mě to bavilo a tak se přikláním k vyššímu hodnocení. 85% 4,5*

Luigi1
01.11.2020 5 z 5

Tohle pokračování Vikingské nadvlády mě opět velice zaujalo a tento pohled do historie mě o ledasčem poučil.Vřele doporučuji

KAREL6725
11.11.2017 5 z 5

Fakt jsem první který píše komentář k této knize. Tohle je výborná kniha o alternativní historii. Boj mezi Vikingy a křestany. Shef otrok povstal a stal se králem. Nejhorší co mohlo lidstvo potkat bylo křestanství. Staří bohové, vize, sny, touha po moci . Navíc se to drží reálných historických postav. Seriál Vikingové v té nejlepší knižní podobě.

Vikingové alternativní historie

Harry Harrison
americká, 1925 - 2012
1995  87%Na západ od ráje
2001  88%Kladivo a kříž
1991  82%Druhá planeta smrti
1995  77%Ocelová krysa
1999  84%Zima v ráji

Kniha Cesta jediného krále je v