Kirke

Kirke https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496864/bmid_kirke-uAA-496864.jpg 4 428 107

V paláci boha slunce Helia, nejmocnějšího z Titánů, se narodí dcera. Malou Kirku všichni považují za nedochůdče - nevládne na první pohled zřejmou mocí jako její otec ani zlomyslnou krásou jako její matka. Teprve když se pokusí zahnat samotu mezi smrtelníky, zjistí, že přece jen dostala do vínku jisté nadání - čarodějnou moc, jež jí dovoluje měnit sokyně v příšery a postavit se samotným bohům.Román Kirke skvěle vykreslenými postavami, podmanivým jazykem a stránkami plnými napětí nabízí mistrovsky zpracovaný příběh o rivalitě mezi příbuznými, palácových intrikách, lásce a ztrátě a přináší svědectví o nezdolné ženské síle ve světě ovládaném muži.... celý text

Literatura světová Fantasy Mytologie
Vydáno: ekniha , Slovart (ČR)

Circe , 2018

Hakate
24.11.2022 4 z 5

Poslech v audiu.
Řecké mýty a báje mám velmi ráda, ale i přesto mi ze začátkui chvíli trvalo než jsem se zaposlouchala. Jakmile se mi podařilo přejít začátkem, čekal mě krásný příběh. Kniha je velmi krásné psaná a v audiu stejně dobře namluvená. Dílo Kirke mě opravdu velmi mile překvapilo. Velmi originální a krásné zpracování o této řecké čarodějnici a dceři boha Slunce.

jeduna
23.11.2022 5 z 5

Z knih M. Miller mi vždycky zůstane tak krásnej hořskosladkej pocit někde hluboko, že si hodlám přečíst (i poslechnout!) každou další, která u nás v budoucnu kdy vyjde. Možná to není nic zázračnýho, ale je to přesně to, co v knihách hledám. "Už nikdy nebudu kráčet po stříbrných svazích pohoří Dikti!"

Jaruš7
21.10.2022 5 z 5

S citem stvořená kniha, s citem načtená audiokniha (P.Špalkovou), s láskou k Řeckým bájím je pojetí knihy do jisté míry velkolepé.
Je obdivuhodné jak bohatě je ostrovní samota pestrá.
Kirké - dítě Bohů, jejímž životem jdou příběhy, jenž jsou klenotem - Řeckým darem pro lidskou civilizaci.

Skvost, jenž Staré řecké báje a pověsti ušlechtile zdobí.
Podmanivá zvuková kulisa letošního babího léta s hřejivým účinkem.
Superdílo.

Thalin
19.10.2022 5 z 5

Kirke mě velmi mile překvapila. Zpracování mi rozhodně přišlo originální a dobře napsané. Pravda, místy lehce utahané. Ale když se vezme v potaz, jak dlouho takový bohové žijí a jak málo pro ně čas znamená, vlastně dává smysl, že se to místy lehce táhne. Taky mě samotnou překvapilo, jak moc si pamatuju osudy bohů, titánů a polobohů, kteří sem byli nenuceně umístěni do děje. Přitom jsem o nich něco podrobně četla naposledy ve škole. Takže jsem ani mezi všemi neměla zmatek, na to kolik postav se tu objevilo. Kniha tu navíc hezky vše nastiňuje a vysvětluje. Jen ten konec a cesty a mi přišly už lehce utahané, ale pořád ne tolik, aby mi to knihu nějak sráželo.

E_Lan
16.10.2022 5 z 5

Pro mne velmi originální románový počin. Tak hezky zasazený do prostředí bohů a polobohů, navazující na dávné pověsti. Nejedná se ale o žádné fantasy či Marvelovku. Celé moudro z knihy není o bozích a čárech, ale o prostém životě a jeho kouzlech. Bravo!

Babouš
28.09.2022 3 z 5

Trvalo mi, než jsem se tím prokousal, protože to je hodně pomalý, hutný, skoro až meditativní. Ale vlastně mi to ani nevadilo, protože to je napsaný fakt krásně. A i když jsem si čtení musel prokládat knihama, který měly spád, vždycky jsem se na ten tajemnej ostrov, kde bzučí včely a kouzla, hrozně rád vracel. Kdo ale řeckou mytologii trochu zná, bude pravděpodobně zvedat obočí nad některými zbytečnými úpravami, který tam autorka udělala.

jjanca
02.09.2022 4 z 5

Tak toto bolo pohladenie na duši. Nikdy som sa nijak extra nezaujímala o grécku mytológiu, ale toto bol nádherne spracovaný príbeh. Kniha bola napísaná nádherným štýlom (čítala som v originále, takže nedokážem ohodnotiť preklad). Zo začiatku som mala problém sa začítať, ale akonáhle sa Kirké ocitla na ostrove, nevedela som sa od príbehu odtrhnúť.

Ahmose
05.06.2022 5 z 5

Nádherne prerozprávaný grécky mýt o bájnej čarodejnici. Autorke sa podarilo napísať príbeh Kirké tak, akoby sa naozaj stal. Mal som pocit, že sedím pri ohni a ona mi ho rozpráva. Musím však upozorniť, že sa nejedná o žiadne akčné fantasy. Dej je skôr pomalý, obsahuje viacero opisov prírody, charakterov bohov a vnútorných úvah. Jazyk je kvetnatejší, než by sa na prvý pohľad zdalo. Kniha je útla, ale okrem Kirké v nej vystupuje pomerne veľké množstvo postáv z mytológie a mnohé sú menej známe. Viem si preto predstaviť, že niekto sa v tých menách bude strácať. Z knihy cítiť bylinky, prírodu, kúzla, históriu a lásku v rôznych podobách. Naozaj som mal pocit, že stojím na ostrove Aiaia. Záver bol emotívny a nechýbala mu hlbka. Viem, že autorkina druhá kniha Spev o Achillovi sa teší väčšej obľube, mne osobne sa však Kirké páčila o dosť viac. Určite odporúčam.

Lubošovo
29.04.2022 4 z 5

Příjemné překvapení. I jako dcera boha slunce můžete být odpadlice.

Karciina
21.04.2022 3 z 5

Řecká mytologie mi přijde hodně zajímavá, ale knížka mě moc nebavila. Pestrost postav je skvělá, ale do žádné se mi nedařilo se vžít. Příběh plyne rychle, ale utíkají tu celá staletí, a já měla občas problém se zorientovat v tom, kolik času vlastně uběhlo. Přišlo mi to jako nakupeni příběhů, ale pokaždé mi trochu chybělo pro lepší hodnocení.
Za co ale chválím je nádherný přebal i knížka pod obálkou.

Trigger warnings - komplikovaný porod, znásilnění, mučení

Parwana
16.04.2022 5 z 5

Velmi svěží, čtivé a příjemné dílo. Young adult román, který vyčnívá z řady tuctových fantasy young adult románů o superhrdince, která přišla o všechno, jde se pomstít a za ní zůstává jen zkáza a zlomená srdce pohledných milenců a milenek. Takovéto pojetí antické mytologie předložené velmi stravitelnou formou si dám líbit.

arcs
20.02.2022 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu na Audiotéce už několikrát. Úžasné vyprávění! Jak plyne. Má nějaké kouzlo. Za všemi větami zní nějaký hluboký, silný tón. Člověk vlastně nikdy neví, proč ho dobrá kniha tak oslovila.
Ale pak... zemřel mi syn.. a tohle byl jediný příběh, který jsem dokázal poslouchat, který mě přenášel přes chvíle hrůz, jediný měl tu sílu. Nebo klid - ve všem, co se děje, plyne dál a dál jako mocná řeka.

Sinuhet.Knihozr
23.01.2022 4 z 5

Prijemne podání neprilis zname postavy z řeckych báji - respektive zname ale upozadene. Docela jsem se bal protoze nejsem, zrovna fanousek zanru, ale musim ricz, ze jsem byl spokojený i přes pár zadrhnuti a skobrdnuti. Kniha není dokonalá, ale příběh je svižný a psaný jazyk lehce stravitelny.

DreamerX9
01.12.2021 3 z 5

O Kirke byla v řeckých bajich jen lehká zmínka a jsem ráda že jsem si touto knihou trochu osvěžila znalosti. Musím říct, že začátek mě hodně bavil a jazyk jakým je kniha napsaná je zkrátka čtivý a lichotivý i pro oko. Musím ale bohužel konstatovat že co další kapitola tím míň mě to bavilo a ke konci už to byl prostě román a hlavní čtivá niť se jaksi přetrhla. Kirke mi sedla jako holčička která se stane ženou je ze začátku naivní ale později skutečně mocná carodejka.
Rozhodně kniha stála za jedno přečtení obzvlášť pokud máte rádi řecké baje a pověsti, tohle je skvělý příspěvek:)

_Bára_
28.10.2021 2 z 5

Kniha mě hodně zaujala a četla jsem na ni spoustu kladných ohlasů. Ovšem mě už tak moc nenadchla. Prvních 100 stran jsem si i docela užívala, ale postupně tam pro mě nebyl žádný děj. Bylo to několik kapitol o různých událostech. Nejsem fanda tohoto žánru, řeckých bohů, a asi u toho zůstanu.

barbb8k
11.09.2021 3 z 5

Do knihy jsem se pustila už jen kvůli jejímu tématu řecké mytologie, moje nejoblíbenější. Ta překrásná obálka byla potom už jen bonus.
Celkem mě překvapilo, že kniha nebyla, dá se říct, v souvislém ději, že se přeskakovala spousta let mezi kapitolami. Ale ani to mi nezkazilo zážitek ze čtení.

Kirke, hlavní postavu, jsem si moc oblíbila. Chvílemi se sice chovala naivně a nemožně, ale v jiných to zase vynahradila svým důvtipem a laskavostí. Taktéž jsem se zamilovala do její magie. Byla jsem ráda, že nečaruje z ničeho, jako její sourozenci, ale že používá byliny jako základy vzniku kouzel.

Shrnutí: kniha se mi moc líbila, chvílemi byla sice zdlouhavá, ale většinou děj krásně plynul.
3,5/5⭐

Johny_H.
01.07.2021 5 z 5

Tak mám na to vzhledem k hodnocení odlišný názor. Místy rozvláčné sem tam popisné a počet jmen také není nic pro mě i tak mě něco ve mně nutí dát plný počet a tak ho dám. Jinak měl-li bych být opravdu objektivní tak 3,9 hvězdiček více ne.

Mishi
14.05.2021 4 z 5

Krásná kniha, i když celkové tempo je pomalejší. Hlavně ze začátku, než se Kirke dostane na ostrov. Popis přírody, bujných rostlin a bylinkářství byl pro mě pohlazení na duši. Do toho bohové, bájní hrdinové a nestvůry. Co víc si přát?

Sandalkar
23.04.2021 4 z 5

Hezka "road movie" staroreckymi bajemi a povestmi za dohledu bohyne Kirké. Nadeje pribehu se mi moc libila. High 5 za konec.

essene
21.04.2021 3 z 5