Vodácké duše

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hrdinové selhávají a jiní se rodí, když se údolím žene smrtelné nebezpečí. Co číhá za tajemnou mlhou? Jaká oběť usmíří ducha v Rožmberku? Jak může lov na sumce skončit střelbou? Komu může pes po smrti nosit trepky? A jak se dostanete domů, když bydlíte od řeky několik světelných let?

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353448/vodacke-duse-6WI-353448.jpg 4.34
Série

Kenyho VOLEJ 4.

Žánr
Povídky, Romány, Literatura česká
Vydáno, Klika
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Vodácké duše

Přidat komentář
evismaior
21.10.2019

90% - Vždy se divím, když organizátor téhle vodácké soutěže o rok odsune vydání další knížky, aby se sešlo více soutěžních povídek k hodnocení, ale po přečtení téhle sbírky to chápu. Myslím, že je hodně vidět, že přestože se povětšinou nejedná o žádná známá autorská jména, jsou autoři všech povídek v psaní řádně kovaní a moc mě baví, že do knížky každý z nich vnáší svůj styl a dokonce v rámci společného řekou prosluněného (či říční mlhou zamlženého) tématu i svůj žánr, ať už se jedná o prostý dobrodružný více či méně dramatický příběh, romanci, fantasy, horor nebo třeba i sci-fi. A přesto ze všech povídek čiší láska k přírodě a vodáctví, což všechny příběhy krásně spojuje do jednoho čtivého celku.

KnihoMorka
13.10.2018

prahnu to další


Marla
30.05.2018

Smutně veselé povídky o vodě, vodácích a všem co se okolo vody může stát. Vyprávění s příchutí bahna, mlhy, vlhkých spacáků a modřin, které někdy voda umí uštědřit.....

Iki1
07.03.2018

Sbírka obsahuje nejlepší povídky zaslané do soutěže Kennyho volej. Jak už to u těchto knih bývá, jsou zde povídky zdařilé i méně čtivé. Většina se točí kolem sjíždění řek, kde se děje spousta příhod, takže vodáci mají o čem psát. A protože povídky reflektují současnost, je tato doba v porovnání s tím, co pamatuji z mládí, hodně tristní.

Autoři knihy

Věra Nosková
česká, 1947
Jiří Nosek
česká, 1975
Jan Frána
česká, 1965
Barbora Dvorecká
česká, 1963
Eva Maříková
česká, 1977

Podobné knihy

všech 4 podobných

Kniha Vodácké duše je v

Přečtených5x
Čtenářské výzvě2x
Knihotéce2x
Chystám se číst2x
Chci si koupit1x