Netvor

Jsem netvor. Zvíře. Ne vlk nebo medvěd, gorila nebo pes, ale odporná stvůra, která chodí vzpřímeně. Jsem zrůda. Myslíte si, že vám vyprávím pohádky? Mýlíte se. Vše je skutečné. Místo - New York City. Čas - současnost. Nejsem znetvořený, není to nemoc. Budu takový navždy, jestli neprolomím kletbu. Ano, kletbu, kterou na mě uvrhla ve škole čarodějka. Proč mě proměnila v netvora, který se ve dne skrývá a v noci se vydává na lov? Řeknu vám to. Řeknu vám, jak jsem byl Kylem Kingsburym, klukem, jakým byste si přáli být, s penězi, perfektním vzhledem a perfektním životem. A potom vám řeknu, jak jsem se stal perfektním… netvorem. -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143086/netvor-fg5-143086.jpg 3.9387
Literatura světová, Romány, Dívčí romány
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Beastly, 2011

Kniha Netvor

marina4088
26.10.2020

Knížka je takový hezký retteling na krásku a zvíře. Ze začátku to bylo takové nezáživné, nedalo se moc začíst, ale jakmile se začala hlavní postava "měnit" z egoisty na normálního člověka schopného lásky, bylo to příjemnější. Každopádně je tam takové to klasické, ohrané klišé, ale i přes to se dala knížka přečíst bez nucení. Netvor je zasazením Krásky a zvířete do dnešní doby, odehrává se v NY a používají se zde moderní vymoženosti. Ale za přečtení stojí, je to oddechovka. Je to už delší doba, co jsem knihu četla, ale i přes to mi z ní zůstalo něco v hlavě. 3,5*

temna.vila
05.10.2020

O této knize jsem se dozvěděla úplnou náhodou a jsem moc ráda, že jsem po ní nakonec sáhla. Jedná se zase o trošku upravený retelling na Krásku a zvíře, který rozhodně nepatří mezi ty nejhorší. Naopak knihu hodnotím 4*, protože se mi velmi dobře četla, sympatizovala jsem s postavami, dokázala jsem se do nich vcítit a autor použil i pár originálních a neotřelých nápadů.

RosMeggie
09.08.2020

Pěkné a moderní zpracování příběhu Krásky a Zvířete. Moc se mi líbil vývoj charakteru Kyla, který byl ze začátku prostě namyšlený teenager, který měl vždycky všechno. Autorka si dala práci i s jazykem, kdy se z používání obecné češtiny stal krásný spisovný jazyk, kterým bohužel dneska moc lidí už nemluví a ten kdo ano působí jako exot.. :D

Pokud máte chuť na oddechové čtení, kde už předem znáte konec, určitě doporučuji.. :)

S láskou,
Rose

Ella161
30.07.2020

Hezký námět Krásky a zvíře. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst a začalo mě to bavit, až když přišla na scénu Lindy. Bylo hezké vidět, jak se Kyle postupně měnil. Už to nebyl zazobaný (promiňte za to slovo) parchant, ale hodný kluk, kterému na kráse a moci už nezáleželo. Lindy ho skvěle doplňovala. Bylo to příjemné čtení na oddech.

Reniee
26.01.2020

Klasicka kráska a zvíře. Moc pěkně napsané, bavilo mě to. Film jsem viděla před několika lety a s knihou se opravdu nedá srovnavat. Navíc v tom filmu netvor nebyl žádný netvor, ale jen normalni kluk s tetováním na obličeji.

Damonka12
27.09.2019

2,5 Námět krásky a zvířete mám ráda, ale nesmí být takto úplně jednoduše zpracován. Sice je hezky zasazen do dnešního světa, nicméně konec je poměrně jasný a kniha není moc čtivá. Doporučit nemohu.

sola_lupa
13.09.2019

Ze začátku mě něco na knize rozčilovalo. Po jejím dočtení si myslím, že to bylo chováním hlavní postavy. Protože později, když se hlavní hrdina začal měnit, jsem naopak nebyla schopná knihu odložit.
Nejprve jsem viděla film - naštěstí je to už déle, abych je spolu příliš nesrovnávala - ale myslím, že se povedlo dostat z knihy na plátno zdařilý kousek, který je koukatelný i několikrát za sebou. A kniha zahrála na moje romantické já, jak jen mohla. I přes počáteční rozpaky v mém čtení si myslím, že si zaslouží hezké hodnocení. Jen mě trošku mrzí, že do českého jazyka nebyla přeložena celá série, ale pouze dva díly.

TheBookReaderM
25.08.2019

Velmi příjemné oddychové čtení, které mě ale pobavilo. Příběh je velmi jednoduchý, ale zato velmi čtivý. Já se ke knize velmi ráda vracím pokaždé, když si potřebuji odpočinout od složitých příběhů.