Soumrak keltského meče

Soumrak keltského meče https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6261/bmid_soumrak-keltskeho-mece-M5y-6261.jpg 5 35 5

Keltská odysea série

Kniha popisuje dobu, kdy v České kotlině vrcholila doba rozkvětu keltských kmenů a zároveň do historie této země začal silně pronikat germánský živel.Prostřednictvím hlavního hrdiny se čtenář ocitne uprostřed dění keltského oppida a spolu s ním prožije dětství i jeho touhu poznat vyspělé země a život v nich. Slyší, o čem si vyprávějí kupci, přicházející z dalekých krajů. Netuší, že osud jej odvane daleko, právě do těch míst, o kterých sní. S kupeckou karavanou se vydává na jih, do římského impéria jako druidský zvěd podávající zprávy o Caesarových plánech. Tato nebezpečná činnost jej zavede do galské Alesie, kde jako příslušník římských sborů zažije krutou bitvu proti přesile galských bojovníků. Silně poznamenán římským způsobem života a ohromen příjemnostmi civilizace dostává se nakonec do vytouženého Říma.Kniha je od začátku plná napětí a děje. V mnoha popisovaných situacích najde čtenář myšlenky, které se v ničem neliší od představ dnešního člověka. To chtěl také autor zdůraznit. Lidé se totiž ani za tisíce let ve svém nitru vlastně tolik nezměnili.... celý text

Janka7
05.08.2015 4 z 5

Poutavý příběh keltského mladíka, kterého vítr zavane daleko.. zajímavé, čtivé. Líbil se mi i další díl - Jak určili bohové.

tenax
04.06.2015 4 z 5

Poutavá kniha, trochu variace na keltské romány Anny Bauerové, ale psaná spíš z mužského pohledu. Chybičky se sice vloudily, např. Kelt těžko může tvrdit, že někomu dal několik duhovek, když tak začali označovat keltské statéry až mnohem později sedláci, kteří je nacházeli po dešti na polích. Také filosofické úvahy hlavního hrdiny o vztazích Keltů, Markomanů a Římanů a jejich budoucích osudech příliš vycházejí ze současných vědomostí a autorova psychologického vzdělání, než aby je mohl mít Kelt, byť vzdělaný. Nicméně příběh samotný je zajímavý, napínavý, psaný kultivovaným jazykem, dobře se čte a rozhodně nenudí.

Nunee
21.02.2015 5 z 5

Nemyslela jsem si, že by mě tak chytl tento druh četby. Nebo spíš doba, do které je příběh zasazen. Ale chytl mě a myslím, že za čas se k němu vrátím :-)

Blíženec
14.05.2013 4 z 5

Vyprávění keltského bojovníka,kováře,ale především vnímavého člověka nás provede životem Keltů.Poznáme jak život v oppidu v Bohemii,tak prostředí v Římě.Lidské touhy,lásky,starosti i radosti se nemění ani po staletích.Čtivý román o hrdých Keltech, kteří "snili své sny a kuli své meče i plány".

phalko
15.01.2013 5 z 5

Kolem této knihy jsem dlouho kroužil, než jsem se nechal (na doporučení) ke čtení přemluvit.....musím říct, že jsem knihu velice podcenil. Je to ten typ knihy, od které se prostě nedokážete odtrhnout! Doporučuji i neméně úžasný druhý díl (Jak určili bohové). Tuto knížku prostě musíte mít v knihovničce.......já si ji rozhodně v nejbližší době zase připomenu

Keltové Římané Germáni historické romány

Bohuslav Švec
česká, 1947
2007  91%Soumrak keltského meče
2007  79%Jak určili bohové
2015  48%Tabu
2009  83%Skloň se až k zemi
2008  60%Tajemství pevnosti na kraji lesa

Kniha Soumrak keltského meče je v