Když jsem tě ztratila

Když jsem tě ztratila https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347482/bmid_kdyz-jsem-te-ztratila-rZy-359503.jpg 4 198 65

Když se Leo a Molly vezmou, jsou bez sebe štěstím a zamilovaností. Léta manželství uplývají. Leo je válečný dopisovatel a při jedné misi se přihodí nečekaná tragédie; je vážně zraněn a ztratí paměť. Molly se o něj oddaně stará, pomáhá mu vzpomenout si na jejich lásku a brzy se do sebe začnou znovu zamilovávat. Jenže Molly něco tají. Jak se s manželem nanovo sbližují, bojí se, aby se mu paměť nevrátila úplně. Vzpomněl by si totiž, že s jejich manželstvím to už před zraněním bylo nahnuté. Co když ho Molly bude muset ztratit i podruhé?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

When I Lost You , 2016

Vivetkav
10.10.2023 2 z 5

Začátek super pak to začalo být takové mdlé.. čekala jsem větší zápletku, velké zklamání na konci

zbožňuju_knihy
29.04.2023 3 z 5

Pokud sundáte přebal, máte v ruce knihu růžovou, no měla by býti spíše červená, jelikož je to kniha z červené knihovny jako vyšitá. Pro člověka jako jsem já, bylo čtení místy útrpné, bylo jasné, jak to skončí. Zuby mě z toho bolí.. Dávám za 3* - průměr. Jsem člověk, co rád švih, napětí a propracovaný děj. Tohle neustálé přemýšlení o tom, že se milují a jak moc se milují a čekání na to až si to přeberou, přehodnotí a dojdou k tomu, že se opravdu milují.. mě nudí.

veronika9143
07.03.2023 4 z 5

Zajímavě napsaná kniha o úplně rozdílných lidech. Kteří k sobě nepatří a přesto je to k sobě táhne neodolatelnou silou. Úskalí, kterým čelí se snaží nějakým způsobem zvládat, ale pokaždé je to dostane.
V určitých pasážích to bylo malinko přitažené za vlasy, přesto věřím, že se spousta lidí snaží najít ten správný kompromis, pro společný život. V této knize je vidět hodně lidský charakter, neselhat, dokázat si, že to zvládnu, být nezávislí, naopak zase obětovat se jeden pro druhého, pochopit se navzájem.
Příběh přestavuje to, že lidé, se vrhají do vztahu po hlavě, ale neřeší základní otázky. Čekají, že se nějak vyřeší samy, to ve většině případů, ale jenom všechno zkomplikuje. Ona čeká, že bude více doma, bude se jí věnovat a on čeká podporu v nebezpečným misích a pochopení jeho práce. Oba trpí, přesto nemůžou najít společný život.

Péťa Z.
14.05.2022 3 z 5

Knížku jsem dostala jako dárek. Ale jo, docela mě to bavilo. Je to už pár let, co jsem to četla, ale dost se mi ještě vybavuje. Tak ji nejspíš ještě někdy otevřu. ;-)

Jirinamac
03.02.2022 3 z 5

Má 3. knížka od autorky a asi jsem čekala víc. Vztah dvou lidí, kteří jsou úplně odlišní, vzájemně se přitahují, ale zároveň nechtějí být do něčeho tlačení. Ona touží po rodinném životě a on stejnou představu nemá, navíc nechce být závislý na bohatství jejich rodičů. On je dobrodruh, který svou práci miluje a až nehoda ho postupně přinutí měnit svůj názor na společný život.

Zlatinka.Emilly
26.08.2021 5 z 5

Ztráta paměti ... to by se dalo využít, ne? Molly vsadila na to, že výpadek paměti se dá zvrátit a tak se ptám. Je láska silnější než nějaké zásady? Přenese se Leo a Molly nad všechna nedorozumění?

Ann98
24.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Povedený příběh o vztahu dvou lidí. O tom dostat od života druhou šanci. Líbila se mi autorčina myšlenka se ztrátou paměti a možnosti prožít některé věci znovu. Nicméně si nemyslím, že ve skutečnosti by se člověk změnil tak jako Leo a začal si uvědomovat své chyby. Z čista jasna se vzal něčeho, co miloval tolik, že kvůli tomu byl dříve ochoten zahodil celé roky manželství? Ne! To mi prostě nepřijde reálné a trošku mě to mrzí. Na druhou stranu, plno manželství má stejné problémy jako Molly s Leem, odcizení. A kéž by plno manželství skončilo také happy endem jako u těchto dvou.
Kniha je čivá, příběh působí velmi reálně, ale přitom je psán velmi citlivě. O emoce rozhodně není nouze. Za mě spokojenost 4,5*

whiolet
20.06.2021 3 z 5

Kniha vypráví o tom, co se může stát, když v životě dostanete druhou šanci... Vrátíte se ke svým starým rozhodnutím nebo život dokážete uchopit jinak?
Myslela jsem, že kniha bude větší romance, ba co víc, že si nejspíše i pobrečím, což se tedy nestalo, Kniha má spíše horkosladkou dějovou linku, to mi tedy nevadilo, ale hlubší poselství ve mně nezanechala.

Simmminek
25.05.2021 4 z 5

Takové hezké čtení o životě. Jednoduché téma o dvou lidech, kteří se i přes velké rozdíly mezi sebou, zamilují. Líbil se mi styl vyprávění, kdy autorka postupně prozrazovala minulost a tím se čtenáři vybarvuje celý příběh. Hlavní postavy jsem si velmi oblíbila a držela jim v jejich životní cestě po celou dobu palce. Dávám jednu hvězdičku mínus, protože mi tam chybělo nějaké napětí, zvrat něco co by mě nenechalo knížku odložit na delší dobu.

georginaa
18.05.2021 4 z 5

Co vlastně napsat...příběh je jakoby taková zpověď dvou, kteří se musí přes různé rozdíly naučit spolu žít. Ona vyrůstala v bohatství a on v chudobě. Jsou do sebe zamilovaní, jenže on nedokáže přenést tu nejistotu a bohatství Molly a ona zase nechce aby jezdil do nebezpečných zón, aby nepřišel o život. Jenže on to stále nechápe a myslí si, že ho Molly chce přinutit, aby nedělal tu práci, kterou tolik miluje. Vztahy se prostě zaplétají, dokud se nestane něco hrozného.
Myslím si, že asi každý začíná se zamilovaností a pak přijdou překážky ve vztahu a vlastně záleží, jak se s tím člověk naučí vyrovnávat a přizpůsobovat, ve vztazích musí být prostě velká tolerance a hlavně si vše vyříkávat.

1Booklover
15.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Naprosto nádherná kniha, do které jsem se začetla od prvního slova a nemohla jsem se od ní až do konce odtrhnout. Bavila mě od začátku do konce, úžasná kniha.

Příběh je o zezačátku pohádkovém manželství zhýčkané Molly a tvrdě pracujícího Lea. Postupně však v manželství začíná ubývat lásky, štěstí, spokojenosti, porozumění a co je jedním z hlavních témat knihy KOMUNIKACE.
Leo miluje svou nebezpečnou práci, která ho i málem připraví o život. A Molly se o něho bojí a chce s ním mít klidné s spokojené manželství.
Střídají se zde kapitoly Lea z let před nehodou a Molly, která vypráví příběh z pohledu současnosti. V polovině knihy se role vymění, díky čemuž já čtenář dokáži nahlédnout do situace obou partnerů. Postavy mi byly od začátku sympatické a v průběhu knihy se mi měnili názory na to, kdo z manželů má větší pravdu. Nakonec jsem však došla k závěru, že mají svůj podíl viny a pravdy oba dva.
Závěr byl nádherný a dojemný a myslím, že člověk, který je třeba ve vztahu, tak si z knihy může hodně odnést do svého partnerství.

Jediným důvodem, proč jsem nedala plný počet hvězdiček bylo to, že mi občas přišlo, že Molly až zbytečně často omílá to, že s Leem mají určitý problém a že jejich manželství už "nemá smysl." Jinak nemám co vytknout.

Jurajovamaka
03.03.2021 5 z 5

Knihu by som odporučila párom, ktorí majú problém medzi sebou komunikovať a často sa hádajú, ukáže vám to, ako niekedy stačí málo a naozaj sa VŽDY DÁ ZAČAŤ OD ZNOVA. Presvedčivý román z dvoch uhlov pohľadov - mužského a ženského. Pre mňa bola kniha až terapeutická (v pozitívnom zmysle). Myslím, že i mužom veľa napovie.
Jednoznačne ODPORÚČAM ✌❤

Miro67
21.02.2021 4 z 5

Molly - trochu rozmazlená bohatá holka, která "umírá hrůzou", když musí v letadle sedět v ekonomické třídě. Přesto do vztahu vložila mnohem více, než dostala. Leo nebyl schopen vložit rovnováhu mezi svůj pracovní a manželský život. Výmluvy - v Lybii to vře, v Sýrii se teď toho tolik děje - ho dovedly až ke krachu vlastního vztahu. Vždy bude někde ve světě válečný konflikt. Bohužel. Dle mého soudu válečný reportér by se nikdy ženit neměl. Kolikrát v honbě za tím pravým příběhem riskují více než vojáci.

Ťapulka
16.02.2021 5 z 5

Tento typ literatury do rukou moc často neberu, ale tentokrát jsem za to moc ráda. Nebylo to přeslazené Salko, ale příjemný třtinový cukr. Čtení jsem nerada přerušovala, tolik mě to vtáhlo a zajímalo mě, jak se bude vztah Molly a Lea vyvíjet. Člověku těch několik stránek i připomene, že o vztahy je třeba pečovat a ne je jen přijímat a že na všechna škobrtnutí je třeba dívat se i očima těch druhých. Moc ráda si přečtu další knihu od této autorky.

Janaves
30.01.2021 4 z 5

Krásně napsaný příběh. Dávám 4*, protože jsem četla od spisovatelky Matčino vyznání a to bylo za mě TOP.

Jordyz
10.12.2020 4 z 5

Příjemná oddychovka. Postupné odcizování jako v životě...nic není tak jak si to malujeme dopředu, každý se vyvíjí a někdy holt jiným směrem....a zklamání pramenící z nepochopení. Bavily mě pohledy z obou stran - když dva prožívají totéž a každý to vnímá jinak.

Carol1122
02.11.2020 3 z 5

Říká se, že protiklady se přitahují a v případě Molly a Lea by to tak mělo být. Jenže se zdá, že vzdálenost a čas jsou největší nepřítel lásky. A Leo, který se zúčastnil bojů, si musí uvědomit, že i za lásku se bojuje. Příběh to byl velmi pěkný, ačkoliv mě kniha nelákala číst jak některá jiná díla. Četla jsem ji velmi dlouho a občas jsem se ztrácela v kapitolách, které se prolínaly s minulostí. 3 hvězdičky za pěkný styl, zajímavý nápad i pár překvapivých okamžiků.

ivka67
19.10.2020 3 z 5

Nebylo to špatné,prostě taková nenáročná oddechovka.

novina
05.10.2020 4 z 5

Příjemné čtení, taková oddechovka. Konec je předem jasný, ale příběh se četl dobře, i když chvílemi mě štvala Molly, chvílemi zase Leo.

Lka
15.08.2020 4 z 5

Toto byla moje druhá kniha od autorky. Asi to byla chyba, protože kniha Matčino vyznání nasadila vysokou laťku. Kniha nebyla úplně špatná, hezky se to četlo.