Když Hitler bral kokain a Stalin vyloupil banku

Když Hitler bral kokain a Stalin vyloupil banku https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284577/bmid_kdyz-hitler-bral-kokain-a-stalin-vy-DQ5-284577.jpg 3 294 71

Giles Milton je mistrovský vypravěč historických příběhů. V poutavé próze Když Hitler bral kokain a Stalin vyloupil banku uvádí 50 těch nejbizarnějších historických „perliček“. Budete se podivovat nad příběhy, které se čtou jako fikce, a přitom jsou zcela pravdivé. Přečtete si o Hiróovi Onodovi, japonském vojákovi, pro nějž druhá světová válka skončila až v roce 1974; o tom, jak Agatha Christie v roce 1926 na jedenáct dní záhadně zmizela; o Mallorym, který možná jako první člověk zdolal Mount Everest; nebo o tom, kdo doopravdy zabil Rasputina. „Fascinující poznámky pod čarou z historie“, jak Milton v originále nazývá svou knihu, jsou podloženy autorovým výzkumem. Galerka špiónů, darebáků, lidojedů, dobrodruhů a otroků, která se na těchto stránkách sešla, zahrnuje dvacet století na šesti světadílech. Kniha vrhá světlo na některé z nejvykřičenějších příběhů dějin a jejich nejokázalejší a nejbarvitější postavy – zvířata nevyjímaje.... celý text

Literatura světová Historie
Vydáno: , Jota

When Hitler Took Cocaine; When Stalin Robbed a Bank , 2015

essidaven
01.11.2019 2 z 5

Podle názvu knihy jsem nejdříve myslela, že se jedná o nějakou zvrácenou satiru:) Pak jsem si nebyla jistá, zda není kniha fikce, ale když jsem se začetla, vlastně to bylo docela zajímavé. Hvězdy ubírám hlavně proto, že kniha není ničím výjimečná. Prostě takový soubor vybraných historických perliček v krátkých kapitolách. Problém je, právě ten výběr, ačkoliv spousta příběhů byla zajímavých, až příliš jich bylo z druhé světové války nebo zbytečně brutálních, snad ve snaze šokovat, takže to nebylo moc veselé. Pravdou také je, že tyto zajímavosti lze najít velmi snadno na internetu a literární hodnotu kniha nemá žádnou. Druhý díl nemám potřebu číst.

daudurhundur
07.10.2019 1 z 5

Takový výběr historických zajímavostí, víceméně známých, nečekejte nic překvapivého. Trvalo mi asi měsíc než jsem se tím pročetl, což pro mě dostatečně svědčí o nezáživnosti...

karol.cadex
20.08.2019 2 z 5

Když mám opravdu obrovskou nouzi, například v čekárně u lékaře, kam si zapomenu vzít knihu, koupím si časopis Epocha. A tahle kniha je takovou Epochou v knižním vydání. Žádný literární zážitek, ale příběhy do čekárny nebo pro pobavení mladšího bratra či rodiny večer u piva. Víc nic, bohužel.

Raszkulce
10.08.2019 4 z 5

Super perličky z historie :-) Moc mě bavila třeba část o zvířatech a jejich službě během války .. to by jeden nečekal :)

Anna27
03.08.2019 4 z 5

Mně se kniha líbila. Spoustu jmen a zajímavostí sice najdete na internetu, ale třeba informace o bývalém rumunském prezidentovi by mě asi nenapadly ani hledat. Četlo se to svižně, určitě bych v knize nehledala hlubší počin, spíš takové perličky.

chaera
14.07.2019 3 z 5

Nikdy jsem nebyla fanouškem dějepisu (což pravděpodobně pramení z toho, že jsem nikdy neměla dobrého učitele dějepisu), ale různé zajímavosti a perličky mám ráda, takže jsem nakonec po této knize přece jenom sáhla. Ze všech příběhů mě však zaujala sotva polovina. Zajímavosti ohledně 1. a 2. světové války mě moc nechytly, ale ostatní příběhy jsem si oblíbila. Po další knize tohoto autora už ale asi nesáhnu, jeho styl psaní mi nesedl a špatně se mi to četlo. 3/5

karel0684
17.01.2019 4 z 5

Zajímavé perličky ze života nejen slavných. Pokud vás trochu zajímá pikantní historie, je to kniha určená pro vás.

Michajela.cz
14.12.2018 3 z 5

Tak tohle byl dobrej počin.
Krátké a skutečné povídky zahrnuté do větších kapitol, plných zajímavostí, které vám ve škole dějepisáři zatajili. Čte se dobře, rychle a hlavně je opravdu plná zajímavých informací.

Jaruš7
04.12.2018 3 z 5

Příběhy kuriózní, ale skutečné, povídkové zajímavosti, které v bulváru pro svoji historii by byly zapomenuty.
K nápadu vyšťourání perliček se může jen gratulovat.

anna0480
22.11.2018 3 z 5

Popravdě jsem čekala víc. Některé z příběhů jsou opravdu zajímavé, jiné jsem naopak ani nedočetla. Za mě tedy takový průměr.

ynot
04.10.2018 1 z 5

Jednotlivé kapitoly často nedosahují ani úrovně časopisového článku. Když si témata najdete na wikipedii, kolikrát se dozvíte víc. Někde jsou do kapitoly doplněny zajímavosti úplně bez kontextu, jen aby tam bylo ještě něco úžasně objevného navíc. A ani to není moc dobře odvyprávěné. Prostě takový slabší historický bulvár.

Charlie
03.10.2018 4 z 5

Občas děsivé příběhy. Četlo se to samo.

Česneksmedem
25.09.2018 3 z 5

Zdar jak sviňa!
Je to taková žemlovka s kabanosem politá svíčkovou. Prostě směska, no – Agatha a holub a Titanic a ti dva jelimani a tak. Stačí si ale nalít panáčka whisky z učitelů (nebo dva) a je to náhle lehce stravitelné, místy úsměvné, občas až neuvěřitelné. Shrnuto slovy jednoho mého bývalého šéfa: „Takový prdy Jana Drdy“.

ferda16
20.09.2018 5 z 5

Pěkná tenká knížečka. Čte se rychle - děj je svižný a člověk na pár stránkách dostane všeobecný přehled o hodně tématech. Doporučuji.

Atanone
24.08.2018 3 z 5

Vcelku příjemná knížka historických zajímavostí a "drbů".
Osobně mi nejvíc utkvěl příběh Ireny Sendlerové a kapitola věnovaná zvířecím "hrdinům"

unique
13.08.2018 3 z 5

Zajímavá jednohubka pro někoho, kdo si chce rozšířit všeobecný přehled.

raidmnoid
14.07.2018 3 z 5

Některé příběhy jsou těžce uvěřitelné, jiné spíše nudné. Ale i přesto stojí za to si přečíst.

I když název knihy mě zmátl a čekal jsem dva příběhy uvedené v názvu knihy.

LadyCharlene
05.07.2018 4 z 5

Knížka pro mě byla takovu oddychovkou, takovou jednohubkou, která má nalákat k hlubšímu studiu tématu. Líbilo se mi rozdělení příběhů do tematických úseků. Bohužel jsou příběhy většinou krátké a je jich tam mnoho. Ocenila bych spíše hlubší propracovanost a méně příběhů. které by mohly být seřazeny i časově, myslím, že u historie je časová posloupnost docela důležitá. Nicméně některé příběhy si určitě zapamatuji, u některých jsem se pobavila a některé čtenáře jen utvrdí v tom, že jakákoliv ideologie je v rukou mocichtivých lidí zlo. Jediná věc, která mi opravdu hodně chyběla byl poznámkový aparát či zveřejněné prameny a zdroje informací. Za to srážím hvězdičku.

MortRainey
28.06.2018 3 z 5

Pro čtenáře a milovníky historických pikanterií a báchorek! "Jen" 3* za výkyvy v překladu - občas vázne slovosled a semtam faktická chyba, která rozhodí logiku v obsahu:-(

AllyKumari
04.05.2018 2 z 5

Ačkoliv si dovedu představit, že osobu s povrchním zájmem o historii tato kniha pobaví, mně osobně mnoho nedala. Překlad byl neohrabaný a celkově publikace působila velmi amatérsky.