Kde zpívají raci

Kde zpívají raci https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447981/bmid_kde-zpivaji-raci-blU-447981.jpg 5 4233 4233

Celá dlouhá léta kolují v poklidném městečku Barkley Cove na pobřeží Severní Karolíny fámy o vlčím dítěti, „holce z bažiny“. Když je roku 1969 objeveno tělo místního krasavce Chase Andrewse, obyvatelé města začnou z jeho vraždy podezírat právě holku z bažiny, Kyu Clarkovou. Jenže Kya vůbec není taková, jak se o ní povídá. Je to inteligentní a citlivá dívka. Žije odkázaná sama na sebe v bažině, které říká domov, jejími nejlepšími kamarády jsou racci a místo školy ji učí okolní příroda. I v jejím životě přichází chvíle, kdy zatouží po blízkosti jiných lidí, dotecích a lásce. Její divoká krása okouzlí dva mladé muže z města a před Kyou se otevírá úplně nový život. Pak se však stane něco nepředstavitelného… Román Kde zpívají raci je překrásnou ódou na přírodu, příběhem opuštěné dospívající dívky, která se učí důvěřovat lidem, a líčením záhadné vraždy s překvapivým koncem. Delia Owensová nám připomíná, že dětství nás všechny poznamená na celý život a že každý z nás podléhá úžasným tajemstvím přírody.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

Where the Crawdads Sing , 2018

Jonna
20.07.2023 5 z 5

Po dlouhé době kniha, kdy se moje mínění sešlo s mainstreamem. Kniha se četla sama, občas jsem se přistihla, že se brzdím ve čtení, aby mi kniha vydržela déle. Nicméně vzhledem k eskalaci děje mi to nevydrželo a konec jsem přečetla jedním dechem. Moc doporučuji, i kvůli skvěle vykreslené atmosféře bažin. Doufám, že se od autorky dočkáme dalších knih.

sinamona
17.07.2023 5 z 5

Zhlédla jsem film a pak přečetla knihu. Poprvé v životě jsem to udělala přesně naopak a nikdy ne jinak. Tady jsem dříve viděla film a nutně jsem musela mít i knihu a přečíst si ten závěr.

Příběh se mi samozřejmě promítal dle filmu, věděla jsem, co bude následovat, o to jsem četla rychleji. Téma příběhu bylo uvěřitelné, místy smutné, odvážné, syrové, ale s láskou k přírodě, která byla vykreslena do detailu jak v knize, tak i ve filmu. Závěr překvapivě tajemný, s příměsí domýšlivosti.

Tento počin chválím, ač se nejedná úplně o letní odpočinkovou četbu.

Rozarka454
17.07.2023 4 z 5

Moc hezká oddechovka...

MisaDud
14.07.2023 5 z 5

Četla jsem již před nějakým časem. Moc hezky napsaný příběh, nepřikrášlený, ale ani ne syrový. V pozadí dějové linky, jsou pak zajímavosti o bažinách, což v knihách oceňuji, že kromě super příběhu se člověk i něco dozví. Příroda je nádherně vykreslena.

Anonymkahink
14.07.2023 5 z 5

Dechberoucí příběh, úžasné postavy, úchvatné vyprávění. Autorka odvedla skvělou práci. Uvěřitelný příběh, který vás nenechá chladnými a nutí vás neustále číst dál a dál. Doporučuji každému, tohle je něco, co stojí za přečtení.

Tori.U
13.07.2023 4 z 5

Člověk se při čtení cítil velmi blízko přírodě, která byla krásně vykreslená. Pohodové čtení, ke konci příběh eskaluje a nutí vás knihu zhltnout najednou.
Čteno v angličtině.

hlavajda93
12.07.2023 4 z 5

Moc pěkný příběh, kde jsem musela pořád číst, abych zjistila, jak dopadne. Konec překvapivý, střídají se kapitoly v různých letech. Tate byl úžasný, Kya velmi odvážná, jen moc nesmíme přemýšlet nad detaily, protože ve skutečnosti by to bylo asi nereálné. Na mě taky moc popisu přírody, ale to k této knize patří.

Emma27
10.07.2023 3 z 5

Mam ztoho ruzne pocity. Knihu jsem poslouchala - pusobila na me dojemně,dobře.Příběh se mi líbil

Jindrazov
09.07.2023 4 z 5

Chápu rozporuplné komentáře zde. Není to kniha pro každého, je to trochu náročnější se začíst. Mě se styl i příběh líbil.

Babkabylinkarka
08.07.2023 4 z 5

Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale nejspíš to bylo špatným načasováním, protože když už jsem si na ní našla čas, úplně mě pohltila. Nádherná, pomalá kniha, která rozvíjí představivost. Všem vřele doporučuji přenést se do bažiny, jde to opravdu velmi snadno.

VerczaV
06.07.2023 2 z 5

Tahle kniha byla jen samá deprese. Popis přírody byl ale moc pěkný.

bafuskyBaf
05.07.2023 5 z 5

Za mě si tento příběh zaslouží 5 hvězd. Už se těším až si pustím i film. V knize mě zaujala ta příroda, jak byla ta bažina popisována. Kya mi byla velmi sympatická, při popisu dětství mi ji bylo líto a to se kolikrát ani nezměnilo v dospělosti. Ke čtení prostě doporučuji...

dachi
04.07.2023

Asi půjdu proti proudu, ale kniha mě vůbec nenadchla. Ani vypravěčský styl mi nebyl blízký. Příliš květnatý popis všeho.

Katka1974
03.07.2023 1 z 5

Kniha mě nudila, některé pasáže jsem přeskakovala. Nebylo to ani napínavé, ani romantické, vlastně vůbec nic. Jenom dlouhé popisování všeho.

Adelaki
03.07.2023 5 z 5

Hodně dlouho jsem nečetla takhle krásnou knihu. I přes to, že jsem viděla nejdříve film (který je mimochodem také krásně zpracovaný), tak mě kniha nenudila, krásné popisy přírody, člověk by se tam nejradši na pár dní přenesl a užíval si tu nádheru. Jen škoda, že od autorky nevyšlo více knih, ráda bych si od ní něco dalšího přečetla.
Pokud byste měl někdo doporučení na podobně laděnou knihu, budu ráda za tipy :)

stejsdan
01.07.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla, příběhu nechybělo vůbec nic, úplně mě to převálcovalo, a ten konec...Úžasně napsané, mohu jenom doporučit.

Jahýnek
29.06.2023 5 z 5

Mohl to být námět na slušnou detektivku, ale jsem ráda, že je ta knížka mnohem více o lidech, jejich (po)citech a o přírodě. Naprosto odpovídající anotace. Rozpor mezi opuštěným dětstvím se strachem z okolí a touhou po něčí blízkosti v dospívání. Líbila se mi postava přítele, který ji pomáhal formovat, i přítomnost podpůrné černošské rodiny.
Motiv ilustrovaných přírodovědných knih dodává příběhu další kouzlo.
Jen s těmi raky z titulu jsem měla problém. Je to nějaké obecně používané anglické úsloví?

alena0011
29.06.2023 5 z 5

V tomto příběhu nic nechybí - krásné a zasvěcené popisy přírody, složité rodinné a mezilidské vztahy, láska, zločin a jeho vyšetřování.

Doporučuji všem, kterým ještě cynismus nevysušil srdce.

zuzis
27.06.2023 2 z 5

Nejdřív jsem si myslela, že mi nesedl překlad, ale ani v angličtině to není žádná paráda. Vůbec nevím, co si mám o knize myslet. Čekala jsem "mysteriozní detektivku s nečekaným rozuzlením", ale dostalo se mi červené knihovny + detailních popisů úplně všeho.
Styl, kterým autorka píše, mi absolutně nesedí - přeskakovala jsem hodně, ale nemám pocit, že bych o něco přišla. Dialogy nepůsobí přirozeně. Vývoj postav, hlavně Kyi, děvčátka, které vyrůstá izolované někde v bažině, mi absolutně nedává smysl.
Chápu, že si to svoje publikum najde, nechápu ale 90% hodnocení. Možná jsem měla moc velká očekávání, a tak to potom dopadá.

regulax
26.06.2023 5 z 5

Jedním slovem - NÁDHERNÁ.