Každému jeho hřivnu

Každému jeho hřivnu https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534567/bmid_kazdemu-jeho-hrivnu-65f84b579a670.jpg 4 45 14

Strážci z Landštejna série

Na hradě Landštejně je za záhadných okolností zavražděn hradní písař. Podezření padne na kupce, který spolu se svým doprovodem v podhradí přenocoval a hned za úsvitu spěšně odjel. Adalrik ze Sichelbachu, jeden z velitelů hradní posádky, se za kupcem vypraví, aby jej vyslechl. Sám kupec se však stane obětí přepadení a Adalrik, který se stane náhodným svědkem, je těžce raněn. Vražedných útoků přibývá, navíc se množí přepady eskort s královými penězi. Souvisejí spolu všechny tyto neblahé události? Landštejnská posádka postupně rozkrývá temné spiknutí, jehož nitky vedou až do nejvyšších pater mocenské pyramidy. MP3 ke stažení.... celý text

hana1039
06.03.2024 5 z 5

Audiokniha:
Poslouchám každý díl,jsou to příběhy, které jsem si oblíbila, poznatky z té doby jsou hodně zajímavé... díky za ně...

likaf
25.02.2024 5 z 5

Zase krásné čtení plné napětí. Děj se odehrává v blízkém okolí, dokonce i v naší vesničce. Takže kdybych se přesunula v čase, mohla bych z okna v kuchyni sledovat při bezměsíční noci jak do hradu vjíždějí černí jezdci se světlonošem v čele...ale dnes už v Bílkově žádný hrad nestojí, jen minimální zbytky zdiva...ale krásný kostel z poloviny 13. století zde stojí dodnes :-)
Knihu rozhodně doporučuji.

jarin58
21.11.2022 4 z 5

Na hodnocení ubírám za příliš moderních výrazů a slovních obratú,jak již zde zmínil Argony.

Filatov
14.06.2022 4 z 5

Tak tu máme další díl, který má opět dobrou detektivní zápletku. Tentokrát rozšiřujeme místopis o další pro mě známá místa jako Dačice, Bílkov a Bítov, takže se pohybujeme ve větším prostoru. Rozuzlení je nám ukryto takřka do závěru a navíc nám autor blíže popsal, jakým způsobem technicky bylo vybíráno clo na zemské stezce, takže za mě dobrá práce.

orinka3
12.06.2022 2 z 5

Doufala jsem v pěknou historickou detektivku. Jenže se mi dostalo velkého a rozvleklého poučování o účetnictví na hradě, podivných dialogů a kostrbatého příběhu, který měl být o polovic kratší. Současná mluva se do onoho století opravdu nehodí. Je vidět, že to napsal muž, živící se matematikou. Bohužel, pro mě nuda.

Argony
19.05.2022 3 z 5

Za mě nejslabší díl (z 1-4). Má to být historický román a všude se to hemží současnými slovy, obraty atd.

Kerberos
03.04.2022 4 z 5

Další osudy bratrů Oda a Benna při vyšetřování případu vraždy písaře na Landštejně. Všechny tři díly měly společné téma přepadávání kupců na obchodní stezce, doufám, že další díl bude mít jiné téma.

Barbara182
02.04.2022 4 z 5

Aneb příběh o tom, jak jedna hnačka náhodou pomohla odhalit klíčící spiknutí v nejvyšších kruzích :-D Opět standardně dobré historické čtení s detektivní zápletkou. Knihy pana Nesměráka jsou pro mě příjemným odpočinkem a jakousi sázkou na jistotu, protože vím, že si čtení užiju, a přitom mě emočně nerozdrásájí a neuvrhnou do deprese, zkrátka takový klidný knižní přístav, když si chce člověk odpočinout a pročistit hlavu :-)

Atara16
29.01.2022 4 z 5

Trošičku slabší,trochu zdlouhavá, ale dalo se to. těším se na zbytek

jindrich7442
20.09.2021 4 z 5

Líbí se mi styl, příběh, který má šmrnc, ale po přečtení cítím, že sílí moje obavy. Psát a vydávat knihy jako na běžícím pásu, mívá vliv na kvalitu... jsem zvědavý na čtvrtý díl...

klarence
03.08.2021 3 z 5

Tentokrat trošku kostrbaté. Četla se mi pomalu. Místy zdlouhavě a vadilo mi.že se místy vysvětluje určitá část 2x..a oblíbené..nemohl se zbavit pocitu.że něco přehlédl...trochu mam pocit,źe jsou všichni dokonali... ale jinak asi ok .kdyz si odmyslim historii :-). Asi si prečtu ještě další díl.

Ladygeront
03.06.2021 4 z 5

Kapánek kobrtavé to bylo.Ale protože čtu vždy před spaním, tak mi to moc nevadilo, dokonce ani ta absence historie. Prostě se mi po pár stránkách dobře usíná.-))) Ne vždy se všechno povede.

kolacky
26.05.2021 4 z 5

Král byl Václav I. Jednooký, a Přemysl jeho mladší bratr, moravský markrabě. Synové Přemysla Otakara I. Hrad byl založen podle všeho + - 1231, aspoň podle Wikipedie.
A tentokrát se vyznamenal Benno, Odův bratr.

soukroma
11.05.2021 3 z 5

Příjemné, zdlouhavé čtení, ale pramálo historicky podloženo: v úvodu mne zaujal podrobný popis výběru cel na Landštejně i překvapivá první zápletka se smrtí jednoho z úředníků přímo na hradě. Ale jak jsem četla dál, omílaly se stále stejné věci dokola, takže jsem polevila v zájmu. Musela jsem totiž současně vydumat, kdy se celý příběh má odehrávat - autor je na letopočty dočista skoupý, z králů zmínil Přemysla a později Václava, takže jsem si zhruba dobu určila sama.
Nicméně největší "podraz" na sebe jako čtenáře jsem odhalila při nakouknutí do závěrečné poznámky autora: vše až na drobnosti (jako existence Landštejna) si vymyslel, včetně právě dopodrobna popisovaného výběru cel... A to mne vskutku nepotěšilo a posunulo celou knihu v kvalitě o třídu dvě níž, sotva na 50%.
Ostatně dialogy taky nebyly moc uvěřitelné, a jakmile se žena středního věku žijící v první polovině 13. století sama v lese začala ohánět pojmy jako "bigotní" či "masivní kolonizace", nezbylo mi než knihu definitivně odložit.