Černý oběžník

Černý oběžník https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5768/bmid_cerny-obeznik-rYg-5768.jpg 4 109 15

Kay Scarpettová série

Na scéně je opět známá Kay Scarpettová, šarmantní soudní patoložka. Její nový případ není jednoduchý: V přístavu je nalezena mrtvola muže s divnými chlupy. A nápis: Šťastnou cestu, vlkodlaku.... Nelze nejen jasně určit příčinu smrti, ale ani oběť identifikovat. Problémů má Kay však víc: Ve vedení policejního oddělení se ocitla ambiciózní zástupkyně velitele, která si s sebou přivedla vlastní tým. Detektiv Marino, Kayin přítel a spolupracovník, je odstaven. Její neteř byla postřelena při akci. A v úřadě proti ní někdo útočí, a ke všemu se k ní někdo pokusí vloupat. Kay postupně zjistí, že všechny události spolu souvisejí. Vyřeší tajemnou vraždu? Ubrání se proti útokům? Dokáže překonat svůj smutek?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Black notice , 1999

bigben
26.03.2023 3 z 5

Moje oblíbené oddychovka, ale tentokrát mě moc nenadchla...za mě zatím nejslabší díl.

ivzu77
10.10.2021 4 z 5

Tak já po každé další knize ze série Kay Scarpettové sahám s jistou o její kvalitě a spisovatelčině umění. A opět to bylo ono!!!!
Věřím, že mne toto nadšení bude provázet ještě i dalších 14 knih. Těším se na všechny.

georginaa
17.10.2020 5 z 5

Již desátý díl a stále to neubírá na kvalitním vyšetřování. Tentokrát bude bojovat Kay za svůj život, svoji práci a práci svých blízkých. Po patách ji jde nová zástupkyně velitele, která se povyšuje a aby toho nebylo málo, její neteř je postřelena.

moudivlacek
18.07.2018 4 z 5

Nebyl špatný tento díl, ale víc se mi líbily díly s Bentonem, moc mi tady chybí. Každopádně Marino je stálice a živel, kterého nezastaví ani služební ponížení. Kay se snaží vyrovnat se se smrtí Bentona po svém, v úřadě pak musí bojovat se zlem, a to už nemluvím o boji Marina a Kay s jeho novou nadřízenou. To je prostě potvora jako vyšitá.
Jen mi ke Kay nesedí nový muž po jejím boku. A co ty řeči Marina o Bentonovi?
Nevím, vrtá mi to hlavou jako jemu, žije nebo nežije?
Tak to si holt musíme přečíst další díl.

Radous
17.07.2017 3 z 5

V ucelené postupce románů Scarpettová byl předchozí a tento díl za dlouhou dobu tím lepším. Vysokou úroveň si Černý oběžník drží až do konce své druhé třetiny. Nato se k mému nemilému překvapení autorka zcela nesmyslně - tedy v rámci žánru - vytasí s koňskou dávkou romantiky, načež příběh vezme rychlý spád a končí (opět za vydatně klišodního přispění otravné postavy sekundární superhrdinky) způsobem, který už jsme v kdesi v úvodních dílech knižní série viděli. Jako kdyby p. Cornwellové došla fantazie. Alespoň že ten Marino je stála jistota.

renefer
13.03.2017 4 z 5

Napínavá kriminální zápletka s vlkodlakem, jen se mi nelíbí, že do detektivního příběhu pořád míchá politikaření.

postrach
26.01.2017 5 z 5

Vypadá to,že autorka,opět nezklame.Dobrý děj a napínavý děj.Vždy, se u této autorky těším,na napínavé rozpletení případu a závěr.

helenkan
25.08.2016 5 z 5

Opět od začátku do konce napínavý jak kšandy. Četla jsem jedním dechem.

malen
10.08.2015 4 z 5

Snad stárnu, ale myslím si, že dřív se mi knížky této autorky líbily více. Ale nakonec musím uznat, že čtivá byla.. Pravda je , že nečtu serii tak, jak jdou za sebou, ale jak na kterou narazím, takže když byla tahle vydána před deseti lety a já už četla ty novější, mám trochu zkreslený pohled. Ale určitě sáhnu i po další..

Peris
29.04.2015 4 z 5

Klasika Cornwellové. Kay opět v nejlepší kondici i přes ztrátu Bentona v minulé knize. Lucy dělá problémy jako obvykle - kolik bezpečnostních složek ještě vystřídá ... Trochu na škodu je fakt, že opět došlo na útok na Kay - to už tu bylo vícekrát. Chtělo by to možná končit jinak, protože už to tak nějak dopředu očekávám. Kay má u sebe Glocka, ale když jde otevřít svůj zabezpečený dům, má holé ruce a otevře někomu, kdo řekně "policie" ... No, zatím jsem nic nenapsal, tak asi nemám moc co radit. Kay můžu, stále mě baví.

ovpana
03.12.2014 5 z 5

Supr .napínavý děj,nedá se od ní odejít

simona7488
29.11.2014 5 z 5

Zajímavá kniha , přečtená jedním dechem :)

jarin58
20.09.2014 5 z 5

Teta Kay opět výtečná,napětí od začátku do konce.

mechulka
11.01.2014 5 z 5

Skvělá, úžasná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem.

sidonie kermack
25.01.2012

Tuto knížku jsem četla několikrát, a nejspíš si ji znovu půjčím.

Patricia Cornwell
americká, 1956