Osudová léta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Wiesbaden, rok 1951 Kavárnu U Anděla čekají bouřlivé časy. Hned vedle tradiční kavárny rodiny Kochových vzbudí pozornost jeden konkurent se smyslem pro modernost. Zatímco se Hilda Kochová zoufale snaží přesvědčit své rodiče o tom, že je třeba kavárnu modernizovat, je ohrožena i její těžce vydobytá láska. Se štěstím obou jejích bratrů to není o nic lepší: Wilhelm, obdivovaný ženami, se zaplétá do povrchních milostných hrátek, přičemž jeho srdce touží po ženě, která je pro něho nedosažitelná. A jeho starší bratr August se navíc po svém návratu z ruského válečného zajetí zamiluje do mladé Rusky, aniž tuší, že jeho volba hrozí rozštěpit rodinu… Druhý díl strhujícího příběhu jedné kavárenské dynastie v proměnách 20. století...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439785/big_osudova-leta-qew-439785.jpg 4.3225
Série:

Kavárna U Anděla / Kaviareň U anjela 2.


Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Schicksalhafte Jahre, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (56)

Kniha Osudová léta

marli58
23. května

Příběh rodiny a jejich kavárny. Zajímavé pokračování, které nám dá nahlédnout do poválečného vývoje v Německu. Jsem zvědavá na závěr trilogie.

petrulkaa
22. ledna

Nádhera. Vůbec jsem se od rušného života v kavárně nemohla odpoutat a moc se těším na další díl. Spisovatelka je opravdu skvělá vypravěčka a tento díl se jí stejně, jako ten první moc povedl. V příběhu opět nechyběla dramatičnost, láska, rodinná i partnerská soudružnost, odvážná podnikavost, síla rodinného pouta, víra v lepší časy........, ale ani nenávist, zloba, násilnost, nevěra......Prostě zajímavý příběh od začátku až do konce.


Johanka1956
28.12.2022

Tak tady asi zklamání. Čekala jsem po prvním dílu asi víc. Chvílemi zdlouhavé, nezábavné, stálé rozepře Hildy a rodičů, kteří se brání modernizovat. Zajímavě se vyvíjí postoj německé rodiny k Rusům, poté co byl jejich syn v ruském zajetí a nakonec se po návratu zamiloval do mladé Rusky s malým synem. No uvidíme co poslední díl.

mia.com
18.12.2022

Moc hezké pokračování této rodinné ságy. Postavy i příběh mě stále moc baví a těším se na poslední díl. Jen je možná škoda, že příběh po prvním díle poskočil o 6 let. Klidně to mohlo pokračovat tam, kde to skončilo.

sgjoli
20.11.2022

Očividně půjdu svým hodnocením dost proti proudu, ale to se hold nedá nic dělat, no... Do knihy jsem se pustila dost brzy po dočtení prvního dílu trilogie. A musím říct, že jsem se dost rychle přistihla, že se u tohoto pokračování série prostě nudím. Čím víc čtu, tím víc se do čtení musím nutit a cítím potřebu přeskakovat, což prostě není dobře. A to jsem se u této knihy dostala pouze k cca sté straně.
Už u toho prvního dílu jsem měla pocit, že jsou postavy a jejich osudy pro mne podány poněkud ploše. A tady jsem nějak necítila žádný posun. Ano, životy postav pokračují sice dál a něco se jim v životech udává. Ale postavy samotné vnitřně dost stagnují a nijak zvláště se charakterově neposouvají. Měla jsem s tím problém v první knize a nějak ani z druhého dílu bohužel necítím, že by se to v tomhle zlepšovalo.
Do příběhu nám navíc vstupují postavy nové, což samo o sobě by nevadilo a mohlo by to znamenat svěží vítr. Ale tady to jako závan svěžího větru a nového směru úplně nevnímám. Nové postavy byly pro mne osobně stejně zabředlé jako ty původní. Snadno zaměnitelné a zapomenutelné. A mrzí mne to.
Kavárenské prostředí v knihách mám obecně ráda a tady si toho člověk užije až až, včetně prostředí uměleckého, ale bohužel to prostě někdy nestačí. Já se prostě začala nudit, no... Po sto stranách jsem tuto knihu odložila jako nedočtenou...

Alexxxka
03.11.2022

Je to takové pohodové čtení.Moc se mi libi styl psaní, postavy jsou moc hezky vykreslené. Jsem moc zvědavá na poslední díl.

bábuška
26.10.2022

I druhá část trilogie mě velice zaujala, dcera Hilda by ráda zvedla popularitu rodinné kavárny, ale chybí suroviny, i její rodiče mají obavu se získáváním nedostatku mouky, cukru, másla, na černém trhu. Lístkový systém je nedostatečný, ale rodina se pere s osudem jak to jen jde. I život mladé Židovky Julie, která byla v podkroví domu po celou dobu války ukrytá, si mohla vydechnout, dokonce se vrátila ke své práci v Městském divadle. Synové i otec se vrátili ze zajetí a příběhy se rozvíjejí dál. I tato druhá část knihy je velice zajímavá, stojí za to, ji číst.

Anavi8912
10.10.2022

Super čtení. Pokračování barvitých osudů jedné německé rodiny a jejich přátel v poválečném období. Autorka zajímavě líčí nejen prostředí rodinné kavárny, která prochází rekonstrukcí, ale i vztahy mezi jednotlivými postavami a jejich další osud. Už se těším na závěrečný díl této trilogie.

1