Osudová léta

Osudová léta https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439785/bmid_osudova-leta-qew-439785.jpg 4 270 66

Wiesbaden, rok 1951 Kavárnu U Anděla čekají bouřlivé časy. Hned vedle tradiční kavárny rodiny Kochových vzbudí pozornost jeden konkurent se smyslem pro modernost. Zatímco se Hilda Kochová zoufale snaží přesvědčit své rodiče o tom, že je třeba kavárnu modernizovat, je ohrožena i její těžce vydobytá láska. Se štěstím obou jejích bratrů to není o nic lepší: Wilhelm, obdivovaný ženami, se zaplétá do povrchních milostných hrátek, přičemž jeho srdce touží po ženě, která je pro něho nedosažitelná. A jeho starší bratr August se navíc po svém návratu z ruského válečného zajetí zamiluje do mladé Rusky, aniž tuší, že jeho volba hrozí rozštěpit rodinu… Druhý díl strhujícího příběhu jedné kavárenské dynastie v proměnách 20. století... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Schicksalhafte Jahre , 2019

Bedřich63
29.05.2022 3 z 5

V tomto druhém dílu se mi děj zdál méně zajímavý, více roztahaný a hodně pomalý oproti předchozímu dílu. V prvním válečném dílu bylo také podle mě více pozitivních věcí a emocí. Tady 6 let po válce jakoby nebylo co prožívat, z čeho se radovat. Tato kniha na mě působila docela pesimisticky. Vztahy hlavních postav procházejí nejrůznějšími minikrizemi, aspoň v jejich hlavách. Takže tady nejsem spokojený a 3. díl už číst nebudu.

knihovniceS
26.03.2022 5 z 5

Kavárnu U Anděla - Osudová léta
Dočetla jsem druhý díl rodinné ságy Kochů. Teď už jsou příběhy veselejší, i když dozvuky války se promítají také v roce 1951. Osud členů rodiny a osudy dalších postav jsou propletené, napínavé a neodehrávají se jen v poválečném Německu. Autorka umí barvitě líčit prostředí, postavy a děj je místy napínavý, tak, že mě to nutí rychle číst a nedá pokoj, dokud nedočtu konec. Vrhám se na 3. díl zvědavě, co asi bude dál?
Dnes dávám 5 hvězd a doporučuji.

m_martina
18.03.2022 5 z 5

Dlouho jsem čekala, než jsem si přečetla druhý díl ságy Kavárna U Anděla. A stejně jako první díl se mi kniha moc líbila. Jsem zvědavá na pokračování.

Denisaa478
05.02.2022 5 z 5

Super pokračování.. Už se těším na poslední díl.. :)

malýčtenář
28.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Opět sledujeme další osudy rodiny Kochovy. Kavárnu vede Hilda,která chce zavádět novoty, ale nemá to lehké. Prožíváme s hrdiny jejich radosti a starosti s napětím, jak vše dopadne. Vřele doporučuji.

PetaZ
17.01.2022 4 z 5

Druhy dil ponekud roztahany, ale i tak se to celkem dobre cetlo.. Jsem zvedava na rozuzleni vsech osudu :)

katpas76
07.01.2022 4 z 5

Nenáročné čtení, velmi dobře vystavěný příběh, nutí otáčet stránky dál a dál. Až ke třetímu dílu :-)

adelkas
15.12.2021 4 z 5

Děj je pomalý, nic nového a zajímavého není. Postavy autorka umi pěkně popsat, v tom je jako vždycky dobra. Romantika ze všech stran a hezky končí Vánočním časem.

Holly.W
12.11.2021 4 z 5

Druhý díl se mi líbil více než první. Nevím čím to, ale asi mi přišli zajímavější osudy postav v knize. Moc hezké. Těším se na další díl.

Arella
01.11.2021 2 z 5

Tohle bylo slabé, moc postav, moc dějových linek, málo popisu, malá hloubka všeho, občas nepropojené/nesouvislé skákáni v ději i čase....K žehlení by to bylo výborné, to by bylo tak akorát.

SammSamm
30.10.2021 5 z 5

Mám moc ráda všechna díla Anne,ale musím se přiznat, že postavy z Kavárny u Anděla mi přilnuly snad nejvíce. Těším se na třetí díl.....

ikul
25.10.2021 4 z 5

Žádné zvláštní vzrůšo, ale příjemné pohodové čtení.

RendyaDav
24.10.2021 5 z 5

Úžasné pokračování ,už se těším na třetí díl. Autorčin styl psaní se mi moc líbí v tom jak mě to čtení příběhu vtáhne že tu knížku musím přečíst co nejdřív.

martinaandulka
01.10.2021 5 z 5

Moc se mi pokračování líbilo,jen mě Hilda chvílemi štvala,ale ke konci jsi si to u mě vyžehlila.Já mám moc ráda ságy od A.Jacobsové,je to odpočinkové a zároven se dozvím jak to dříve vše bylo.. .

hapac
07.09.2021 4 z 5

Pěkné, odpočinkové čtení.

Szilvia1
25.08.2021 4 z 5

Druhý díl byl už trošku lepší,líbila se mi hlavně postava Jeana-Jacquese a Hildy.Je to hlavně odpočinkové čtení.Určitě si přečtu si i třetí díl,jsem zvědavá na to jak dopadlo s tím otevřením kavárny.

Katerina015
28.07.2021 5 z 5

I druhy dil byl moc pekny. Odpocinkove cteni o dalsich osudech majitelu Kavarny u Andela. Tesim se na treti zaverecny dil

perpe2a
19.07.2021 4 z 5

Krásná a oddechová rodinná sága pro ženy.

zdenaR
14.07.2021 3 z 5

Kniha se čte dobře, ale první díl se mi líbil trochu více.
Určitě si přečtu i třetí díl, jak to všechno dopadne. Postavy jsou sympatické a poválečná doba v Německu se mi zdá popsaná vcelku reálně.

Tesssay
28.06.2021

Druhý díl je povahově stejný jako ten první. Hlavním motivem je modernizace kavarny, ktera se neobejde bez problemu hlavne diky rozdilnym nazorum mezi generacemi…Jinak opet mile nenarocne cteni, ale nez se pustim do 3.dilu musim si dat neco trochu “z jineho soudku”

pro ženy

Marie Lamballe (p)